SZKOLENIE OFF-ROAD NA TORZE

Jeździsz na co dzień dużym, turystycznym motocyklem enduro i chciałbyś spróbować jazdy w terenie? A może masz motocykl w 100% drogowy i nigdy jeszcze nie skosztowałeś off-roadu?

Nasze szkolenie jest właśnie dla Ciebie! Do Twojej dyspozycji oddajemy flotę nowych motocykli Honda CRF250 Rally, choć możesz również przyjechać na własnym motocyklu. Trasa oraz ćwiczenia dostosowaliśmy do właścicieli takich motocykli jak Triumph Tiger, BMW GS, KTM Adventure, Honda Africa Twin, Transalp, Varadero czy Yamaha Super Tenere.

Najbliższe szkolenie:

Wrocław:
19.10.2017 - wolne miejsca
20.10.2017 - wolne miejsca (tylko II stopień)

 

Dla kogo jest to szkolenie?

Opanowałeś już jazdę na motocyklu po asfalcie i chcesz zjechać z głównych szlaków komunikacyjnych, ale brakuje ci umiejętności, które zapewnią ci bezpieczeństwo i komfort podróżowania? Jeżeli TAK, to to szkolenie jest dla ciebie.

Nigdy nie jeździłeś w off-roadzie, a na co dzień jeździć 100% drogowym motocyklem, ale chciałbyś spróbować czegoś nowego i po prostu świetnie się bawić? Jeżeli TAK, to to szkolenie jest dla ciebie.

Jakim motocyklem mogę przyjechać?

Dostaniesz od nas motocykl enduro Honda CRF250 w wersji Rally, ale może wybrać przyjazd własnym motocyklem.

Trasa oraz ćwiczenia dostosowaliśmy do właścicieli takich motocykli jak Triumph Tiger, BMW GS, KTM Adventure, Honda Africa Twin, Transalp, Varadero czy Yamaha Super Tenere. Pamiętaj tylko, aby posiadać opony typu "kostka".

Miejsce szkolenia

Wrocław - szkolimy w okolicach Wrocławia (15 minut od centrum), szczegółowe wskazówki dojazdu zostaną przekazane zapisanym osobom.

Warszawa - off-road park Budy Michałowskie (45km od centrum Warszawy)

Jak przeprowadzone jest szkolenie?

Czeka na ciebie tras off-road obfitująca w rożnorodne przeszkody - kopny piach, strome podjazdy i zjazdy, ciasne zakręty między drzewami.

Naszym celem jest wyeliminowanie błędów i wskazanie technik jazdy na różnorodnych nawierzchniach, które sprawią, że jazda terenowa stanie się dla ciebie frajdą i doskonałą zabawą.

Szkolenie w godzinach 10:00 - 17:00 w grupie maksymalnie 8 osobowej. Uczestnicy zamiennie wykonują ćwiczenia praktyczne i uczestniczą w teorii, tak aby był czas na jazdę (3,5h) jak i na odpoczynek podczas prezentacji teoretycznych.

Jaki jest zakres szkolenia?
 • Omówienie doboru  odzieży do jazdy terenowej
 • Ergonomiczne ustawienie motocykla
 • Budowanie pozycji na motocyklu
 • Dynamiczna zmiana pozycji i balans ciała
 • Techniki wzrokowe - czytanie drogi
 • Techniki zmiany kierunku jazdy
 • Hamowanie
 • Jazda po różnej nawierzchni (kamienie, piach, woda, błoto)
 • Podjazdy, zjazdy, pokonywanie przeszkód

W szkoleniu II stopnia rozszerzamy wyżej przedstawiony zakres szkolenia i aby wziąć w nim udział musisz przejść szkolenie podstawowe.

18222610_1399414853451549_3935397339743936046_n

Mariusz Tiahnybok

Trener techniki jazdy off-road

Pomysłodawca kampanii MotoPomocni. Nieustannie doskonali swoje umiejętności jazdy motocyklem on i off-road, a wiedzę oraz umiejętności przekazuje podczas szkoleń jako instruktor techniki jazdy, pierwszej pomocy, a także jako ratownik.

