BEZPIECZNY MOTOCYKLISTA

Fundacja MotoPomocni zaprasza na kolejny cykl najpopularniejszych szkoleń dla motocyklistów w Polsce - "BEZPIECZNY i MotoPomocny MOTOCYKLISTA". Zajęcia odbędą się w terminie od stycznia do kwietnia 2023 w wybrane soboty i niedziele w godzinach od 9.00 do 16.00 Tym razem odwiedzimy 17 lokalizacji wytypowanych w konkursie zorganizowanym na naszym profilu Facebook.

Jako najlepsi w Polsce oferujemy wam szkolenia na niespotykanym gdzie indziej poziomie. Zajęcia opierają się o innowacyjny program i są bogate w wiedzę teoretyczną oraz ćwiczenia praktyczne.

Dla kogo jest to szkolenie?

Na szkolenie zapraszamy wszystkich motocyklistów, którzy chcą podnieść swoją wiedzę w zakresie bezpieczeństwa ze szczególnym uwzględnieniem umiejętności udzielania Pierwszej Pomocy w wypadkach komunikacyjnych.

W szkoleniu mogą uczestniczyć tylko wcześniej zarejestrowane osoby, które dostały od nas potwierdzenie udziału.

Jak przeprowadzone jest szkolenie?

Podstawą jak zwykle będą zajęcia z Pierwszej Pomocy w wypadkach komunikacyjnych. Nie zabraknie jednak tematów związanych z techniką jazdy, bezpieczeństwem biernym czy aspektami związanymi z ruchem drogowym. Szkolenie będzie miało charakter wykładów z dużą ilością ćwiczeń praktycznych.

Szkolenie trwa w godzinach 09:00 - 16:00

Miejsce i termin szkolenia
 1. Warszawa 28 stycznia
 2. Łosice 29 stycznia
 3. Jaworzno 4 lutego
 4. Kluczbork 5 lutego
 5. Malbork 11 lutego
 6. Łódź 12 lutego
 7. Barczewo 18 lutego
 8. Elbląg 19 lutego
 9. Białystok 25 lutego
 10. Siemiatycze 26 lutego
 11. Wałcz 4 marca
 12. Mrocza 5 marca
 13. Kraków 11 marca
 14. Bielsko Biała 12 marca
 15. Zielona Góra 25 marca
 16. Wrocław 26 marca
 17. Gdańsk 1 kwietnia
Sprawdź lokalizacje na mapie
Jaki jest zakres szkolenia?

I PIERWSZA POMOC
To priorytet podczas naszych spotkań. Podczas zajęć omówione i przećwiczone zostaną najważniejsze elementy związane z bezpieczeństwem i udzielaniem pomocy poszkodowanym w wypadku komunikacyjnym. Podczas zajęć poruszymy takie tematy jak:
☑Aspekty prawne udzielania pierwszej pomocy
☑Apteczka motocyklowa - normy i wyposażenie
☑Zabezpieczenie miejsca zdarzenia
☑Bezpieczeństwo własne i poszkodowanych
☑Ocena stanu poszkodowanych
☑Wezwanie służb ratunkowych
☑Opatrywanie urazów
☑Oparzenia
☑Resuscytacja krążeniowo oddechowa
☑AED

Wśród ćwiczeń praktycznych między innymi:
☑Ściąganie kasku poszkodowanemu motocykliście
☑Wyciąganie poszkodowanego z auta
☑Pozycja bezpieczna

II TURYSTYKA MOTOCYKLOWA
Zachęcamy was do większej otwartości i organizacji samodzielnych podróży motocyklowych. Wiemy, że strach często wynika z braku doświadczenia. Przekażemy wam najważniejsze informacje jak zaplanować wyjazd, aby uniknąć problemów w trakcie podróży. Poruszymy takie tematy jak:

1. Planowanie podróży
Kilka praktycznych porad z jakich map i nawigacji korzystać. Jak planować trasę, rezerwować noclegi.
2. Twój niezbędnik
Co zabrać, jak się wyposażyć. Jak się spakować
3. Apteczka motocyklowa
W co warto ją doposażyć, jakie leki zabrać ze sobą.
4. Aspekty prawne w zależności od kraju
Zwrócimy uwagę na kwestie ubezpieczeń, sprawy formalne, zasady i niuanse w przepisach na przykładzie kilku krajów.
5. Bezpieczeństwo bierne i technika jazdy
Praktyczne porady w zakresie doboru odzieży, jazdy w grupie, jazdy z pasażerem.

III ASPEKTY PRAWNE
Wrócimy do najważniejszych zmian w przepisach, omówimy te, które budzą najwięcej wątpliwości.

Partnerzy szkolenia

Partnerami tegorocznej edycji szkolenia Bezpieczny i MotoPomocny Motocyklista są:

monikaVR800

W najbliższym sezonie w module "Pierwsza Pomoc" wracamy z zaawansowaną technologią VR. Nie będzie to jednak powtórka, a zupełnie nowy scenariusz "rozgrywki". Nie zmieni się jedno - twoim celem nadal będzie uratowanie poszkodowanego.

Dowiedz się więcej o systemie szkoleniowym w technologii VR

Rzeczywistość rozszerzona – system łączący świat rzeczywisty z generowanym komputerowo. Zazwyczaj wykorzystuje się obraz z kamery, na który nałożona jest, generowana w czasie rzeczywistym, grafika 3D. Istnieją także zastosowania wspomagające jedynie dźwięk.

