SZKOLENIE ENDURO
BIESZCZADY

Szkolenie enduro kierujemy do właścicieli dużych, turystycznych motocykli soft enduro, ale także lekkich motocykli klasy hard enduro, którzy zaczynają przygodę z off-roadem, jak również bardziej doświadczonych jeźdźców chcących podnieść swoje umiejętności jazdy w terenie.  Trasy oraz ćwiczenia dostosowaliśmy do właścicieli takich motocykli jak Triumph Tiger, BMW GS 1200/ 800, KTM Adventure, Honda Africa Twin, Transalp, Varadero czy Yamaha Super Tenere, ale także lekkich motocykli klasy 250 ccm. Podczas szkolenia weźmiesz również udział w treningu na naszych maszynach tego typu..

Nasz wyjazd to nie tylko szkolenie jazdy enduro. Pod okiem najlepszych instruktorów w Polsce poznasz również techniki jazdy po asfalcie - wyeliminujemy twoje błędy i pokażemy jak bezpiecznie i komfortowo cieszyć się turystyczną jazdą na motocyklu, niezależnie od rodzaju nawierzchni.

Dla kogo jest to szkolenie?

Opanowałeś już jazdę na motocyklu po asfalcie i chcesz zjechać z głównych szlaków komunikacyjnych, ale brakuje ci umiejętności, które zapewnią ci bezpieczeństwo i komfort podróżowania? Jeżeli TAK, to to szkolenie jest dla ciebie.

A może jeździsz w off-roadzie i chcesz zweryfikować oraz podnieść swoje umiejętności? Jeżeli TAK, to ten wyjazd jest dla ciebie.

Jakim motocyklem mogę przyjechać?

Trasa oraz ćwiczenia dostosowaliśmy do właścicieli takich motocykli jak Triumph Tiger, BMW GS, KTM Adventure, Honda Africa Twin, Transalp, Varadero czy Yamaha Super Tenere.

Aby bezpiecznie i komfortowo wykonywać ćwiczenia, a także poczuć pełną satysfakcję ze szkolenia zalecamy opony typu kostka z homologacją na asfalt, np Metzeler Karoo 3, Continental TKC 80, Pirelli Scorpion Rally.

Możesz również wypożyczyć od nas motocykl enduro Honda CRF250 w wersji Rally.

Miejsce i terminy szkolenia

Kompleks Rekreacyjno-Wypoczynkowy Natura Park w Bieszczadach.

 • 09-12.08.2018 - Pozostało wolnych miejsc: 3 z 6
Jak przeprowadzone jest szkolenie?

Czeka na ciebie kilkadziesiąt kilometrów tras off-road, które prowadzą na zamkniętym, prywatnym terenie, a także przez region rdzennych, dzikich Bieszczadów. Trasy wytyczyliśmy także asfaltowymi krętymi drogami publicznymi.

Naszym celem jest wyeliminowanie błędów i wskazanie technik jazdy na różnorodnych nawierzchniach, które sprawią, że jazda terenowa stanie się dla ciebie frajdą i doskonałą zabawą.

W szkoleniu bierze udział niewielka liczba uczestników (10-12 osób) i prowadzone jest przez dwóch Trenerów Techniki Jazdy MotoPomocni.

Jaki jest zakres szkolenia?

Jazda w terenie

 • Omówienie doboru  odzieży do jazdy terenowej
 • Ustawienie motocykla
 • Budowanie pozycji na motocyklu
 • Dynamiczna zmiana pozycji
 • Balans ciała
 • Trening na naszych lekkich motocyklach enduro
 • Techniki wzrokowe - czytanie drogi
 • Techniki zmiany kierunku jazdy
 • Hamowanie
 • Jazda po różnej nawierzchni (kamienie, piach, woda, błoto)
 • Podjazdy, zjazdy, pokonywanie przeszkód

