IX RAJD LATARNIKÓW
15-17 września 2023

Tu liczy się przygoda - poznaj piękno regionu Pomorza. W naszym rajdzie nie liczy się prędkość lecz przyjemność odkrywania tego co nowe i niepoznane. Rajd odbywa się na orientację, liczy się w nim dokładność przejazdu i dobra zabawa. Poznasz lokalną kulturę, miejsca szczególne na mapie regionu, zdobywając jednocześnie wiedzę i umiejętności z zakresu techniki jazdy, pierwszej pomocy i bezpieczeństwa. Czeka na was nowa baza noclegowa pośrodku lasu i Latarnia Morska do odkrycia.

MORZE PRZYGÓD

Daj się ponieść fali motocyklowej przygody!

Czekają na ciebie malownicze trasy szlakiem latarni morskich, przejazdy plażą na trasach adventure, przejazdy drogami zamkniętymi dla ruchu, a otwartymi specjalnie dla motocyklistów. Ciekawe próby sprawnościowe z użyciem motocykli, oryginalne zadania do wykonania na punktach kontrolnych. Pomorze to region tajemniczych bunkrów, urokliwych skansenów, folwarków i zagadek historycznych, które czekają na was.

REGION LOKALIZACJI RAJDU

Ustka i okolice. 9 lat temu to właśnie tutaj wszystko się zaczęło. W tym roku wracamy w region organizacji I edycji Rajdu Latarników. Przyjedź i sprawdź jak zmieniła się okolica i ile nowych odcinków dla ciebie przygotowaliśmy.

Przygotuj się na Morze Przygód!

lokalizacja2023

SZKOLENIE SZOSOWE

Podnieść umiejętności jazdy szosowej i przejedź trasę asfaltowa z większą przyjemnością. Zwiększ płynność jazdy i bezpieczeństwo podróżowania.

W piątek 15 września w Ustce organizujemy szkolenie z jazdy precyzyjnej dedykowane uczestnikom IX edycji!

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY
szkolenie_precyzyjna_przed_rajdem

PARTNERZY RAJDU

Możliwy jest jednodniowy udział w Rajdzie z rejestracją na miejscu. Wcześniejsza rejestracja poprzez formularz daje ci jednak dodatkowe bonusy, gwarancję niższej opłaty startowej i otrzymania koszulki pamiątkowej w określonym rozmiarze.

3 TRASY DO WYBORU

ASFALTOWA

asfaltowo-590×332-590×332

Przejezdna dla wszystkich motocykli niezależnie od pojemności, mocy silnika, marki, wyposażonych w każdego rodzaju opony.
Długość: między 150, a 200 km
Orientacyjny czas przejazdu: ok 6-8 godzin
Start: od 10.00 do 12.30
Powrót: do 20.00
Nawierzchnia:
Asfalt: 80%
Szutry: 15%
Wyzwania terenowe: 5%

DZIENNA ADVENTURE

adventurowo_90-590×332-1-590×332

Propozycja dla miłośników szutrów, leśnych ścieżek i miejsc oddalonych od zabudowań. To propozycja przygody dla miłośników dużych motocykli typu turystyczne enduro takich jak np. Triumph Explorer, BMW GS 1200/ 800, KTM Adventure, Honda Africa Twin, Transalp czy Yamaha Super Tenere ale i dla fanów lekkich enduro typu 125, 250, 350 ccm.
Całość przejezdna również dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę w terenie – możliwość ominięcia trudniejszych punktów kontrolnych.
Naszą trasę wyróżnia jedyny w Polsce przejazd plażą jako próba terenowa.
Wymagamy opon enduro typu kostka z homologacją na asfalt.
Długość: między 140 a 180 km
Orientacyjny czas przejazdu: ok 7-9 godzin
Start: od 10.00 do 12.30
Powrót: do 20.00
Nawierzchnia:
Szutry, błoto, piasek: 80%
Asfalt: 20%

NOCNA ADVENTURE

trasa_nocna_duchy-590×332-590×332

Ściśle limitowana liczba miejsc startowych, o których decyduje kolejność zgłoszeń lub specjalne zaproszenie. Trasa to opisana wersja ADV z wyłączonym słońcem 🙂 Uczestnicy nawigować będą w nocy docierając również na plażę! Uwaga: Wymagamy opon typu kostka z homologacją na asfalt.
Długość: między 40, a 70 km
Orientacyjny czas przejazdu: ok 3 godzin
Start: od 19.00 do 20.00
Powrót: do 00.00
Nawierzchnia:
Szutry, błoto, piasek: 70%
Asfalt: 30%

