SZKOLENIE ENDURO
NAD MORZEM

Szkolenie kierujemy do właścicieli dużych, turystycznych motocykli soft enduro, ale także lekkich motocykli klasy hard enduro, którzy zaczynają przygodę z off-roadem, jak również bardziej doświadczonych jeźdźców chcących podnieść swoje umiejętności jazdy w terenie.

Trasy oraz ćwiczenia dostosowaliśmy do właścicieli takich motocykli jak Triumph Tiger, BMW GS 1200/ 800, KTM Adventure, Honda Africa Twin, Transalp, Varadero czy Yamaha Super Tenere, ale także lekkich motocykli klasy 250 ccm.

Najbliższe szkolenie:
20 - 23 maja 2021
23 - 26 września 2021

Nasz wyjazd to nie tylko szkolenie jazdy enduro. Pod okiem najlepszych instruktorów w Polsce poznasz również techniki jazdy po asfalcie - wyeliminujemy twoje błędy i pokażemy jak bezpiecznie i komfortowo cieszyć się turystyczną jazdą na motocyklu, niezależnie od rodzaju nawierzchni.

Dla kogo jest to szkolenie?

Opanowałeś już jazdę na motocyklu po asfalcie i chcesz zjechać z głównych szlaków komunikacyjnych, ale brakuje ci umiejętności, które zapewnią ci bezpieczeństwo i komfort podróżowania? Jeżeli TAK, to to szkolenie jest dla ciebie.

A może jeździsz w off-roadzie i chcesz zweryfikować oraz podnieść swoje umiejętności? Jeżeli TAK, to ten wyjazd jest dla ciebie.

Jakim motocyklem mogę przyjechać?

Trasa oraz ćwiczenia dostosowaliśmy do właścicieli takich motocykli jak Triumph Tiger, BMW GS, KTM Adventure, Honda Africa Twin, Transalp, Varadero czy Yamaha Super Tenere.

Aby bezpiecznie i komfortowo wykonywać ćwiczenia, a także poczuć pełną satysfakcję ze szkolenia wymagamy opon typu kostka (najlepiej nowe) z homologacją na asfalt, np Metzeler Karoo 3, Continental TKC 80, Pirelli Scorpion Rally.

Możesz również wypożyczyć jeden z naszych motocykli enduro.

Miejsce i terminy szkolenia

Większość tras wytyczyliśmy w regionie gminy Choczewo położonej na terenie Pobrzeża Kaszubskiego.

 • 20 - 23 maja 2021
 • 23 - 26 września 2021

 

Jak przeprowadzone jest szkolenie?

Czeka na ciebie kilkadziesiąt kilometrów tras off-road, które prowadzą przez malownicze tereny nadmorskie, przez region Pobrzeża Kaszubskiego. Część szkolenia odbywa się również na zamkniętym torze enduro. Trasy wytyczyliśmy także asfaltowymi, krętymi drogami publicznymi.

Naszym celem jest wyeliminowanie błędów i wskazanie technik jazdy na różnorodnych nawierzchniach, które sprawią, że jazda terenowa stanie się dla ciebie frajdą i doskonałą zabawą.

W szkoleniu bierze udział niewielka liczba uczestników (8-10 osób) i prowadzone jest przez jednego lub dwóch Instruktorów Techniki Jazdy

Jaki jest zakres szkolenia?

Jazda w terenie

 • Omówienie doboru  odzieży do jazdy terenowej
 • Ustawienie motocykla
 • Budowanie pozycji na motocyklu
 • Dynamiczna zmiana pozycji
 • Balans ciała
 • Trening na naszych lekkich motocyklach enduro
 • Techniki wzrokowe - czytanie drogi
 • Techniki zmiany kierunku jazdy
 • Hamowanie
 • Jazda po różnej nawierzchni (kamienie, piach, woda, błoto)
 • Podjazdy, zjazdy, pokonywanie przeszkód

Jazda drogowa

 • Omówienie doboru  odzieży do jazdy turystycznej, drogowej
 • Ustawienie motocykla
 • Budowanie pozycji na motocyklu - róznice teren/droga
 • Planowanie i pokonywanie zakrętów
 • Patrzenie w zakręcie
 • Techniki zmiany kierunku jazdy
 • Manewrowanie i jazda powolna
 • Hamowanie

GDZIE JEŹDZIMY

Czekają na Ciebie malownicze trasy szlakiem latarni morskich. Przejazdy drogami zamkniętymi dla ruchu, a otwartymi specjalnie dla motocyklistów.

Nasze szkolenie to jedyna w Polsce okazja (oprócz organizowanego przez nas Rajdu Latarników) na przejazd bałtycką plażą.

Większość tras wytyczyliśmy w regionie gminy Choczewo położonej na terenie Pobrzeża Kaszubskiego. Gminę charakteryzuje nieskażone morskie powietrze z dużą zawartością jodu oraz czyste, dzikie plaże.

