BEZPIECZNY MOTOCYKLISTA

Fundacja MotoPomocni zaprasza na kolejny cykl najpopularniejszych szkoleń dla motocyklistów w Polsce - "BEZPIECZNY i MotoPomocny MOTOCYKLISTA". Zajęcia odbędą się w terminie od stycznia do kwietnia 2024 w wybrane soboty i niedziele w godzinach od 9.00 do 16.00 Tym razem odwiedzimy do 20 lokalizacji wytypowanych w konkursie zorganizowanym na naszym profilu Facebook.

Jako najlepsi w Polsce oferujemy wam szkolenia na niespotykanym gdzie indziej poziomie. Zajęcia opierają się o innowacyjny program i są bogate w wiedzę teoretyczną oraz ćwiczenia praktyczne.

Dla kogo jest to szkolenie?

Na szkolenie zapraszamy wszystkich motocyklistów, którzy chcą podnieść swoją wiedzę w zakresie bezpieczeństwa ze szczególnym uwzględnieniem umiejętności udzielania Pierwszej Pomocy w wypadkach komunikacyjnych.

W szkoleniu mogą uczestniczyć tylko wcześniej zarejestrowane osoby, które dostały od nas potwierdzenie udziału.

Jak przeprowadzone jest szkolenie?

Podstawą jak zwykle będą zajęcia z Pierwszej Pomocy w wypadkach komunikacyjnych. Nie zabraknie jednak tematów związanych z techniką jazdy, bezpieczeństwem biernym czy aspektami związanymi z ruchem drogowym. Szkolenie będzie miało charakter wykładów z dużą ilością ćwiczeń praktycznych.

Szkolenie trwa w godzinach 09:00 - 16:00

Miejsce i termin szkolenia 2024
 • Mrocza 20 stycznia
 • Gorzów Wlkp 27 stycznia
 • Poznań 28 stycznia
 • Bolesławiec 3 lutego
 • Jelenia Góra 4 lutego
 • Elbląg 10 lutego
 • Olsztyn 11 lutego
 • Łódź 17 lutego
 • Warszawa 18 lutego
 • Kluczbork 24 lutego
 • Kędzierzyn-Koźle 25 lutego
 • Częstochowa 2 marca
 • Dąbrowa Górnicza 3 marca
 • Kielce 9 marca
 • Kraków 10 marca
 • Białystok 23 marca
Sprawdź lokalizacje na mapie
Jaki jest zakres szkolenia?

I PIERWSZA POMOC
To priorytet podczas naszych spotkań. Podczas zajęć omówione i przećwiczone zostaną najważniejsze elementy związane z bezpieczeństwem i udzielaniem pomocy poszkodowanym w wypadku komunikacyjnym. Podczas zajęć poruszymy takie tematy jak:
☑Aspekty prawne udzielania pierwszej pomocy
☑Apteczka motocyklowa - normy i wyposażenie
☑Zabezpieczenie miejsca zdarzenia
☑Bezpieczeństwo własne i poszkodowanych
☑Ocena stanu poszkodowanych
☑Wezwanie służb ratunkowych
☑Opatrywanie urazów
☑Oparzenia
☑Resuscytacja krążeniowo oddechowa
☑AED

Wśród ćwiczeń praktycznych między innymi:
☑Ściąganie kasku poszkodowanemu motocykliście
☑Wyciąganie poszkodowanego z auta
☑Pozycja bezpieczna

II BEZPIECZEŃSTWO BIERNE
Na co zwrócić uwagę wybierając odzież motocyklową? Jakie materiały będą najbardziej wytrzymałe, czym różnią się poszczególne protektory? Który kask wybrać? To tylko niektóre pytania na które pomożemy wam znaleźć odpowiedź. Zaprezentujemy nowinki i ciekawostki, a wszystko po to, abyście stali się bardziej świadomymi konsumentami.

III ANALIZA WYPADKÓW
Obejrzysz kilka filmów, które nasi instruktorzy poddadzą analizie i dyskusji. Poznasz zasady, które pomogą ci lepiej oceniać sytuację i unikać zagrożeń drogowych.

Partnerzy szkolenia

Partnerami tegorocznej edycji szkolenia Bezpieczny i MotoPomocny Motocyklista są:

183340866_2115462238592645_1715801776001157494_n

Jazda wolna, manewrowanie, ciasne zawracanie, masz z tym problem? Nie ważne czy jeździsz cruiserem, motocyklem sportowym, turystyczny czy skuterem, na tym szkoleniu opanujesz podstawowe i zaawansowane techniki jazdy precyzyjnej przydatne zarówno w mieście jak i podczas dalszych podróży.

Na każdym szkoleniu przeprowadzimy licytację Vouchera na szkolenie z jazdy miejskiej/precyzyjnej. Cały dochód przeznaczymy na cele organizacji szkoleń BiMM 2024 i cele nasze statutowe.