Żródło: Wikipedia

183340866_2115462238592645_1715801776001157494_n

Jazda wolna, manewrowanie, ciasne zawracanie, masz z tym problem? Nie ważne czy jeździsz cruiserem, motocyklem sportowym, turystyczny czy skuterem, na tym szkoleniu opanujesz podstawowe i zaawansowane techniki jazdy precyzyjnej przydatne zarówno w mieście jak i podczas dalszych podróży.

Na każdym szkoleniu do wygrania Voucher na szkolenie z jazdy miejskiej/precyzyjnej

Sprawdź szczegóły

alpejskie_przelecze_motocyklem_1

To nie jest zwykła wycieczka po Alpach. To transgraniczne szkolenie, podczas którego przejedziesz aż trzy kraje. Z nami odwiedzisz miejsca, które pomija większość motocyklistów. Oczywiście nie zabraknie miejsc kultowych jak np. przełęcz Großglockner czy Nockalmstrasse.

Przyjedź własnym motocyklem lub wypożycz od nas. Zapytaj również o możliwość transportu.

Wśród wszystkich uczestników szkoleń BiMM edycji 2023 rozlosujemy jeden Voucher na szkolenie Alpejskie Przełęcze

Sprawdź szczegóły

POZNAJ HISTORIĘ SZKOLEŃ ZAMKNIĘTYCH

Dzięki sile naszego zespołu i ogromnemu zaangażowaniu instruktorów, od kilku lat w okresie zimowym organizujemy dla Was cykl szkoleń zamkniętych. To dla nas olbrzymie wyzwanie logistyczne i organizacyjne. Co roku zaskakujemy Was nowym programem i kolejnymi atrakcjami. Będziemy robić wszystko, aby nasze szkolenia co roku były swoistym rozpoczęciem sezonu motocyklowego w Polsce 🙂

2014

plakat-szkolenia-zam

W okresie od stycznia do kwietnia 2014 zrealizowaliśmy pierwszy cykl szkoleń zamkniętych łączący zagadnienia pierwszej pomocy w wypadkach drogowych i dzieciom. Odwiedzając 8 miast przeszkoliliśmy łącznie ponad 300 osób.

2015

motopomocni_plakat_promo_szkolenia2015

Druga edycja szkoleń zamkniętych spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Natychmiast po uruchomieniu formularzy rejestracyjnych wysłaliście ponad tysiąc zgłoszeń co dodatkowo nas zmotywowało. Ostatecznie od stycznia odwiedziliśmy 12 miast szkoląc ponad pół tysiąca osób!

2016

plakat_motopomocni_2016

We współpracy z Wydziałem Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego opracowaliśmy specjalny blok poświęcony psychologii zachowań podczas i po wypadku komunikacyjnym. Na zakończenie szkolenia w każdym mieście zorganizowaliśmy realistyczną pozorację.

2017

plakat_motopomocni_2016

Ponad 700 uczestników i 16 odwiedzonych miast w Polsce! Oprócz wykładów oraz ćwiczeń z Pierwszej Pomocy mówiliśmy również o bezpieczeństwie biernym i aktywnym.

2018

plakat 2018

Pobiliśmy rekord w ilości przeszkolonych motocyklistów! To była najdłuższa i najbardziej wymagająca edycja. W ciągu 4 miesięcy odwiedziliśmy aż 25 miast szkoląc ok 1100 motocyklistów!

2019

plakat 2019

Jako liderzy w zakresie szkoleń z zakresu bezpieczeństwa znów zaskoczyliśmy was formą i zakresem spotkań.  Jako pierwsi w Polsce zaoferowaliśmy udział w szkoleniu z wykorzystaniem technologii rozszerzonej rzeczywistości. W zajęciach udział wzięło blisko 1000 motocyklistów doceniając innowacyjne metody nauczania.

2020

top_wydarzenie

Ponad pół tysiąca przeszkolonych motocyklistów, którzy poza nauką pierwszej pomocy dowiedzieli się od czego zacząć przygodę z jazdą terenową, ale też lepiej zrozumieli niuanse techniki jazdy szosowej. Jak zwykle wykłady przeplatały się z dużą ilością ćwiczeń i warsztatów prowadzonych przez naszych ekspertów. To jednocześnie wybuch pandemii, która zmusiła nas do odwołania kilku ostatnich spotkań, które zgodnie z wcześniejszą obietnicą zrealizowaliśmy dwa lata później.

2021

No i stało się, to pierwszy rok bez szkoleń BiMM. Niestety pandemia pokrzyżowała plany, a wprowadzone obostrzenia nie pozwoliły zrealizować naszych kultowych szkoleń. Czy to oznacza, że przestaliśmy być aktywni? Nic podobnego. Wykorzystując czasu lockdownu zrealizowaliśmy między innymi projekt #RKOChallenge i tym samym kontynuowaliśmy naszą misję edukacji. W ramach wyzwania nagranych zostało kilkanaście filmów, które siłą społeczności rozniosły się po internecie. Dobra robota!

2022

plakat_22

To był jeden z najbardziej wymagających sezonów naszych szkoleń. Pomimo wielu obostrzeń i obaw o konieczność odwołania spotkań, ostatecznie udało nam się zrealizować wszystkie z 18 zaplanowanych szkoleń. Misja wykonana, kolejna grupa kilkuset motocyklistów rozpoczęła sezon z większą świadomością i umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy.

REJESTRACJA ZAMKNIĘTA

EnglishGermanSpain