 

Zrzut ekranu 2017-09-01 o 10.55.51

PLAN WYJAZDU

Dzień 1

Czwartek to dzień przyjazdu uczestników i zakwaterowania w pokojach, które do twojej dyspozycji są od godziny 15.00. Tego dnia o godzinie 17.00 spotykamy się na szkoleniu teoretycznym. O godzinie 20.00 planowana jest kolacja grillowa. To czas luźnych rozmów i integracji.

Dzień 2

W piątek przywitamy cię pysznym śniadaniem, które rozpoczynamy wspólnie o godzinie 8.00. To będzie intensywny dzień. Zaraz po posiłku wyruszymy na własnych motocyklach w lekką trasę off. Tego dnia poznasz podstawy jazdy w terenie na dużych i małych motocyklach enduro. O godzinie 14.00 wracamy na obiad do bazy. Po południu zabierzemy cię na wycieczkę drogami asfaltowymi. W trasie będziemy omawiać podstawy jazdy turystycznej, a pod okiem instruktorów każdy kolejny zakręt pokonywać będziesz sprawniej i bezpieczniej. Dzień zakończymy wspólną kolacją przy grillu.

Dzień 3

Czujesz już trudy poprzedniego dnia, ale to właśnie dzisiaj przygotuj się na nowe wyzwania i doświadczenia. O godzinie 8.00 spotykamy się na śniadaniu. Ok godziny 10.00 odbędzie się trening na naszych lekkich motocyklach cross-enduro (bez dopłaty). Poczujesz różnicę i przekroczysz granice niedostępne dla ciężkich enduro. Po treningu zjemy obiad, a następnie będziesz mógł zdecydować czy dzisiejsze szkolenie w terenie chcesz kontynuować na własnym motocyklu czy skusisz się na wynajem któregoś z naszych. Do bazy wrócimy późnym wieczorem, a dzień zakończymy biesiadą przy ognisku.

Dzień 4

To już ostatni dzień naszych nadmorskich wojaży, co nie oznacza, że będziemy odpoczywać. Tuż po śniadaniu o godzinie 10.00 wybierzemy się na wycieczkę lekkimi trasami ADV. Podczas przejazdu trener nie będzie spuszczał z was oka. Przez cały czas będzie analizować waszą jazdę i przekazywać cykliczne informacje zwrotne. Spotkanie zakończymy wspólnym obiadem o godzinie 14.00.

DOSTĘPNE MOTOCYKLE

Dysponujemy flotą  motocykli enduro o pojemnościach 250 - 350 ccm, które doskonale spisują się zarówno w lekkim jak i trudniejszym terenie. Niewielka waga jak i łagodny charakter to cechy, które docenią Ci, którzy nie mają dużego doświadczenia w jeździe off road. Z drugiej strony mocny moment dostępny od niskich obrotów, zawieszenie, prześwit i optymalną wysokość siedziska docenią bardziej doświadczeni jeźdźcy.

Wszystkie wyposażone są w opony typu kostka z homologacją na asfalt. Motocykle mają nie więcej jak 2-3 lata i są w doskonałym stanie technicznym.

Wynajmując motocykl będziesz miał możliwość jazdy na każdym z prezentowanych modeli. Uczestnicy korzystają z motocykli zamiennie poznając różnice w ich konstrukcji i właściwościach jezdnych.

KTM EXC-F 250 6 days

ktm_250_exc_6days

HONDA CRF 250 L

honda_crf250l

KTM EXC 350

ktm_250_excf

HUSQVARNA FE 350

Husqvarna FE 250

HUSQVARNA FE 250

husqvarna_fe_250

KTM 250 FREERIDE

KTM FREERIDE 250 F

Dla osób o niższym wzroście

Co się stanie jak uszkodzę motocykl w trakcie szkolenia?

Konstrukcja motocykli przewiduje upadki i są one odporne na uszkodzenia. Dodatkowo w wybranych modelach zamontowane zostały handbary, które chronią klamki przed złamaniem.

Zabezpieczeniem większych szkód (połamane plastiki, skrzywienie kierownicy) jest wpłata kaucji w wysokości 500 zł.
Teren, na którym organizujemy szkolenie to 80% miękka nawierzchnia, więc jeśli będziesz przestrzegał zasad bezpieczeństwa, to lekkie wywrotki im nie straszne.

NASZA BAZA

Nocujemy w kameralnym i stylowym obiekcie. Więcej szczegółów wkrótce.

CENA OBEJMUJE

 • Bogaty pakiet szkoleń i warsztatów pod opieką kadry instruktorskiej MotoPomocni
 • Zakwaterowanie w pokojach dwu- i trzyosobowych
 • Wyżywienie
 • Pamiątkowy T-shirt
 • Mobilne wsparcie serwisowe
 • Opiekę ratownika z grupy MotoPomocni
 • Zdjęcia i filmy z trasy

Cena za pełen pakiet wrażeń

1980,00 zł

 

Wynajem motocykla (z paliwem)

670.00 zł

Na cały wyjazd

380.00 zł

Na jeden dzień

Wynajem kasku enduro: 50 zł
Wynajem zbroi, ochraniaczy kolan, spodni, koszulki i rękawiczek: 120 zł
Wynajem butów: 80 zł

ZAREJESTRUJ SIĘ TERAZ

EnglishGermanSpain