Sprawdź szczegóły

alpejskie_przelecze_motocyklem_1

To nie jest zwykła wycieczka po Alpach. To transgraniczne szkolenie, podczas którego przejedziesz aż trzy kraje. Z nami odwiedzisz miejsca, które pomija większość motocyklistów. Oczywiście nie zabraknie miejsc kultowych jak np. przełęcz Großglockner czy Nockalmstrasse.

Przyjedź własnym motocyklem lub wypożycz od nas. Zapytaj również o możliwość transportu.

Wśród wszystkich uczestników szkoleń BiMM edycji 2024 rozlosujemy jeden Voucher na szkolenie Alpejskie Przełęcze

Sprawdź szczegóły

WYBIERZ MIASTO I WYŚLIJ ZGŁOSZENIE

POZNAJ HISTORIĘ SZKOLEŃ ZAMKNIĘTYCH

Dzięki sile naszego zespołu i ogromnemu zaangażowaniu instruktorów, od kilku lat w okresie zimowym organizujemy dla Was cykl szkoleń zamkniętych. To dla nas olbrzymie wyzwanie logistyczne i organizacyjne. Co roku zaskakujemy Was nowym programem i kolejnymi atrakcjami. Będziemy robić wszystko, aby nasze szkolenia co roku były swoistym rozpoczęciem sezonu motocyklowego w Polsce 🙂

2014

plakat-szkolenia-zam

W okresie od stycznia do kwietnia 2014 zrealizowaliśmy pierwszy cykl szkoleń zamkniętych łączący zagadnienia pierwszej pomocy w wypadkach drogowych i dzieciom. Odwiedzając 8 miast przeszkoliliśmy łącznie ponad 300 osób.

2015

motopomocni_plakat_promo_szkolenia2015

Druga edycja szkoleń zamkniętych spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Natychmiast po uruchomieniu formularzy rejestracyjnych wysłaliście ponad tysiąc zgłoszeń co dodatkowo nas zmotywowało. Ostatecznie od stycznia odwiedziliśmy 12 miast szkoląc ponad pół tysiąca osób!

2016

plakat_motopomocni_2016

We współpracy z Wydziałem Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego opracowaliśmy specjalny blok poświęcony psychologii zachowań podczas i po wypadku komunikacyjnym. Na zakończenie szkolenia w każdym mieście zorganizowaliśmy realistyczną pozorację.

2017

plakat_motopomocni_2016

Ponad 700 uczestników i 16 odwiedzonych miast w Polsce! Oprócz wykładów oraz ćwiczeń z Pierwszej Pomocy mówiliśmy również o bezpieczeństwie biernym i aktywnym.

2018

plakat 2018

Pobiliśmy rekord w ilości przeszkolonych motocyklistów! To była najdłuższa i najbardziej wymagająca edycja. W ciągu 4 miesięcy odwiedziliśmy aż 25 miast szkoląc ok 1100 motocyklistów!

2019

plakat 2019

Jako liderzy w zakresie szkoleń z zakresu bezpieczeństwa znów zaskoczyliśmy was formą i zakresem spotkań.  Jako pierwsi w Polsce zaoferowaliśmy udział w szkoleniu z wykorzystaniem technologii rozszerzonej rzeczywistości. W zajęciach udział wzięło blisko 1000 motocyklistów doceniając innowacyjne metody nauczania.

2020

top_wydarzenie

Ponad pół tysiąca przeszkolonych motocyklistów, którzy poza nauką pierwszej pomocy dowiedzieli się od czego zacząć przygodę z jazdą terenową, ale też lepiej zrozumieli niuanse techniki jazdy szosowej. Jak zwykle wykłady przeplatały się z dużą ilością ćwiczeń i warsztatów prowadzonych przez naszych ekspertów. To jednocześnie wybuch pandemii, która zmusiła nas do odwołania kilku ostatnich spotkań, które zgodnie z wcześniejszą obietnicą zrealizowaliśmy dwa lata później.

2021

No i stało się, to pierwszy rok bez szkoleń BiMM. Niestety pandemia pokrzyżowała plany, a wprowadzone obostrzenia nie pozwoliły zrealizować naszych kultowych szkoleń. Czy to oznacza, że przestaliśmy być aktywni? Nic podobnego. Wykorzystując czasu lockdownu zrealizowaliśmy między innymi projekt #RKOChallenge i tym samym kontynuowaliśmy naszą misję edukacji. W ramach wyzwania nagranych zostało kilkanaście filmów, które siłą społeczności rozniosły się po internecie. Dobra robota!

2022

plakat_22

To był jeden z najbardziej wymagających sezonów naszych szkoleń. Pomimo wielu obostrzeń i obaw o konieczność odwołania spotkań, ostatecznie udało nam się zrealizować wszystkie z 18 zaplanowanych szkoleń. Misja wykonana, kolejna grupa kilkuset motocyklistów rozpoczęła sezon z większą świadomością i umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy.

EnglishGermanSpain