RAJD LATARNIKÓW

Tu liczy się przygoda - poznaj piękno regionu pomorza. W naszym rajdzie nie liczy się prędkość lecz przyjemność odkrywania tego co nowe i niepoznane. Rajd odbywa się na orientację, liczy się w nim dokładność przejazdu i dobra zabawa. Poznasz lokalną kulturę, miejsca szczególne na mapie regionu, zdobywając jednocześnie wiedzę i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

MORZE PRZYGÓD

Na motocyklistów czekają malownicze trasy szlakiem latarni morskich, przejazdy plażą na trasie off-road, przejazdy drogami zamkniętymi dla ruchu, a otwartymi specjalnie dla motocyklistów. Ciekawe próby sprawnościowe z użyciem motocykli, oryginalne zadania do wykonania na punktach kontrolnych. Pomorze to region tajemniczych bunkrów, urokliwych skansenów, folwarków i zagadek historycznych, które czekają na was.

Już we wrześniu 2017 zapraszamy na III edycję Rajdu.
Wkrótce więcej informacji.

banner_www

Możliwy jest jednodniowy udział w Rajdzie z rejestracją na miejscu. Wcześniejsza rejestracja poprzez formularz daje ci jednak dodatkowe bonusy  oraz gwarancję otrzymania koszulki w określonym rozmiarze.

3 TRASY DO WYBORU

ASFALTOWA

asfaltowo

Przejezdna dla wszystkich motocykli niezależnie od pojemności, mocy silnika, marki, wyposażonych w każdego rodzaju opony.
Długość: między 120, a 150 km
Orientacyjny czas przejazdu: ok 5 godzin
Start: od 9.00 do 11.00
Powrót: do 17.00

ADVENTURE

adventurowo_90

Propozycja dla miłośników szutrów, leśnych ścieżek i miejsc oddalonych od zabudowań. To propozycja przygody dla miłośników dużych motocykli typu turystyczne enduro takich jak Triumph Explorer, BMW GS 1200/ 800, KTM Adventure, Honda Africa Twin, Transalp, Varadero czy Yamaha Super Tenere.
Całość przejezdna również dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę w terenie – możliwość ominięcia trudniejszych punktów kontrolnych.
Naszą trasę wyróżnia jedyny w Polsce przejazd plażą jako próba terenowa z możliwością jej ominięcia.
Sugerujemy opony enduro typu kostka z homologacją na asfalt.
Długość: między 90 a 120 km
Orientacyjny czas przejazdu: ok 6 godzin
Start: od 9.00 do 11.00
Powrót: do 17.00

NOCNA

trasa_nocna_duchy

Ściśle limitowana liczba miejsc startowych, o których decyduje kolejność zgłoszeń lub specjalne zaproszenie. Trasa to opisana wersja ADV z wyłączonym słońcem 🙂 Uczestnicy nawigować będą w nocy docierając również na plażę!
Długość: między 40, a 60 km
Orientacyjny czas przejazdu: ok 3 godziny
Start: od 19.00 do 20.00
Powrót: do 00.00

POPRZEDNIE EDYCJE

plakat_rajd_latarnikow

2015

Na starcie pierwszej edycji stanęło ponad 150 motocykli. Zawodnicy wyruszyli na dwie trasy kierując się na wschód od bazy, którą była Dolina Charlotty. Punktem zwrotnym była latarnia morska w Czołpinie, której zdobycie było nie lada wyczynem. Ilość punktów kontrolnych oraz atrakcji turystycznych zaskoczyła uczestników, którzy okrzyknęli naszą imprezę jako jeden z najciekawszych rajdów motocyklowych w Polsce.

rajd_latarnikow_2016

2016

Bunkry, labirynty, łamigłówki, zadania sprawnościowe i oczywiście latarnie morskie - II edycja zaskoczyła uczestników liczbą atrakcji. Nowością była trasa nocna ADV, która doprowadziła motocyklistów na samą plażę. Tym razem bazę rajdu, którą ponownie była Dolina Charlotty odwiedziło blisko 300 żądnych przygód motocyklistów. Nasze mapy pokierowały zawodników na wschód, którzy dotarli aż do Darłówka.

PAKIET OBEJMUJE

  • morze przygód i niezliczone pozytywne wrażenia
  • identyfikator upoważniający do bezpłatnego wstępu do atrakcji wpisanych w trasę rajdu
  • mapy nawigacyjne
  • numer startowy
  • pamiątkowy T-shirt
  • zakwaterowanie i wyżywienie w zależności od wybranej opcji
  • mozliwość skorzystania z przyczepy motocyklowej
  • opiekę medyczną MotoPomocni

Cena za pełen pakiet wrażeń od

130,00 zł

Dochód z Rajdu w całości przeznaczamy na cele statutowe naszego Stowarzyszenia. Biorąc udział wspierasz nasze działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa polskich motocyklistów

REJESTRACJA OD CZERWCA 2017

EnglishGermanSpain