VI RAJD LATARNIKÓW
18-20 września 2020

Tu liczy się przygoda - poznaj piękno regionu pomorza. W naszym rajdzie nie liczy się prędkość lecz przyjemność odkrywania tego co nowe i niepoznane. Rajd odbywa się na orientację, liczy się w nim dokładność przejazdu i dobra zabawa. Poznasz lokalną kulturę, miejsca szczególne na mapie regionu, zdobywając jednocześnie wiedzę i umiejętności z zakresu techniki jazdy, pierwszej pomocy i bezpieczeństwa. W tym roku czeka na Was  nowa baza noclegowa i nowy kierunek podróży.

MORZE PRZYGÓD

Nie ważne ile masz koni, to będzie najmocniejsza impreza tego sezonu!

Na motocyklistów czekają malownicze trasy szlakiem latarni morskich, przejazdy plażą na trasie off-road, przejazdy drogami zamkniętymi dla ruchu, a otwartymi specjalnie dla motocyklistów. Ciekawe próby sprawnościowe z użyciem motocykli, oryginalne zadania do wykonania na punktach kontrolnych. Pomorze to region tajemniczych bunkrów, urokliwych skansenów, folwarków i zagadek historycznych, które czekają na was.

REGION LOKALIZACJI RAJDU

Ulinia to niewielka osada położona w województwie pomorskim, w powiecie lęborskim, w gminie Wicko. Osada jest częścią składową sołectwa Sarbsk.  To tutaj rozpoczniesz swoją nadmorską przygodę. Pozostając w regionie Pobrzeża Kaszubskiego poprowadzimy cię najpiękniejszymi drogami tego regionu Polski. Tereny charakteryzuje nieskażone morskie powietrze z dużą zawartością jodu oraz czyste, dzikie plaże. Jest to region polodowcowy, który wyróżnia się zróżnicowaną rzeźbą terenu dużą ilością lasów i jezior.

Region ma ciekawą i bogatą, sięgającą czasów średniowiecza historię. Dotychczas mieliście okazję odwiedzić wiele dworów i pałaców których gospodarzami były znane pomorskie rody. Nasze trasy doprowadziły was również do starożytnych grodów, po których zostały jedynie charakterystyczne wzniesienia.

W tym roku nasze mapy poprowadzą Cię na wschód, gdzie czeka na Ciebie zupełnie nowa Latarnia Morska do zdobycia. Jak zwykle wiele zagadek i zadań do wykonania.

Przygotuj się na Morze Przygód!

 

region2019

SZKOLENIE ENDURO

Chcesz podnieść swoje umiejętności jazdy w terenie, a tym samym z większą przyjemnością przejechać trasę ADV Rajdu?

W czwartek 17 września w okolicach miejscowości Wierzchucino organizujemy szkolenie jazdy off-road/enduro dedykowane uczestnikom VI edycji!

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY
szkolenie_enduro_motopomocni_morze_3
szkolenie_enduro_motopomocni_morze_4
szkolenie_enduro_motopomocni_morze_6
szkolenie_enduro_motopomocni_morze_8
szkolenie_enduro_motopomocni_morze_1
szkolenie_enduro_motopomocni_morze_2
szkolenie_enduro_motopomocni_morze_7

PARTNERZY RAJDU

Możliwy jest jednodniowy udział w Rajdzie z rejestracją na miejscu. Wcześniejsza rejestracja poprzez formularz daje ci jednak dodatkowe bonusy gwarancję niższej opłaty startowej i otrzymania koszulki w określonym rozmiarze.

3 TRASY DO WYBORU

ASFALTOWA

asfaltowo-590×332

Przejezdna dla wszystkich motocykli niezależnie od pojemności, mocy silnika, marki, wyposażonych w każdego rodzaju opony.
Długość: między 120, a 150 km
Orientacyjny czas przejazdu: ok 6-7 godzin
Start: od 10.00 do 12.30
Powrót: do 19.00
Nawierzchnia:
Asfalt: 95%
Dobrej jakości szutry: 5%

ADVENTURE

adventurowo_90-590×332

Propozycja dla miłośników szutrów, leśnych ścieżek i miejsc oddalonych od zabudowań. To propozycja przygody dla miłośników dużych motocykli typu turystyczne enduro takich jak Triumph Explorer, BMW GS 1200/ 800, KTM Adventure, Honda Africa Twin, Transalp, Varadero czy Yamaha Super Tenere.
Całość przejezdna również dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę w terenie – możliwość ominięcia trudniejszych punktów kontrolnych.
Naszą trasę wyróżnia jedyny w Polsce przejazd plażą jako próba terenowa.
Wymagamy opon enduro typu kostka z homologacją na asfalt.
Długość: między 110 a 140 km
Orientacyjny czas przejazdu: ok 7-8 godzin
Start: od 10.00 do 12.30
Powrót: do 19.00
Nawierzchnia:
Szutry, błoto, piasek: 90%
Asfalt: 10%

