SZKOLENIE ENDURO
NAD MORZEM

To szkolenie odbywa się wyłącznie na lekkich motocyklach klasy 250-350 ccm. Możesz przywieźć własny lub wynająć jeden z naszych profesjonalnych enduro. Masz ciężki motocykl klasy 1000/1200? Wynajmij od nas motocykl, który dzięki niskiej wadze sprzyja podnoszeniu umiejętności jazdy, które następnie łatwiej przenieść na własne, ciężkie enduro.

baltykenduro_logo
Najbliższe szkolenie:
14-17 listopada 2024

Nie ma lepszego regionu jak Pomorze, aby opanować jazdę po piachu. Przekonaj się jak górzysty i zróżnicowany jest tutaj teren. Pod okiem jednego z najlepszych instruktorów w Polsce poznasz techniki turystycznej jazdy enduro z elementami super enduro  - wyeliminujemy twoje błędy i pokażemy jak bezpiecznie i efektywnie pokonywać różnego rodzaju przeszkody terenowe. 

Dla kogo jest to szkolenie?

Masz już choćby niewielkie doświadczenie w jeździe enduro, ale chcesz zweryfikować swoje umiejętności, nabrać precyzji i wskoczyć na wyższy poziom? Jeżeli tak, to ten wyjazd jest dla ciebie.

Jakim motocyklem mogę przyjechać?

Trasy oraz ćwiczenia dostosowaliśmy do takich motocykli jak KTM, HUSQVARNA, BETA, YAMAHA 250/350/450

Aby bezpiecznie i komfortowo wykonywać ćwiczenia, a także poczuć pełną satysfakcję ze szkolenia rekomendujemy zestaw nowych opon typu METZELER MCE SIX 6 DAYS EXTREME

Ważne, aby twój motocykl był zarejestrowany i ubezpieczony, trasy przebiegają również drogami publicznymi. Możesz również wypożyczyć jeden z naszych profesjonalnych motocykli enduro.

Miejsce i termin szkolenia 2024

Większość tras wytyczyliśmy w regionie gminy Choczewo położonej na terenie Pobrzeża Kaszubskiego

 • 14 - 17 listopada
Jak przeprowadzone jest szkolenie?

Czeka na ciebie kilkadziesiąt kilometrów zachwycających tras enduro, w tym najciekawszymi odcinkami Motocyklowego Rajdu Latarników. Część szkolenia odbywa się na zamkniętym torze enduro.

Naszym celem jest wyeliminowanie błędów i wskazanie technik jazdy na różnorodnych nawierzchniach, które sprawią, że jazda terenowa stanie się dla ciebie frajdą i doskonałą zabawą.

W szkoleniu bierze udział niewielka liczba uczestników (6-8 osób) dzięki czemu każdemu kursantowi poświęcona jest odpowiednia ilość czasu.

Jaki jest zakres szkolenia?
 • Ergonomiczne ustawienie motocykla
 • Budowanie pozycji na motocyklu
 • Balans ciała i dynamiczna zmiana pozycji
 • Techniki wzrokowe - czytanie drogi
 • Techniki zmiany kierunku jazdy przy różnych prędkościach
 • Hamowanie na prostej i wzniesieniach
 • Jazda po różnej nawierzchni (kamienie, piach, woda, błoto)
 • Wymagające podjazdy i zjazdy
 • Jazda trawersem
 • Praca zawieszeniem i pokonywanie przeszkód

GDZIE JEŹDZIMY

Czekają na ciebie malownicze trasy o różnym poziomie trudności. Leśne wąwozy, piaszczyste podjazdy, powalone drzewa czy przeprawa przez strumienie to tylko niektóre przeszkody na trasie. Jeden dzień spędzimy trenując na torze enduro.

Większość tras wytyczyliśmy w regionie gminy Choczewo położonej na terenie Pobrzeża Kaszubskiego. Gminę charakteryzuje nieskażone morskie powietrze z dużą zawartością jodu oraz czyste, dzikie plaże. Zabierz ze sobą kąpielówki  🙂

 

Zrzut ekranu 2017-09-01 o 10.55.51
20201214_123238

PLAN WYJAZDU

Dzień 1

Czwartek to dzień przyjazdu uczestników i zakwaterowania w pokojach, które do twojej dyspozycji są od godziny 17.00. Ze względu na różny czas przyjazdu uczestników tego dnia nie ma zaplanowanej kolacji. To czas luźnych rozmów i integracji.

Dzień 2

W piątek przywitamy cię pysznym śniadaniem, które rozpoczynamy wspólnie o godzinie 8.00. To będzie intensywny dzień. Zaraz po posiłku wyruszymy na  motocyklach w lekką trasę off, którą dojedziemy na zamknięty tor enduro. Tego dnia poznasz podstawy i bardziej zaawansowane techniki jazdy w terenie, a dzięki powtarzalności zwiększysz precyzję. O godzinie 14.00 robimy przerwę na obiad w pobliskiej restauracji. Po południu wrócimy na tor trenując bardziej zaawansowane techniki. Dzień zakończymy wspólną kolacją przy grillu.

