BEZPIECZNY MOTOCYKLISTA

Zapraszamy was na kolejny cykl najpopularniejszych
szkoleń dla motocyklistów w Polsce - "BEZPIECZNY i MotoPomocny MOTOCYKLISTA". Zajęcia odbędą się w terminie od stycznia do kwietnia 2022 w wybrane soboty i niedziele w godzinach od 9.00 do 16.00 Tym razem odwiedzimy do 20 lokalizacji wytypowanych w konkursie zorganizowanym na naszym profilu Facebook.

WYBIERZ MIASTO NA DOLE STRONY I ZAREJESTRUJ SIĘ

monikaVR800

W najbliższym sezonie w module "Pierwsza Pomoc" wracamy z zaawansowaną technologią VR. Nie będzie to jednak powtórka, a zupełnie nowy scenariusz "rozgrywki". Nie zmieni się jedno - twoim celem nadal będzie uratowanie poszkodowanego.

Dowiedz się więcej o systemie szkoleniowym w technologii VR

Rzeczywistość rozszerzona – system łączący świat rzeczywisty z generowanym komputerowo. Zazwyczaj wykorzystuje się obraz z kamery, na który nałożona jest, generowana w czasie rzeczywistym, grafika 3D. Istnieją także zastosowania wspomagające jedynie dźwięk.

Żródło: Wikipedia

183340866_2115462238592645_1715801776001157494_n

Jazda wolna, manewrowanie, ciasne zawracanie, masz z tym problem? Nie ważne czy jeździsz cruiserem, motocyklem sportowym, turystyczny czy skuterem, na tym szkoleniu opanujesz podstawowe i zaawansowane techniki jazdy precyzyjnej przydatne zarówno w mieście jak i podczas dalszych podróży.

Na każdym szkoleniu do wygrania Voucher na szkolenie z jazdy miejskiej/precyzyjnej

Sprawdź szczegóły

Jako najlepsi w Polsce oferujemy wam szkolenia na niespotykanym gdzie indziej poziomie. Zajęcia opierają się o innowacyjny program i są bogate w wiedzę teoretyczną oraz ćwiczenia praktyczne.

Dla kogo jest to szkolenie?

Na szkolenie zapraszamy wszystkich motocyklistów, którzy chcą podnieść swoją wiedzę w zakresie bezpieczeństwa ze szczególnym uwzględnieniem umiejętności udzielania Pierwszej Pomocy w wypadkach komunikacyjnych.

W szkoleniu mogą uczestniczyć tylko wcześniej zarejestrowane osoby, które dostały od nas potwierdzenie udziału.

Jak przeprowadzone jest szkolenie?

Podstawą jak zwykle będą zajęcia z Pierwszej Pomocy w wypadkach komunikacyjnych. Rozszerzymy je o nowe zagadnienie - użycie automatycznego defibrylatora zewnętrznego (AED). Szkolenie będzie miało charakter wykładów z dużą ilością ćwiczeń praktycznych.

Szkolenie trwa w godzinach 09:00 - 16:00

Sprawdź lokalizacje na mapie
Miejsce i termin szkolenia

Od stycznia do kwietnia 2022 zorganizujemy 18 szkoleń zapraszając was do miast wybranych w głosowaniu motocyklistów. 

Katowice - 15 stycznia
Kędzierzyn Koźle - 16 stycznia
Rzeszów - 22 stycznia
Kraków - 23 stycznia
Zielona Góra - 29 stycznia
Legnica - 30 stycznia
Częstochowa - 12 lutego
Kielce - 13 lutego
Łosice - 19 lutego
Siemiatycze - 20 lutego
Ostrów Wlkp. - 5 marca
Wrocław - 6 marca
Gdańsk - 19 marca
Piła - 20 marca
Poznań - 26 marca
Gorzów Wlkp - 27 marca
Płock - 02 kwietnia
Warszawa - 03 kwietnia
Jaki jest zakres szkolenia?