NOCNA ADVENTURE

trasa_nocna_duchy-590×332

Ściśle limitowana liczba miejsc startowych, o których decyduje kolejność zgłoszeń lub specjalne zaproszenie. Trasa to opisana wersja ADV z wyłączonym słońcem 🙂 Uczestnicy nawigować będą w nocy docierając również na plażę! Uwaga: Wymagamy opon typu kostka z homologacją na asfalt.
Długość: między 30, a 50 km
Orientacyjny czas przejazdu: ok 3 godzin
Start: od 19.00 do 20.00
Powrót: do 00.00
Nawierzchnia:
Szutry, błoto, piasek: 90%
Asfalt: 10%

 

POPRZEDNIE EDYCJE

plakat_rajd_latarnikow

2015

Na starcie pierwszej edycji stanęło ponad 150 motocykli. Zawodnicy wyruszyli na dwie trasy kierując się na wschód od bazy, którą była Dolina Charlotty. Punktem zwrotnym była latarnia morska w Czołpinie, której zdobycie było nie lada wyczynem. Ilość punktów kontrolnych oraz atrakcji turystycznych zaskoczyła uczestników, którzy okrzyknęli naszą imprezę jako jeden z najciekawszych rajdów motocyklowych w Polsce.

rajd_latarnikow_2016

2016

Bunkry, labirynty, łamigłówki, zadania sprawnościowe i oczywiście latarnie morskie - II edycja zaskoczyła uczestników liczbą atrakcji. Nowością była trasa nocna ADV, która doprowadziła motocyklistów na samą plażę. Tym razem bazę rajdu, którą ponownie była Dolina Charlotty odwiedziło blisko 300 żądnych przygód motocyklistów. Nasze mapy pokierowały zawodników na wschód, którzy dotarli aż do Darłówka.

plakat_rajd2017_internet

2017

Dworki, folwarki, lokalna kultura i zwyczaje - to wszystko spotkali i poznali uczestnicy III edycji. Motocykliści docenili niezwykły urok i przyjazność Pałacu Sasino, w którym zlokalizowaliśmy bazę. To stąd ponad 200 maszyn ruszyło drogami Gminy Choczewo. Trasa od wschodu wiodła przez Łebę, aż na zachód do uroczego miasteczka Gniewino. Po wejściu na wieżę widokową skąd rozpościera się widok na Jezioro Żarnowskie i Bałtyk motocykliści ruszyli w kierunku plaży i Latarni Stilo.

plakat_2018_mini

2018

Blisko 300 motocyklistów wystartowało w IV edycji Rajdu. Nasze mapy obie trasy poprowadziły, aż na skraj Słowińskiego Parku Narodowego, a trasa ADV wręcz przecięła jego cześć pokonując jedyną udostępnioną dla ruchy drogą łączącą miejscowość Żarnowska z Gacią. Był stary wiatrak i prehistoryczne Grodziska. Uczestnicy podziwiali niesamowite widoki, rozwiązywali zagadki i zmagali się w wielu konkurencjach, których jak zwykle podczas naszej imprezy nie brakowało.

plakat2019

2019

Niezapomniana trasa asfaltowa i jak zwykle zaskakująca enduro. Obie doprowadziły motocyklistów na latarnię morską Rozewie. Po drodze nie zabrakło wielu atrakcji, były groty, stare młyny czy Przystań Łowców Fok. Wiele zagadek i zadań do rozwiązania. Łącznie na trasy V edycji wyjechało ok 250 motocyklistów. To była naprawdę udana jubileuszowa edycja 🙂

PAKIET OBEJMUJE

  • morze przygód i niezliczone pozytywne wrażenia
  • identyfikator upoważniający do bezpłatnego wstępu do atrakcji wpisanych w trasę rajdu
  • mapy nawigacyjne
  • numer startowy
  • pamiątkowy T-shirt
  • mozliwość skorzystania z przyczepy motocyklowej
  • opiekę medyczną MotoPomocni

Cena za pełen pakiet wrażeń od

180,00 zł

SPRAWDŹ WYNIKI VI EDYCJI

EnglishGermanSpain