Jazda drogowa

 • Omówienie doboru  odzieży do jazdy turystycznej, drogowej
 • Ustawienie motocykla
 • Budowanie pozycji na motocyklu - róznice teren/droga
 • Planowanie i pokonywanie zakrętów
 • Patrzenie w zakręcie
 • Techniki zmiany kierunku jazdy
 • Manewrowanie i jazda powolna
 • Hamowanie

GDZIE JEŹDZIMY NA SZKOLENIU ENDURO

Bieszczady to pasmo górskie leżące w Beskidach Wschodnich należących do Karpat Wschodnich. Jego teren jest ograniczony dwiema przełęczami – Łupkowską i Wyszkowską. Nasze trasy wiodą terenami Polski, ocierając się o region Słowacji i Ukrainy.

Bieszczady uznawane są za najpiękniejszy, a zarazem najdzikszy regionem Polski. Szanując naturalne środowisko zabierzemy cię do miejsc oddalonych od turystycznych szlaków i niedostępnych dla motocykli drogowych. Podczas naszego szkolenia enduro czekają na ciebie kilometry szutrów, górskie wąwozy, rzeczne brody i niezapomniane widoki. Przekonasz się, że tam gdzie kończy się asfalt, zaczyna się prawdziwa przygoda!

mapa_baza

PLAN SZKOLENIA ENDURO

Dzień 1

Czwartek to dzień przyjazdu uczestników i zakwaterowania w pokojach, które do twojej dyspozycji są od godziny 15.00. Tego dnia o godzinie 17.00 spotykamy się na szkoleniu teoretycznym. O godzinie 20.00 planowana jest kolacja grillowa. To czas luźnych rozmów i integracji.

Dzień 2

W piątek przywitamy cię pysznym śniadaniem, które rozpoczynamy wspólnie o godzinie 8.00. To będzie intensywny dzień. Zaraz po posiłku wyruszymy na własnych motocyklach w lekką trasę off. Tego dnia poznasz podstawy jazdy w terenie na dużych i małych motocyklach enduro. O godzinie 14.00 wracamy na obiad do bazy. Po południu zabierzemy cię na wycieczkę drogami asfaltowymi. W trasie będziemy omawiać podstawy jazdy turystycznej, a pod okiem instruktorów każdy kolejny zakręt pokonywać będziesz sprawniej i bezpieczniej. Dzień zakończymy wspólną kolacją przy grillu.

Dzień 3

Czujesz już trudy poprzedniego dnia, ale to właśnie dzisiaj przygotuj się na nowe wyzwania i doświadczenia. O godzinie 8.00 spotykamy się na śniadaniu. Ok godziny 10.00 odbędzie się trening na naszych lekkich motocyklach cross-enduro (bez dopłaty). Przygotowaliśmy dla ciebie nowe motocykle Honda CRF250 w wersji Rally. Poczujesz różnicę i przekroczysz granice niedostępne dla ciężkich enduro. Po treningu zjemy obiad, a następnie będziesz mógł zdecydować czy dzisiejsze szkolenie w terenie chcesz kontynuować na własnym motocyklu czy skusisz się na wynajem któregoś z naszych. Do bazy wrócimy późnym wieczorem, a dzień zakończymy biesiadą przy ognisku.

Dzień 4

To już ostatni dzień naszych nadmorskich wojaży, co nie oznacza, że będziemy odpoczywać. Tuż po śniadaniu o godzinie 10.00 uczestnicy otrzymają mapy nawigacyjne, a ich zadaniem będzie samodzielne pokonanie lekkiej trasy ADV. Po drodze będą czekały na Was zagadki do rozwiązania i zadania specjalne. To będzie grupowa zabawa w motocyklowe podchody. Być może będzie to twój pierwszy przygodowy rajd motocyklowy. Co więcej - podczas rajdu nasi instruktorzy nie będą spuszczać z was oka. Przez cały czas będziemy analizować waszą jazdę i przekazywać cykliczne informacje zwrotne. Spotkanie zakończymy wspólnym obiadem o godzinie 14.00.

