RAJD LATARNIKÓW - ZASADY

Latarnia morska – znak nawigacyjny w postaci charakterystycznej wieży umieszczonej na brzegu lub w wodzie. Obsługą latarni zazwyczaj zajmuje się się specjalnie do celu zatrudniony pracownik (latarnik), jakkolwiek coraz większa ilość latarni jest zautomatyzowana i bezobsługowa.
Źródło: Wikipedia

Teraz Ty zostań latarnikiem. Dosiądź swój motocykl i nawiguj do celu. Odszukaj ukryte punkty kontrolne, rozwiązuj zagadki.

Nasz Rajd to połączenie przyjemności podróżowania motocyklem i odkrywania piękna Pomorza.

motocyklowy_rajd_latarnikow_zasady

ZASADY NAWIGACJI

Każdy uczestnik dostaje specjalną mapę opracowaną przez organizatorów. Mapa zwana roadbookiem zawiera graficzny zapis śladu drogi. Są to szkice sytuacyjne odwzorowujące kolejne skrzyżowania i miejsca szczególne na trasie. Twoim zadaniem jest podążanie za wyznaczoną trasą, pilnowanie przejechanych kilometrów i zmiany kierunku jazdy zgodnie ze strzałkami. Na mapie nie muszą być zaznaczone wszystkie skrzyżowania. W przypadku braku takiego rozrysowanego skrzyżowani gdy jesteśmy np. w połowie dzielącego nas dystansu do kolejnego szkicu należy się poruszać drogą główną a jeśli nie wynika to ze znaków na wprost. Zawsze poruszamy się zgodnie z przepisami ruchu drogowego

PRZEJEDŹMY TERAZ PRZYKŁADOWY ODCINEK TRASY ADV

motocyklowy_rajd_latarnikow_motopomocni_nawigacja1

Właśnie pokonałeś kolejny odcinek, tym razem przejechałeś 450 metrów i dojechałeś do 30 skrzyżowania, na którym musisz skręcić w prawo. Rozglądasz się i upewniasz czy nie popełniłeś błędu. Za Tobą po prawej widzisz przystanek PKS, a po bokach zabudowania – jesteś na dobrej drodze. Zerujesz licznik i jedziesz dalej.

motocyklowy_rajd_latarnikow_motopomocni_nawigacja2

Twój licznik wskazuje przejechane kolejne 900 metrów. Przed Tobą kolejne skrzyżowanie z ledwo widoczną drogą gruntową. Upewniasz się i widzisz linie wysokiego napięcia a za plecami płynący potok – jesteś na dobrej drodze. Zerujesz licznik i skręcasz w lewo.

motocyklowy_rajd_latarnikow_motopomocni_nawigacja3

Po przejechaniu 1,5 kilometra jadąc drogą gruntową dojeżdżasz do skrzyżowania z drogą asfaltową. Jesteś po środku lasu – jesteś na dobrej drodze. Zerujesz licznik i jedziesz prosto.

PUNKTY KONTROLNE

motocyklowy_rajd_latarnikow_motopomocni_nawigacja4

Na mapie znajdziesz punkty kontrolne – PKT. Są to miejsca szczególne, w których czekają na Ciebie punktowane zadania. Musisz odszukać punkt i jak najlepiej wykonać zadanie. Punkty kontrolne to atrakcje regionu – muzea, bunkry, ciekawostki przyrodnicze oraz zadania sprawnościowe – np. rzut oponą motocyklową na odległość. W zależności od wyniku i dystansu zdobędziesz określoną liczbę punktów, które zdecydują o Twojej pozycji w klasyfikacji i ewentualnej wygranej.

OZNACZENIA SPECJALNE

motocyklowy_rajd_latarnikow_motopomocni_nawigacja5

Na mapie zaznaczone są również miejsca, na które należy zwrócić szczególną ostrożność.

Nie zgub się – trasa ma określoną długość. Przy starcie spisujemy licznik główny i ponownie sprawdzamy go na mecie. Nadmierna ilość kilometrów to punkty ujemne.

Do zobaczenia na starcie! :)

Regulamin Imprezy

EnglishGermanSpain