SZKOLENIE ENDURO
BIESZCZADY

Szkolenie enduro kierujemy do właścicieli dużych, turystycznych motocykli soft enduro, ale także lekkich motocykli klasy hard enduro, którzy zaczynają przygodę z off-roadem, jak również bardziej doświadczonych jeźdźców chcących podnieść swoje umiejętności jazdy w terenie.  Trasy oraz ćwiczenia dostosowaliśmy do właścicieli takich motocykli jak Triumph Tiger, BMW GS 1200/ 800, KTM Adventure, Honda Africa Twin, Transalp, Varadero czy Yamaha Super Tenere, ale także lekkich motocykli klasy 250 ccm. Podczas szkolenia weźmiesz również udział w treningu na naszych maszynach tego typu..

logo_bieszczady_biale
Najbliższe szkolenia
Kalendarz 2022
09 - 12 czerwca
13 - 16 października

Nasz wyjazd to nie tylko szkolenie jazdy enduro. Pod okiem najlepszych instruktorów w Polsce poznasz również techniki jazdy po asfalcie - wyeliminujemy twoje błędy i pokażemy jak bezpiecznie i komfortowo cieszyć się turystyczną jazdą na motocyklu, niezależnie od rodzaju nawierzchni.

Dla kogo jest to szkolenie?

Opanowałeś już jazdę na motocyklu po asfalcie i chcesz zjechać z głównych szlaków komunikacyjnych, ale brakuje ci umiejętności, które zapewnią ci bezpieczeństwo i komfort podróżowania? Jeżeli TAK, to to szkolenie jest dla ciebie.

A może jeździsz w off-roadzie i chcesz zweryfikować oraz podnieść swoje umiejętności? Jeżeli TAK, to ten wyjazd jest dla ciebie.

Jakim motocyklem mogę przyjechać?

Trasa oraz ćwiczenia dostosowaliśmy do właścicieli takich motocykli jak Triumph Tiger, BMW GS, KTM Adventure, Honda Africa Twin, Transalp, Varadero czy Yamaha Super Tenere.

Aby bezpiecznie i komfortowo wykonywać ćwiczenia, a także poczuć pełną satysfakcję ze szkolenia wymagamy opon typu kostka (najlepiej nowe) z homologacją na asfalt, np Metzeler Karoo 3, Continental TKC 80, Pirelli Scorpion Rally.

Możesz również wypożyczyć jeden z naszych motocykli enduro.

Miejsce i terminy szkolenia

Kompleks Rekreacyjno-Wypoczynkowy Natura Park w Bieszczadach.*

 • 09 - 12 czerwca
 • 13 - 16 października

*w zależności od terminu.

Jak przeprowadzone jest szkolenie?

Czeka na ciebie kilkadziesiąt kilometrów tras off-road, które prowadzą na zamkniętym, prywatnym terenie, a także przez region rdzennych, dzikich Bieszczadów. Trasy wytyczyliśmy także asfaltowymi krętymi drogami publicznymi.

Naszym celem jest wyeliminowanie błędów i wskazanie technik jazdy na różnorodnych nawierzchniach, które sprawią, że jazda terenowa stanie się dla ciebie frajdą i doskonałą zabawą.

W szkoleniu bierze udział niewielka liczba uczestników - do 8 osób.

Jaki jest zakres szkolenia?

Jazda w terenie

 • Omówienie doboru  odzieży do jazdy terenowej
 • Ustawienie motocykla
 • Budowanie pozycji na motocyklu
 • Dynamiczna zmiana pozycji
 • Balans ciała
 • Trening na naszych lekkich motocyklach enduro
 • Techniki wzrokowe - czytanie drogi
 • Techniki zmiany kierunku jazdy
 • Hamowanie
 • Jazda po różnej nawierzchni (kamienie, piach, woda, błoto)
 • Podjazdy, zjazdy, pokonywanie przeszkód

Jazda drogowa

 • Omówienie doboru  odzieży do jazdy turystycznej, drogowej
 • Ustawienie motocykla
 • Budowanie pozycji na motocyklu - róznice teren/droga
 • Planowanie i pokonywanie zakrętów
 • Patrzenie w zakręcie
 • Techniki zmiany kierunku jazdy
 • Manewrowanie i jazda powolna
 • Hamowanie

GDZIE JEŹDZIMY NA SZKOLENIU ENDURO

Bieszczady to pasmo górskie leżące w Beskidach Wschodnich należących do Karpat Wschodnich. Jego teren jest ograniczony dwiema przełęczami – Łupkowską i Wyszkowską. Nasze trasy wiodą terenami Polski, ocierając się o region Słowacji i Ukrainy.