NASZA BAZA NA SZKOLENIU ENDURO

Zapierające dech w piersiach widoki, orzeźwiające górskie powietrze, kojąca zmysły cisza okolicy to cechy charakteryzujące Kompleks Rekreacyjno-Wypoczynkowy Natura Park w Bieszczadach. To tutaj w przestrzeni między małą i dużą pętlą bieszczadzką zlokalizowana jest nasza baza noclegowa.

dsc_4284
gosciniec-natura-park-1

Nocujemy w dwu i trzy-osobowych komfortowych pokojach wyposażonych w pełen węzeł sanitarny oraz TV SAT.  Z okien pokoi rozpościera się niezapomniany widok na góry i doliny nieistniejących już wiosek Radziejowa i Tyskowa.

restauracja-natura-park-5
basen1

ZABIERZ ZE SOBĄ RODZINĘ

Zachęcamy Cię do przyjazdu wraz z rodziną. Podczas kiedy ty będziesz taplał się w błocie, twoi bliscy mogą odpoczywać i korzystać z atrakcji zlokalizowanych na terenie kompleksu natura Park:

 • Mini centrum SPA,
 • Drewnianych balii z podgrzewaną wodą oraz sauny w formie beczek,
 • Stadniny koni,
 • Kręgielni,
 • Parku linowego.

WYNAJEM MOTOCYKLA ENDURO

Dysponujemy flotą nowych motocykli Honda CRF250 Rally z rocznika 2017.

Honda CRF250 Rally, to uniwersalny motocykl w stylu adventure. Motocykl świetnie radzi sobie na utwardzonych drogach oraz w terenie (dual-purpose).

Wyraziste nadwozie inspirowane modelem CRF450R. Mocny moment dostępny od niskich obrotów. Zawieszenie, prześwit i optymalna wysokość siedziska. To wszytko doświadczysz właśnie w CRF250 w wersji Rally!

c4
Model Honda CRF250, wersja Rally, rocznik 2017
Pojemność silnika 250 cm3
Typ silnika Chłodzony cieczą, jednocylindrowy, DOHC, elektroniczny wtrysk paliwa PGM-FI, rozrusznik elektryczny
Moc 24,8KM (18,2 kW)
Moment obrotowy 22,6 Nm
Hamulce 2-kanałowy ABS, pojedyńcza tarcza typu wave na przednim i tylnym kole. Możliwość wyłączenia ABS w tylnym kole.
Zawieszenie przednie Widelec Showa, teleskopowy odwrócony. Średnica rur 43mm, skok 250mm.
Zawieszenie tylne Pojedynczy amortyzator Showa z pełną regulacją oraz systemem Pro-Link. Skok 265mm.
Pojemność zbiornika paliwa 10,1 litrów
Zużycie paliwa 3l/100km
Waga 157kg
Wyposażenie dodatkowe Układ hamulcowy z 2-kanałowym systemem ABS, zawieszenie Showa, powiększony zbiornik paliwa, reflektor i kierunkowskazy LED, regulowana szyba przednia, powiększony skok zawieszenia, cyfrowy zestaw wskaźników.

CENA OBEJMUJE

 • Bogaty pakiet szkoleń i warsztatów pod opieką kadry instruktorskiej MotoPomocni
 • Zakwaterowanie w Natura Park w pokojach dwu- i trzyosobowych
 • Wyżywienie w restauracji
 • Pamiątkowy T-shirt
 • Mobilne wsparcie serwisowe
 • Opiekę ratownika z grupy MotoPomocni
 • Zdjęcia i filmy z trasy

cena za pełen pakiet wrażeń

1780.00 zł

+ koszt pobytu osoby towarzyszącej 680 zł
+ możliwość udziału w szkoleniu tylko w jednym dniu 450 zł
+  wynajem motocykla enduro Honda 250 zł

Dochód z wyjazdu w całości przeznaczamy na cele statutowe naszego Stowarzyszenia. Biorąc udział w szkoleniu wspierasz nasze działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa polskich motocyklistów

ZAREJESTRUJ SIĘ TERAZ

EnglishGermanSpain