SZKOLENIE ENDURO DLA UCZESTNIKÓW RAJDU

Jeździsz już w terenie, a może dopiero zaczynasz Trasy oraz ćwiczenia dostosowaliśmy do właścicieli takich motocykli jak BMW GS, KTM Adventure, Honda Africa Twin, Transalp, Varadero, Triumph Tiger czy Yamaha Super Tenere. Również właściciele lekkich motocykli cross/enduro dowiedzą się jakie są techniki jazdy i pokonywania przeszkód.

A jeśli z jakiegoś powodu nie chcesz uczyć się na własnym motocyklu możesz  wynająć jeden z naszych.

Dla kogo jest to szkolenie?

Planujesz start w Rajdzie Latarników i chciałbyś zwiększyć swoje umiejętności jazdy w terenie ponieważ brakuje ci umiejętności, które zapewnią ci bezpieczeństwo, efektywniejsze pokonywanie tras enduro i komfort podróżowania? Jeżeli TAK, to szkolenie jest dla ciebie.

Nigdy nie jeździłeś w off-roadzie i dopiero zaczynasz swoją przygodę z enduro? Jeżeli TAK, to to szkolenie jest dla ciebie.

Jakim motocyklem mogę przyjechać?

Możesz wynająć jeden z naszych motocykli o pojemności 250/350 ccm lub przyjechać własnym.

Ćwiczenia dostosowaliśmy do właścicieli takich motocykli jak Triumph Tiger, BMW GS, KTM Adventure, Honda Africa Twin, Transalp, Varadero czy Yamaha Super Tenere. Pamiętaj tylko, że twój motocykl powinien być wyposażony w opony typu "kostka".

Termin szkolenia

23 września 2020 (czwartek)
Okolice Elbląga
Godziny od 9:00 do 16:00

 

Jak przeprowadzone jest szkolenie?

Nasze szkolenie to przede wszystkim doskonalenie techniki przy niższych prędkościach. Stopień trudności ćwiczeń zawsze dobieramy indywidualnie do umiejętności uczestników i ich motocykli.

Szkolenie podstawowe odbędzie się na torze enduro oddalonym o około 15 km od Elbląga.

W drugiej części treningu czekają na ciebie trasy off-road o zróżnicowanej nawierzchni  i ukształtowaniu terenu. Od szutrowych i leśnych dróg po odcinki piaszczyste i błotne. Nie zabraknie zjazdów i podjazdów o rożnym stopniu nachylenia. Pamiętaj - ćwiczenia zawsze dobierane są do Twoich możliwości.

Naszym celem jest wyeliminowanie błędów i wskazanie technik jazdy na różnorodnych nawierzchniach, które sprawią, że jazda terenowa stanie się dla ciebie frajdą i doskonałą zabawą.

Szkolenie w godzinach 9:00 - 16:00 w grupie maksymalnie 8 osobowej.

Jaki jest zakres szkolenia?
 • Ergonomiczne ustawienie motocykla
 • Budowanie pozycji na motocyklu
 • Dynamiczna zmiana pozycji i balans ciała
 • Techniki wzrokowe - czytanie drogi
 • Techniki zmiany kierunku jazdy
 • Hamowanie
 • Jazda po różnej nawierzchni (kamienie, piach, woda, błoto)
 • Podjazdy, zjazdy
 • Pokonywanie przeszkód
 • Wykorzystywanie ukształtowania terenu

 

DOSTĘPNE MOTOCYKLE

Dysponujemy flotą  motocykli enduro o pojemnościach 250 - 350 ccm, które doskonale spisują się zarówno w lekkim jak i trudniejszym terenie. Niewielka waga jak i łagodny charakter to cechy, które docenią Ci, którzy nie mają dużego doświadczenia w jeździe off road. Z drugiej strony mocny moment dostępny od niskich obrotów, zawieszenie, prześwit i optymalną wysokość siedziska docenią bardziej doświadczeni jeźdźcy.