Bieszczady uznawane są za najpiękniejszy, a zarazem najdzikszy regionem Polski. Szanując naturalne środowisko zabierzemy cię do miejsc oddalonych od turystycznych szlaków i niedostępnych dla motocykli drogowych. Podczas naszego szkolenia enduro czekają na ciebie kilometry szutrów, górskie wąwozy, rzeczne brody i niezapomniane widoki. Przekonasz się, że tam gdzie kończy się asfalt, zaczyna się prawdziwa przygoda!

mapa_baza

PLAN SZKOLENIA ENDURO

Dzień 1

Czwartek to dzień przyjazdu uczestników i zakwaterowania w pokojach, które do twojej dyspozycji są od godziny 15.00. Tego dnia o godzinie 17.00 spotykamy się na szkoleniu teoretycznym. O godzinie 20.00 planowana jest kolacja grillowa. To czas luźnych rozmów i integracji.

Dzień 2

W piątek przywitamy cię pysznym śniadaniem, które rozpoczynamy wspólnie o godzinie 8.00. To będzie intensywny dzień. Zaraz po posiłku wyruszymy na własnych motocyklach w lekką trasę off. Tego dnia poznasz podstawy jazdy w terenie na dużych i małych motocyklach enduro. O godzinie 14.00 wracamy na obiad do bazy. Po południu zabierzemy cię na wycieczkę drogami asfaltowymi. W trasie będziemy omawiać podstawy jazdy turystycznej, a pod okiem instruktorów każdy kolejny zakręt pokonywać będziesz sprawniej i bezpieczniej. Dzień zakończymy wspólną kolacją przy grillu.

Dzień 3

Czujesz już trudy poprzedniego dnia, ale to właśnie dzisiaj przygotuj się na nowe wyzwania i doświadczenia. O godzinie 8.00 spotykamy się na śniadaniu. Ok godziny 10.00 odbędzie się trening na naszych lekkich motocyklach cross-enduro (bez dopłaty). Poczujesz różnicę i przekroczysz granice niedostępne dla ciężkich enduro. Po treningu zjemy obiad, a następnie będziesz mógł zdecydować czy dzisiejsze szkolenie w terenie chcesz kontynuować na własnym motocyklu czy skusisz się na wynajem któregoś z naszych. Do bazy wrócimy późnym wieczorem, a dzień zakończymy biesiadą przy ognisku.

Dzień 4

To już ostatni dzień naszych bieszczadzkich wojaży, co nie oznacza, że będziemy odpoczywać. Tuż po śniadaniu o godzinie 10.00 wybierzemy się na wycieczkę lekkimi trasami ADV. Podczas przejazdu trener nie będzie spuszczał z was oka. Przez cały czas będzie analizować waszą jazdę i przekazywać cykliczne informacje zwrotne. Spotkanie zakończymy wspólnym obiadem o godzinie 14.00.

OBEJRZYJ RELACJĘ WIDEO

NASZA BAZA NA SZKOLENIU ENDURO

Zapierające dech w piersiach widoki, orzeźwiające górskie powietrze, kojąca zmysły cisza okolicy to cechy charakteryzujące Kompleks Rekreacyjno-Wypoczynkowy Natura Park w Bieszczadach. To tutaj w przestrzeni między małą i dużą pętlą bieszczadzką zlokalizowana jest nasza baza noclegowa.

dsc_4284
gosciniec-natura-park-1

Nocujemy w dwu i trzy-osobowych komfortowych pokojach wyposażonych w pełen węzeł sanitarny oraz TV SAT.  Z okien pokoi rozpościera się niezapomniany widok na góry i doliny nieistniejących już wiosek Radziejowa i Tyskowa.

restauracja-natura-park-5
basen1

DOSTĘPNE MOTOCYKLE

Dysponujemy flotą  profesjonalnych motocykli enduro o pojemnościach 250 - 350 ccm, które doskonale spisują się zarówno w lekkim jak i trudniejszym terenie. Niewielka waga, zmienne mapy zapłonu i kontrola trakcji w wybranych modelach to cechy, które docenią Ci, którzy nie mają dużego doświadczenia w jeździe off road. Z drugiej strony mocny moment dostępny od niskich obrotów, zawieszenie, prześwit i optymalną wysokość siedziska docenią bardziej doświadczeni jeźdźcy.

