BEZPIECZNY MOTOCYKLISTA

Zapraszamy was na kolejny cykl najpopularniejszych
szkoleń dla motocyklistów w Polsce - "BEZPIECZNY i MotoPomocny MOTOCYKLISTA". Zajęcia odbędą się w terminie od stycznia do marca 2020 w wybrane soboty i niedziele w godzinach od 9.00 do 16.00 Tym razem odwiedzimy do 18 lokalizacji wytypowanych w konkursie zorganizowanym na naszym profilu Facebook.

monikaVR800

W najbliższym sezonie w module "Pierwsza Pomoc" wracamy z zaawansowaną technologią VR. Nie będzie to jednak powtórka, a zupełnie nowy scenariusz "rozgrywki". Nie zmieni się jedno - twoim celem nadal będzie uratowanie poszkodowanego.

Dowiedz się więcej o systemie szkoleniowym w technologii VR

Rzeczywistość rozszerzona – system łączący świat rzeczywisty z generowanym komputerowo. Zazwyczaj wykorzystuje się obraz z kamery, na który nałożona jest, generowana w czasie rzeczywistym, grafika 3D. Istnieją także zastosowania wspomagające jedynie dźwięk.

Żródło: Wikipedia

Jako najlepsi w Polsce oferujemy wam szkolenia na niespotykanym gdzie indziej poziomie. Zajęcia opierają się o innowacyjny program i są bogate w wiedzę teoretyczną oraz ćwiczenia praktyczne.

Dla kogo jest to szkolenie?

Na szkolenie zapraszamy wszystkich motocyklistów, którzy chcą podnieść swoją wiedzę w zakresie bezpieczeństwa ze szczególnym uwzględnieniem umiejętności udzielania Pierwszej Pomocy w wypadkach komunikacyjnych.

Jak przeprowadzone jest szkolenie?

Podstawą jak zwykle będą zajęcia z Pierwszej Pomocy w wypadkach komunikacyjnych. Rozszerzymy je o nowe zagadnienie - użycie automatycznego defibrylatora zewnętrznego (AED).

Szkolenie będzie miało charakter wykładów z dużą ilością ćwiczeń praktycznych.

Szkolenie trwa w godzinach 09:00 - 16:00

Miejsce i termin szkolenia

Od stycznia do kwietnia 2020 zorganizujemy 18 szkoleń zapraszając was do miast wybranych w głosowaniu motocyklistów. 

W szkoleniu mogą uczestniczyć tylko wcześniej zarejestrowane osoby, które dostały od nas potwierdzenie udziału.

Sprawdź na mapie kiedy i gdzie będziemy.

Jaki jest zakres szkolenia?

I PIERWSZA POMOC
To priorytet podczas naszych spotkań. Podczas zajęć omówione i przećwiczone zostaną najważniejsze elementy związane z bezpieczeństwem i udzielaniem pomocy poszkodowanym w wypadku komunikacyjnym. Zajęcia prowadzone będą z wykorzystaniem zaawansowanej technologii VR (rozszerzonej rzeczywistości). Uczestnicy zakładając specjalne okulary znajdą się w wirtualnym otoczeniu gdzie ich zadaniem będzie uratowanie życia poszkodowanemu.

II TECHNIKA JAZDY
Uczestnicy dowiedzą się jak kluczowa jest umiejętność prawidłowej obserwacji drogi, w jaki sposób dobierać prawidłową linię przejazdu oraz jak unikać zagrożeń na drodze.

III ZACZNIJ PRZYGODĘ Z ENDURO
Chcemy was zachęcić do spróbowania jazdy w terenie i uświadomić, że enduro daje zupełnie nowe możliwości i emocje związane z jazdą na motocyklu. Blok ma na celu zwrócenie uwagi na kilka zasad związanych z bezpieczeństwem, poszanowaniem środowiska, a także odpowiedzieć na kilka podstawowych pytań "Od czego zacząć".

Na każdym szkoleniu do wygrania Voucher na szkolenie enduro dla początkujących (nie musisz mieć doświadczenia w jeździe enduro) wraz z wynajęciem motocykla oraz inne atrakcyjne nagrody.

Zobacz dostępne motocykle i opis szkolenia

IV PIERWSZY WYJAZD NA TOR
Doskonalenie jazdy warto trenować na torze. Wiele osób nie wie od czego zacząć i czy wymaga to specjalnego przygotowania. Rozwiejemy wątpliwości i wskażemy kilka zasad jak się przygotować.

V NOWE PRZEPISY DROGOWE
Zwrócimy uwagę nie tylko na „korytarz życia” czy „jazdę na suwak”, ale jednocześnie we współpracy z warszawskim pogotowiem jak i policją wskażemy poprawne i dopuszczalne zachowania w sytuacji, kiedy usłyszymy nadjeżdżający pojazd uprzywilejowany.

Partnerzy szkolenia

Partnerami tegorocznej edycji szkolenia Bezpieczny i MotoPomocny Motocyklista są:

POZNAJ HISTORIĘ SZKOLEŃ ZAMKNIĘTYCH

Dzięki sile naszego zespołu i ogromnemu zaangażowaniu instruktorów, od kilku lat w okresie zimowym organizujemy dla Was cykl szkoleń zamkniętych. To dla nas olbrzymie wyzwanie logistyczne i organizacyjne. Co roku zaskakujemy Was nowym programem i kolejnymi atrakcjami. Będziemy robić wszystko, aby nasze szkolenia co roku były swoistym rozpoczęciem sezonu motocyklowego w Polsce 🙂

2014

plakat-szkolenia-zam

W okresie od stycznia do kwietnia 2014 zrealizowaliśmy pierwszy cykl szkoleń zamkniętych łączący zagadnienia pierwszej pomocy w wypadkach drogowych i dzieciom. Odwiedzając 8 miast przeszkoliliśmy łącznie ponad 300 osób.

2015

motopomocni_plakat_promo_szkolenia2015

Druga edycja szkoleń zamkniętych spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Natychmiast po uruchomieniu formularzy rejestracyjnych wysłaliście ponad tysiąc zgłoszeń co dodatkowo nas zmotywowało. Ostatecznie od stycznia odwiedziliśmy 12 miast szkoląc ponad pół tysiąca osób!

2016

plakat_motopomocni_2016

We współpracy z Wydziałem Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego opracowaliśmy specjalny blok poświęcony psychologii zachowań podczas i po wypadku komunikacyjnym. Na zakończenie szkolenia w każdym mieście zorganizowaliśmy realistyczną pozorację.

2017

plakat_motopomocni_2016

Ponad 700 uczestników i 16 odwiedzonych miast w Polsce! Oprócz wykładów oraz ćwiczeń z Pierwszej Pomocy mówiliśmy również o bezpieczeństwie biernym i aktywnym.

2018

plakat 2018

Pobiliśmy rekord w ilości przeszkolonych motocyklistów! To była najdłuższa i najbardziej wymagająca edycja. W ciągu 4 miesięcy odwiedziliśmy aż 25 miast szkoląc ok 1100 motocyklistów!

2019

plakat 2019

Jako liderzy w zakresie szkoleń z zakresu bezpieczeństwa znów zaskoczyliśmy was formą i zakresem spotkań.  Jako pierwsi w Polsce zaoferowaliśmy udział w szkoleniu z wykorzystaniem technologii rozszerzonej rzeczywistości. W zajęciach udział wzięło blisko 1000 motocyklistów doceniając innowacyjne metody nauczania.

WYBIERZ MIASTO I ZAREJESTRUJ SIĘ

EnglishGermanSpain