NASZA MISJA

Inicjatywa MotoPomocni.pl została uruchomiona w marcu 2013 roku. Jesteśmy liderem i największym przedsięwzięciem w Polsce, którego celem jest zwiększanie bezpieczeństwa motocyklistów poprzez edukację.

Kampania Społeczna
Fundacja Motopomocni

Nasza aktywność skupia się na następujących obszarach szkoleń dla motocyklistów:

  • udzielanie pierwszej pomocy w wypadkach drogowych,
  • psychologia zachowań,
  • technika jazdy na motocyklu,
  • bezpieczeństwo bierne (odpowiedni dobór odzieży i akcesoriów motocyklowych),
  • aspekty prawne ruchu drogowego,
  • technologie oraz inne ważne aspekty związane z ruchem drogowym i bezpieczeństwem.

Sytuacja społeczna
Motocykliści jako aktywni uczestnicy ruchu drogowego mogą być świadkami trudnych sytuacji na drodze, w których konieczne będzie udzielenie pierwszej pomocy poszkodowanym – zarówno innym motocyklistom jak i kierowcom samochodów oraz pieszym. Wypadek drogowy to szczególna sytuacja, podczas której należy zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów – omawiamy je na szkoleniach.

Motocykliści to także niezwykle zaangażowana społecznie grupa. Organizują oraz biorą udział w wielu akcjach charytatywnych, pomagają potrzebującym – niosą radość i uśmiech, szkolą się doskonaląc swoje umiejętności techniczne. Chcemy, aby dodatkowo potrafili udzielać pierwszej pomocy zawsze i wszędzie, a ich technika jazdy była na najwyższym poziomie – tworzymy społeczność MotoPomocnych.

monika ok

Wiele szkoleń prowadzimy bezpłatnie dzięki zaangażowaniu członków grupy oraz wsparciu naszych partnerów.

Propagujemy kulturę motocyklową i inspirujemy motocyklistów do większej otwartości na świat organizując wycieczki, szkolenia wyjazdowe, rajdy i inne imprezy o charakterze turystycznym. Dbamy o utrwalanie pozytywnego wizerunku motocyklisty, edukując naszych czytelników poprzez profesjonalnie przygotowane publikacje. Promujemy dobre nawyki dotyczące bezpieczeństwa i kultury jazdy dając dobry przykład podczas organizowanych przez nas imprez.

Od stycznia 2017 roku strona internetowa www.motopomocni.pl to także portal edukacyjno-informacyjny, na łamach którego poruszamy wiele zagadnień związanych z szeroko rozumianym bezpieczeństwem oraz kulturą jazdy.

www_kampaniaroku

Od marca 2013 roku wzięliśmy udział w kilkudziesięciu wydarzeniach szkoląc łącznie ponad 20.000 osób. W 2014 roku projekt zwyciężył w prestiżowym konkursie zdobywając zaszczytny tytuł Kampanii Społecznej 2013 Roku.

EnglishGermanSpain