I PIERWSZA POMOC
To priorytet podczas naszych spotkań. Podczas zajęć omówione i przećwiczone zostaną najważniejsze elementy związane z bezpieczeństwem i udzielaniem pomocy poszkodowanym w wypadku komunikacyjnym. Zajęcia prowadzone będą z wykorzystaniem zaawansowanej technologii VR (rozszerzonej rzeczywistości). Uczestnicy zakładając specjalne okulary znajdą się w wirtualnym otoczeniu gdzie ich zadaniem będzie uratowanie życia poszkodowanemu.

II TECHNIKA JAZDY
Strategie miejskie – jazda precyzyjna. Nasi instruktorzy techniki jazdy opowiedzą o tym co i jak zrobić żeby bezpiecznie poruszać się w ruchu miejskim

III ASPEKTY PRAWNE

Zwrócimy uwagę na nowe przepisy dotyczące między innymi pierwszeństwa pieszych

 

 

Partnerzy szkolenia

Partnerami tegorocznej edycji szkolenia Bezpieczny i MotoPomocny Motocyklista są:

Dofinansowania

Szkolenia są współfinansowane ze środków w ramach Funduszu Małych Grantów otrzymanych od Stowarzyszenia Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego

POZNAJ HISTORIĘ SZKOLEŃ ZAMKNIĘTYCH

Dzięki sile naszego zespołu i ogromnemu zaangażowaniu instruktorów, od kilku lat w okresie zimowym organizujemy dla Was cykl szkoleń zamkniętych. To dla nas olbrzymie wyzwanie logistyczne i organizacyjne. Co roku zaskakujemy Was nowym programem i kolejnymi atrakcjami. Będziemy robić wszystko, aby nasze szkolenia co roku były swoistym rozpoczęciem sezonu motocyklowego w Polsce 🙂

2014

plakat-szkolenia-zam

W okresie od stycznia do kwietnia 2014 zrealizowaliśmy pierwszy cykl szkoleń zamkniętych łączący zagadnienia pierwszej pomocy w wypadkach drogowych i dzieciom. Odwiedzając 8 miast przeszkoliliśmy łącznie ponad 300 osób.

2015

motopomocni_plakat_promo_szkolenia2015

Druga edycja szkoleń zamkniętych spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Natychmiast po uruchomieniu formularzy rejestracyjnych wysłaliście ponad tysiąc zgłoszeń co dodatkowo nas zmotywowało. Ostatecznie od stycznia odwiedziliśmy 12 miast szkoląc ponad pół tysiąca osób!

2016

plakat_motopomocni_2016

We współpracy z Wydziałem Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego opracowaliśmy specjalny blok poświęcony psychologii zachowań podczas i po wypadku komunikacyjnym. Na zakończenie szkolenia w każdym mieście zorganizowaliśmy realistyczną pozorację.

2017

plakat_motopomocni_2016

Ponad 700 uczestników i 16 odwiedzonych miast w Polsce! Oprócz wykładów oraz ćwiczeń z Pierwszej Pomocy mówiliśmy również o bezpieczeństwie biernym i aktywnym.

2018

plakat 2018

Pobiliśmy rekord w ilości przeszkolonych motocyklistów! To była najdłuższa i najbardziej wymagająca edycja. W ciągu 4 miesięcy odwiedziliśmy aż 25 miast szkoląc ok 1100 motocyklistów!

2019

plakat 2019

Jako liderzy w zakresie szkoleń z zakresu bezpieczeństwa znów zaskoczyliśmy was formą i zakresem spotkań.  Jako pierwsi w Polsce zaoferowaliśmy udział w szkoleniu z wykorzystaniem technologii rozszerzonej rzeczywistości. W zajęciach udział wzięło blisko 1000 motocyklistów doceniając innowacyjne metody nauczania.

WYBIERZ MIASTO I ZAREJESTRUJ SIĘ

EnglishGermanSpain