Wszystkie wyposażone są w opony typu kostka z homologacją na asfalt. Motocykle mają nie więcej jak 2-3 lata i są w doskonałym stanie technicznym.

Wynajmując motocykl będziesz miał możliwość jazdy na każdym z prezentowanych modeli. Uczestnicy korzystają z motocykli zamiennie poznając różnice w ich konstrukcji i właściwościach jezdnych.

KTM EXC-F 250 6 days

ktm_250_exc_6days

HONDA CRF 250 L

honda_crf250l

HUSQVARNA FE 350

Husqvarna FE 250

HUSQVARNA FE 250

Husqvarna FE 250

KTM EXC 350

ktm_350_exc

KTM FREERIDE 250 F

KTM FREERIDE 250 F

Dla osób o niższym wzroście

Co się stanie jak uszkodzę motocykl w trakcie szkolenia?

Konstrukcja motocykli przewiduje upadki i są one odporne na uszkodzenia. Dodatkowo w wybranych modelach zamontowane zostały handbary, które chronią klamki przed złamaniem.

Zabezpieczeniem większych szkód (połamane plastiki, skrzywienie kierownicy) jest wpłata kaucji w wysokości 500 zł.
Teren, na którym organizujemy szkolenie to 80% miękka nawierzchnia, więc jeśli będziesz przestrzegał zasad bezpieczeństwa, to lekkie wywrotki im nie straszne.

Oczywiście w odzieży przeznaczonej do jazdy off-road będzie najbardziej wygodnie, ale trudno abyś zaopatrzył się w nią tylko na potrzeby tego szkolenia.

Zdecydowana większość uczestników naszego szkolenia przychodzi w odzieży w której na co dzień jeżdżą na motocyklu. Oczywiście o ile jest to tekstylna odzież, a nie skórzane kombi 😉

Zła pogoda, to zdecydowanie więcej zabawy w off-roadzie! Jeżeli będzie padać - to świetnie. Szkolenie odbędzie się niezależnie od pogody.

Zdecydowanie powinieneś zaopatrzyć się w opony z bardziej agresywnym bieżnikiem, ale z homologacją na jazdę drogową. Popularne modele to m.in. Continental TKC, Dunlop Trailsmart, Metzeler Karoo, Pirelli Scorpion.

Jazda w terenie off-road jest z zasady trudniejsza niż poruszanie się po utwardzonej drodze. Powinieneś więc posiadać na tyle doświadczenia, aby potrafić sprawnie posługiwać się przednim i tylnym hamulcem, umieć obsługiwać sprzęgło również w sytuacji w której tylne koło traci przyczepność. Zwykle wystarczy 1-2 sezony na motocyklu drogowym, aby świetnie dawać sobie radę w off-roadzie.

Poziom szkolenia rośnie wraz ze wzrostem umiejętności jego uczestników. Zaczynamy od zbudowania poprawnej pozycji na motocyklu off-road w lekkim terenie, następnie przechodzimy do ćwiczeń z balansu ciałem przy niewielkich prędkościach, aby skończyć na bardziej ambitnych wjazdach i zjazdach ze wzniesienia.

Każdy z uczestników wykonuje te same ćwiczenia, choć sprawność ich wykonania będzie oczywiście różna w zależności od jego indywidualnego doświadczenia.

Trasa szkolenia dostosowana jest do motocykli typu turystyczne enduro. Będą to więc takie modele jak Triumph Tiger, BMW GS, KTM Adventure, Honda Africa Twin, Honda Transalp, Honda Varadero czy Yamaha Super Tenere, Yamaha Tenere.

CENA OBEJMUJE

 • 7 godzin szkolenia pod okiem Mariusza Tiahnyboka
 • Opiekę ratownika z grupy MotoPomocni
 • Napoje bez ograniczeń i poczęstunek

Cena za pełen pakiet wrażeń

490,00 zł

Wynajem motocykla +350 zł

 

ZAREJESTRUJ SIĘ TERAZ

EnglishGermanSpain