Wszystkie wyposażone są w opony typu kostka z homologacją na asfalt. Motocykle mają nie więcej jak 2-3 lata i są w doskonałym stanie technicznym.

Wynajmując motocykl będziesz miał możliwość jazdy na każdym z prezentowanych modeli. Uczestnicy korzystają z motocykli zamiennie poznając różnice w ich konstrukcji i właściwościach jezdnych.

Dlaczego warto wynająć motocykl?
Podczas szkolenia jednym z elementów, które przeszkadzają w bezpiecznym podnoszeniu umiejętności jest waga motocykla. Wynajmując lekki motocykl  skupisz się na technice bez zbędnej "walki" z maszyną. Wypracowaną technikę dużo łatwiej przeniesiesz na motocykl klasy Adventure. Taki wybór zalecamy głównie tym, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z enduro.

Nie bez znaczenia jest też Twoje bezpieczeństwo. Trenując na lekkim motocyklu zmniejszasz ryzyko urazu spowodowanego ewentualnym upadkiem na motocyklu ciężkim. To również oszczędność w przypadku uszkodzenia lub po prostu porysowania własnego sprzętu. Nasze motocykle są znacznie bardziej odporne na upadki.

HUSQVARNA FE 350

Husqvarna FE 250

KTM EXC 350 SIX DAYS

ktm_350_chile

HUSQVARNA FE 250

Husqvarna FE 250

KTM 250 FREERIDE

KTM FREERIDE 250 F

Dla osób o niższym wzroście
od 160 cm

KTM EXC 250 SIX DAYS

ktm_250_exc_6days

HONDA CRF 250 L

honda_crf250l

KTM EXC 350

ktm_250_excf

Co się stanie jak uszkodzę motocykl w trakcie szkolenia?

Konstrukcja motocykli przewiduje upadki i są one odporne na uszkodzenia. Dodatkowo w wybranych modelach zamontowane zostały handbary, które chronią klamki przed złamaniem.

Zabezpieczeniem większych szkód (połamane plastiki, skrzywienie kierownicy) jest wpłata kaucji w wysokości 500 zł.
Teren, na którym organizujemy szkolenie to 80% miękka nawierzchnia, więc jeśli będziesz przestrzegał zasad bezpieczeństwa, to lekkie wywrotki im nie straszne.

WYNAJMIJ ODZIEŻ OFF ROAD

Kask off road

kaski_offroad

Buzer - tzw. zbroja

zbroja_1

Ochraniacze kolan

ochraniacze_kolan

Spodnie i koszulka

spodnie_offroad

Buty enduro

buty_enduro_wynajem

Jeśli nie masz własnej lub chciałbyś poczuć pełen komfort trenując w dedykowanej odzieży do enduro możesz ją wynająć od nas. Do twojej dyspozycji czekają kompletne stroje renomowanych firm. Wystarczy jeśli w formularzu zaznaczysz odpowiednie pole wybierając rozmiar.

CENA OBEJMUJE

 • Bogaty pakiet szkoleń i warsztatów
 • Zakwaterowanie w Natura Park w domkach w pokojach dwu- i trzyosobowych
 • Wyżywienie
 • Pamiątkowy T-shirt
 • Opiekę ratownika z grupy MotoPomocni
 • Zdjęcia i filmy z trasy

Cena za pełen pakiet wrażeń

1980.00 zł

Wynajem motocykla (z paliwem)

670.00 zł

Na cały wyjazd

380.00 zł

Na jeden dzień

Wynajem kasku enduro: 50 zł
Wynajem zbroi, ochraniaczy kolan, spodni, koszulki i rękawiczek: 120 zł
Wynajem butów: 80 zł

EnglishGermanSpain