SZKOLENIE ADVENTURE/ENDURO DLA UCZESTNIKÓW RAJDU

Jeździsz już w terenie, a może dopiero zaczynasz Trasy oraz ćwiczenia dostosowaliśmy do właścicieli takich motocykli jak BMW GS, KTM Adventure, Honda Africa Twin, Transalp, Varadero, Triumph Tiger czy Yamaha Super Tenere. Również właściciele lekkich motocykli cross/enduro dowiedzą się jakie są techniki jazdy i pokonywania przeszkód.

A jeśli z jakiegoś powodu nie chcesz uczyć się na własnym motocyklu możesz  wynająć jeden z naszych.

Dla kogo jest to szkolenie?

Planujesz start w Rajdzie Latarników i chciałbyś zwiększyć swoje umiejętności jazdy w terenie ponieważ brakuje ci umiejętności, które zapewnią ci bezpieczeństwo, efektywniejsze pokonywanie tras enduro i komfort podróżowania? Jeżeli TAK, to szkolenie jest dla ciebie.

Nigdy nie jeździłeś w off-roadzie i dopiero zaczynasz swoją przygodę z enduro? Jeżeli TAK, to to szkolenie jest dla ciebie.

Jakim motocyklem mogę przyjechać?

Możesz wynająć jeden z naszych motocykli o pojemności 250/350 ccm lub przyjechać własnym.

Ćwiczenia dostosowaliśmy do właścicieli takich motocykli jak Triumph Tiger, BMW GS, KTM Adventure, Honda Africa Twin, Transalp, Varadero czy Yamaha Super Tenere. Pamiętaj tylko, że twój motocykl powinien być wyposażony w opony typu "kostka".

Termin szkolenia

15 września 2022 (czwartek)
Okolice Gryfic
Godziny od 9:00 do 15:00

 

Jak przeprowadzone jest szkolenie?

Nasze szkolenie to przede wszystkim doskonalenie techniki przy niższych prędkościach. Stopień trudności ćwiczeń zawsze dobieramy indywidualnie do umiejętności uczestników i ich motocykli.

Szkolenie podstawowe odbędzie się na torze enduro oddalonym o około 20 km od Pogorzelicy.

W drugiej części treningu czekają na ciebie trasy off-road o zróżnicowanej nawierzchni  i ukształtowaniu terenu. Od szutrowych i leśnych dróg po odcinki piaszczyste i błotne. Nie zabraknie zjazdów i podjazdów o rożnym stopniu nachylenia. Pamiętaj - ćwiczenia zawsze dobierane są do Twoich możliwości.

Naszym celem jest wyeliminowanie błędów i wskazanie technik jazdy na różnorodnych nawierzchniach, które sprawią, że jazda terenowa stanie się dla ciebie frajdą i doskonałą zabawą.

Szkolenie w godzinach 9:00 - 15:00 w grupie maksymalnie 8 osobowej.

Jaki jest zakres szkolenia?
 • Ergonomiczne ustawienie motocykla
 • Budowanie pozycji na motocyklu
 • Dynamiczna zmiana pozycji i balans ciała
 • Techniki wzrokowe - czytanie drogi
 • Techniki zmiany kierunku jazdy
 • Hamowanie
 • Jazda po różnej nawierzchni (kamienie, piach, woda, błoto)
 • Podjazdy, zjazdy
 • Pokonywanie przeszkód
 • Wykorzystywanie ukształtowania terenu

 

DOSTĘPNE MOTOCYKLE

Dysponujemy flotą  profesjonalnych motocykli enduro o pojemnościach 250 - 350 ccm, które doskonale spisują się zarówno w lekkim jak i trudniejszym terenie. Niewielka waga, zmienne mapy zapłonu i kontrola trakcji w wybranych modelach to cechy, które docenią Ci, którzy nie mają dużego doświadczenia w jeździe off road. Z drugiej strony mocny moment dostępny od niskich obrotów, zawieszenie, prześwit i optymalną wysokość siedziska docenią bardziej doświadczeni jeźdźcy.

Wszystkie wyposażone są w opony typu kostka z homologacją na asfalt. Motocykle mają nie więcej jak 1-5 lat i są w doskonałym stanie technicznym.

Wynajmując motocykl będziesz miał możliwość jazdy na każdym z prezentowanych modeli. Uczestnicy korzystają z motocykli zamiennie poznając różnice w ich konstrukcji i właściwościach jezdnych.

Dlaczego warto wynająć motocykl?

Podczas szkolenia jednym z elementów, które przeszkadzają w bezpiecznym podnoszeniu umiejętności jest waga motocykla. Wynajmując lekki motocykl skupisz się na technice bez zbędnej "walki" z maszyną. Wypracowaną technikę dużo łatwiej przeniesiesz na motocykl klasy Adventure. Taki wybór zalecamy głównie tym, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z enduro.

Nie bez znaczenia jest też twoje bezpieczeństwo. Trenując na lekkim motocyklu zmniejszasz ryzyko urazu spowodowanego ewentualnym upadkiem na motocyklu ciężkim. To również oszczędność w przypadku uszkodzenia lub po prostu porysowania własnego sprzętu. Nasze motocykle są znacznie bardziej odporne na upadki.

KTM EXC-F 250 6 days

ktm_250_exc_6days

Husqvarna FE 350

husqvarna_fe_350_2022

HUSQVARNA FE 350

Husqvarna FE 250

HUSQVARNA FE 250

Husqvarna FE 250

KTM EXC 350 Six Days

ktm_350_chile

KTM FREERIDE 250 F

KTM FREERIDE 250 F

Dla osób o niższym wzroście

Co się stanie jak uszkodzę motocykl w trakcie szkolenia?

Konstrukcja motocykli przewiduje upadki i są one odporne na uszkodzenia. Dodatkowo we wszystkich modelach zamontowane zostały handbary, które chronią klamki przed złamaniem. Zabezpieczeniem większych szkód (połamane plastiki, skrzywienie kierownicy) jest wpłata kaucji w wysokości 500 zł. Teren, na którym organizujemy szkolenie to 80% miękka nawierzchnia, więc jeśli będziesz przestrzegał zasad bezpieczeństwa, to lekkie wywrotki im nie straszne.

Zabezpieczeniem większych szkód (połamane plastiki, skrzywienie kierownicy) jest wpłata kaucji w wysokości 500 zł.
Teren, na którym organizujemy szkolenie to 80% miękka nawierzchnia, więc jeśli będziesz przestrzegał zasad bezpieczeństwa, to lekkie wywrotki im nie straszne.

CENA OBEJMUJE

 • 6 godzin szkolenia pod okiem Mariusza Tiahnyboka
 • Napoje bez ograniczeń i poczęstunek

Cena za pełen pakiet wrażeń

690,00 zł

Wynajem motocykla +450 zł

 

ZAREJESTRUJ SIĘ TERAZ

EnglishGermanSpain