Dzień 3

Czujesz już trudy poprzedniego dnia, ale to właśnie dzisiaj przygotuj się na nowe wyzwania i doświadczenia. Przez dwa dni przejedziemy ponad 150 km najczęściej z dala od dróg asfaltowych i zabudowań. Poznasz prawdziwe piękno i dzikość regionu Pomorza przejeżdżając leśne wąwozy, wąskie i zarośnięte dróżki często pokonując naturalne przeszkody stawiane przez naturę. Obiad zjemy na trasie próbując lokalnej kaszubskiej kuchni. Dzień zakończymy kolacją przy ognisku w naszej bazie.

Dzień 4

To już ostatni dzień naszych nadmorskich wojaży, co nie oznacza, że będziemy odpoczywać. Tuż po śniadaniu o godzinie 10.00 wybierzemy się na wycieczkę podsumowując zdobyte umiejętności. Podczas przejazdu instruktor nie będzie spuszczał z was oka. Przez cały czas będzie analizować waszą jazdę i przekazywać cykliczne informacje zwrotne. Spotkanie zakończymy wspólnym obiadem o godzinie 15.00.

DOSTĘPNE MOTOCYKLE

Dysponujemy flotą  profesjonalnych motocykli enduro o pojemnościach 250 - 350 ccm, które doskonale spisują się zarówno w lekkim jak i trudniejszym terenie. Niewielka waga, zmienne mapy zapłonu i kontrola trakcji w wybranych modelach to cechy, które docenią ci, którzy nie mają dużego doświadczenia w jeździe terenowej. Z drugiej strony mocny moment dostępny od niskich obrotów, zawieszenie, prześwit i optymalną wysokość siedziska docenią bardziej doświadczeni jeźdźcy.

Wszystkie wyposażone są w opony typu kostka z homologacją na asfalt. Motocykle mają nie więcej jak 2-4 lata i są w doskonałym stanie technicznym.

Wypożyczając motocykl będziesz mieć możliwość jazdy na każdym z prezentowanych modeli. Uczestnicy korzystają z enduro zamiennie, poznając różnice w ich konstrukcji i właściwościach jezdnych.
Dlaczego warto wypożyczyć motocykl?

Podczas szkolenia jednym z elementów, które przeszkadzają w bezpiecznym podnoszeniu umiejętności jest waga motocykla. Wypożyczając lekkie enduro skupisz się na technice bez zbędnej "walki" z maszyną. Wypracowaną technikę dużo łatwiej przeniesiesz później na motocykl klasy adventure. Taki wybór zalecamy głównie tym, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z terenem.

Nie bez znaczenia jest też Twoje bezpieczeństwo. Trenując na lekkim motocyklu zmniejszasz ryzyko urazu spowodowanego ewentualnym upadkiem na motocyklu ciężkim. To również oszczędność w przypadku uszkodzenia lub po prostu porysowania własnego sprzętu. Nasze motocykle są znacznie bardziej odporne na upadki.

HUSQVARNA FE 350

husqvarna_fe_350_2022

HUSQVARNA FE 350

Husqvarna FE 250

HUSQVARNA FE 350 Rock Star

husqvarna350rockstar

HUSQVARNA FE 250

husqvarna_fe_250

HUSQVARNA FE 250

fe2502023

KTM 250 FREERIDE

KTM FREERIDE 250 F

Dla osób o niższym wzroście

Co się stanie jak uszkodzę motocykl w trakcie szkolenia?

Konstrukcja motocykli przewiduje upadki i są one odporne na uszkodzenia. Dodatkowo we wszystkich modelach zamontowane są handbary, które chronią klamki przed złamaniem. Zabezpieczeniem większych szkód (połamane plastiki, skrzywienie kierownicy) jest wpłata kaucji w wysokości 1000 zł.

Teren, na którym organizujemy szkolenie to 80% miękka nawierzchnia, więc jeśli będziesz przestrzegać zasad bezpieczeństwa, to lekkie wywrotki im nie straszne.

NASZA BAZA

Nocujemy w kameralnym i stylowym obiekcie. Więcej szczegółów dla potwierdzonych uczestników.

CENA OBEJMUJE

 • Bogaty pakiet szkoleń i warsztatów pod opieką kadry instruktorskiej MotoPomocni
 • Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych
 • Wyżywienie zgodnie z programem
  3 x śniadanie
  2 x kolacja
 • Mobilne wsparcie serwisowe
 • Opiekę ratownika z grupy MotoPomocni

  Uwaga: Cena nie obejmuje obiadów. Zatrzymujemy się w lokalnych restauracjach, cena ok 35 zł/osoba.

Cena za pełen pakiet wrażeń

1980,00 zł

Wypożyczenie motocykla enduro (z paliwem) na cały wyjazd

980.00 zł

Na cały wyjazd wypożyczenie:
kasku enduro: 50 zł
zbroi, ochraniaczy kolan, spodni, koszulki i rękawiczek: 120 zł
butów: 80 zł

ZAREJESTRUJ SIĘ TERAZ

EnglishGermanSpain