 

POPRZEDNIE EDYCJE

plakat_rajd_latarnikow

2015

Na starcie pierwszej edycji stanęło ponad 150 motocykli. Zawodnicy wyruszyli na dwie trasy kierując się na wschód od bazy, którą była Dolina Charlotty. Punktem zwrotnym była latarnia morska w Czołpinie, której zdobycie było nie lada wyczynem. Ilość punktów kontrolnych oraz atrakcji turystycznych zaskoczyła uczestników, którzy okrzyknęli naszą imprezę jako jeden z najciekawszych rajdów motocyklowych w Polsce.

rajd_latarnikow_2016

2016

Bunkry, labirynty, łamigłówki, zadania sprawnościowe i oczywiście latarnie morskie - II edycja zaskoczyła uczestników liczbą atrakcji. Nowością była trasa nocna ADV, która doprowadziła motocyklistów na samą plażę. Tym razem bazę rajdu, którą ponownie była Dolina Charlotty odwiedziło blisko 300 żądnych przygód motocyklistów. Nasze mapy pokierowały zawodników na wschód, którzy dotarli aż do Darłówka.

plakat_rajd2017_internet

2017

Dworki, folwarki, lokalna kultura i zwyczaje - to wszystko spotkali i poznali uczestnicy III edycji. Motocykliści docenili niezwykły urok i przyjazność Pałacu Sasino, w którym zlokalizowaliśmy bazę. To stąd ponad 200 maszyn ruszyło drogami Gminy Choczewo. Trasa od wschodu wiodła przez Łebę, aż na zachód do uroczego miasteczka Gniewino. Po wejściu na wieżę widokową skąd rozpościera się widok na Jezioro Żarnowskie i Bałtyk motocykliści ruszyli w kierunku plaży i Latarni Stilo.

plakat_2018_mini

2018

Blisko 300 motocyklistów wystartowało w IV edycji Rajdu. Nasze mapy obie trasy poprowadziły, aż na skraj Słowińskiego Parku Narodowego, a trasa ADV wręcz przecięła jego cześć pokonując jedyną udostępnioną dla ruchy drogą łączącą miejscowość Żarnowska z Gacią. Był stary wiatrak i prehistoryczne Grodziska. Uczestnicy podziwiali niesamowite widoki, rozwiązywali zagadki i zmagali się w wielu konkurencjach, których jak zwykle podczas naszej imprezy nie brakowało.

plakat2019

2019

Niezapomniana trasa asfaltowa i jak zwykle zaskakująca enduro. Obie doprowadziły motocyklistów na latarnię morską Rozewie. Po drodze nie zabrakło wielu atrakcji, były groty, stare młyny czy Przystań Łowców Fok. Wiele zagadek i zadań do rozwiązania. Łącznie na trasy V edycji wyjechało ok 250 motocyklistów. To była naprawdę udana jubileuszowa edycja 🙂

plakat2020

2020

Znany już region jednak w nowej odsłonie. Tym razem blisko 300 motocyklistów wystartowało z małej miejscowości Ulinia. Nasze trasy kryły wiele zagadek, ciekawostek i punktów sprawnościowych.

Sprawdź wyniki 2020

plakat 2021

2021

VII znów okazała się szczęśliwą liczbą 🙂 250 uczestników szczęśliwie pokonało 3 trasy przejeżdżając łącznie 452 km. Odwiedzili takie miejsca jak Wzgórze Katedralne we Fromborku, Obserwatorium Astronomiczne, Zamek w Pasłęku, Pochylnię Buczyniec, Muzeum w Sztutowie, Latarnię Morską w Krynicy Morskiej czy Most Czterech Pancernych. Na trasie rozwiązywali zagadki, odnajdywali punkty szczególne jak np. katastrofa samolotu. W pamięci pozostanie niesamowity koncert zespołu The Nieroberrs i niezwykła gościnność Folwarku Kadyny.

Sprawdź wyniki 2021

PAKIET OBEJMUJE

  • morze przygód i niezliczone pozytywne wrażenia
  • identyfikator upoważniający do bezpłatnego wstępu do atrakcji wpisanych w trasę rajdu
  • mapy nawigacyjne
  • numer startowy
  • pamiątkowy T-shirt
  • opiekę medyczną MotoPomocni

Cena za pełen pakiet wrażeń od

360,00 zł

SPRAWDŹ WYNIKI IX EDYCJI

2023 Rajd Latarników
EnglishGermanSpain