20229864_796240047202231_134447518554158160_o

Oscar Kubicki

Trener techniki jazdy off-road

Utytułowany zawodnik MotoGymkhany i Pucharu Polski, Od ponad 10 lat związany z branżą motocyklową jako sprzedawca i doradca. Prowadzi zajęcia i warsztaty zarówno z techniki jazdy jak i doboru odzieży.

Dysponujemy flotą nowych motocykli Honda CRF250 Rally z rocznika 2017.

Honda CRF250 Rally, to uniwersalny motocykl w stylu adventure. Motocykl świetnie radzi sobie na utwardzonych drogach oraz w terenie (dual-purpose).

Wyraziste nadwozie inspirowane modelem CRF450R. Mocny moment dostępny od niskich obrotów. Zawieszenie, prześwit i optymalna wysokość siedziska. To wszytko doświadczysz właśnie w CRF250 w wersji Rally!

Co się stanie jak uszkodzę motocykl w trakcie szkolenia?

Motocykle są przygotowane do jazdy off-road. Posiadają akcesoryjne metalowe handbary które chronią klamki przed złamaniem oraz wyposażone są w składane lusterka.

Zabezpieczeniem większych szkód (połamane plastiki) jest wpłata kaucji w wysokości 1.000 zł. Jest to maksymalna kwota udziału w uszkodzeniach, gdyż powyżej niej uruchamiamy ubezpieczenie AC.
Teren na którym organizujemy szkolenie to 80% miękka nawierzchnia więc jeżeli tylko nie zapragniesz rozpędzać motocykla "na pałę" a podejdziesz do zabawy z rozsądkiem, to lekkie wywrotki im nie straszne.
c4
Model Honda CRF250, wersja Rally, rocznik 2017
Pojemność silnika 250 cm3
Typ silnika Chłodzony cieczą, jednocylindrowy, DOHC, elektroniczny wtrysk paliwa PGM-FI, rozrusznik elektryczny
Moc 24,8KM (18,2 kW)
Moment obrotowy 22,6 Nm
Hamulce 2-kanałowy ABS, pojedyńcza tarcza typu wave na przednim i tylnym kole. Możliwość wyłączenia ABS w tylnym kole.
Zawieszenie przednie Widelec Showa, teleskopowy odwrócony. Średnica rur 43mm, skok 250mm.
Zawieszenie tylne Pojedynczy amortyzator Showa z pełną regulacją oraz systemem Pro-Link. Skok 265mm.
Pojemność zbiornika paliwa 10,1 litrów
Zużycie paliwa 3l/100km
Waga 157kg
Wyposażenie dodatkowe Układ hamulcowy z 2-kanałowym systemem ABS, zawieszenie Showa, powiększony zbiornik paliwa, reflektor i kierunkowskazy LED, regulowana szyba przednia, powiększony skok zawieszenia, cyfrowy zestaw wskaźników.

CENA PROMOCYJNA

Zarejestruj się na szkolenie we Wrocławiu  jak najwcześniej i skorzystaj ze specjalnej obniżki ceny! Zarejestruj się do dnia 15.10.2017, a obniżymy dla Ciebie cenę:

 • szkolenie I stopień: 300 zł (własny motocykl) lub 500 zł (wypożyczenie motocykla Honda CRF250 Rally)
 • szkolenie II stopień: 380 zł (własny motocykl) lub 600 zł (wypożyczenie motocykla Honda CRF250 Rally)

CENA OBEJMUJE

 • 7 godzin szkolenie na torze w okolicy Wrocławia (15 minut od centrum) pod opieką kadry instruktorskiej MotoPomocni
 • Opiekę ratownika z grupy MotoPomocni
 • Napoje bez ograniczeń i drobny poczęstunek

cena za pełen pakiet wrażeń

350,00 zł

wynajem motocykl Honda CRF250 Rally +250 zł

Szkolenie II stopień dopłata +100 zł do ceny podstawowej.

Dochód ze szkolenia  przeznaczamy na cele statutowe Stowarzyszenia m.in. na organizację bezpłatnych szkoleń z Pierwszej Pomocy.

GOTOWY? ZAREJESTRUJ SIĘ!

Po wysłaniu formularza kontaktowego otrzymasz od nas link do płatności on-line pod którym uregulujesz opłatę za udział w szkoleniu.

A gdybyś po prostu chciał o coś zapytać, to napisz do nas na adres marcin.cichon@motopomocni.pl

EnglishGermanSpain