SZKOLENIE TURYSTYCZNE
KOTLINA KŁODZKA

Od lipca 2014 prowadzimy pierwszy w Polsce program edukacyjnych wyjazdów motocyklowych. Coaching motocyklowy to innowacyjny system doskonalący styl i technikę jazdy, dzięki któremu zaczniesz lepiej kontrolować maszynę, jeździć bardziej komfortowo, a przede wszystkim bezpieczniej. Wyjazdy organizowane są w niewielkich grupach i prowadzone przez doświadczoną grupę instruktorów. Każdy wyjazd jest przez nas skrupulatnie przygotowany, dobieramy odpowiednie trasy, a także planujemy zwiedzanie lokalnych atrakcji turystycznych.

Dla kogo jest to szkolenie?

Wyjazdy przygotowaliśmy z myślą o osobach, które opanowały już podstawy jazdy na motocyklu (2-3 sezony) lub jeżdżą na motocyklu „od dziecka” jednak nigdy nie weryfikowały swoich umiejętności pod okiem profesjonalnych trenerów.

Jakim motocyklem mogę przyjechać?

Możesz przyjechać na dowolnym motocyklu. Na nasze wyjazdy przyjeżdżali zarówno właściciele motocykli turystycznych jak i sportowych, cruiser, chopper. Pamiętaj, że jest to wyjazd szkoleniowy i nikt tu nikogo nie goni.

Miejsce szkolenia

Szkolimy w regionie Kotliny Kłodzkiej. Spotykamy się w piątek po południu lub w sobotę rano w regionie Kotliny Kłodzkiej

Szkolenie odbywa się w weekend (piątek -niedziela).

Jak przeprowadzone jest szkolenie?

Szkolenie odbywa się na drogach publicznych o niedużym natężeniu ruchu, a także na placu manewrowym.

W zależności od liczebności grupy zajęcia prowadzi jeden lub dwóch Trenerów. Liczba uczestników limitowana jest do 10 osób.

Terminy szkoleń 2022

Kalendarz szkoleń na rok 2022 zostanie opublikowany jeszcze tej jesieni. 🙂

Jaki jest zakres szkolenia?

Bezpieczeństwo i ergonomia

 • omówienie reguł jazdy w grupie
 • prawidłowa pozycja na motocyklu
 • bezpieczeństwo bierne motocyklisty
 • ergonomia - jak prawidłowo wyregulować motocykl

Oględziny przed wyjazdem

 • ciśnienie i stan opon
 • układ hamulcowy

Ćwiczenia na placu - jazda precyzyjna

 • technika skręcania (przeciwskręt),
 • manewrowanie i jazda powolna
 • planowanie i pokonywanie zakrętów

Ćwiczenia w trakcie przejazdu

 • przyczepność, margines błędu, dystans
 • tor jazdy w pasie ruchu
 • zagrożenia drogowe

Pierwsza pomoc w wypadkach drogowych

 

GDZIE JEŹDZIMY

Kotlina Kłodzka położona jest w Sudetach Środkowych tuż przy granicy z Czechami. To popularny region turystyczny obfitujący w wiele miejscowości uzdrowiskowych.

Droga Stu Zakrętów w Kotlinie Kłodzkiej jest niewątpliwie jedną z najpiękniejszych tras motocyklowych w Polsce. I choć liczba 100, podana mocno na wyrost, ma za zadanie tylko zobrazować specyfikę tej trasy, gwarantujemy, że żaden motocyklista nie będzie czuł niedosytu

 

PLAN WYJAZDU

Dzień 1

Spotykamy się w piątek w naszej bazie noclegowej w regionie Kotliny Kłodzkiej. Pokoje są do Twojej dyspozycji od godziny 16.00. Możesz również przyjechać w sobotę rano jednak zachęcamy, abyś szkolenie rozpoczął wypoczęty.

Piątek to czas na zakwaterowanie, luźne rozmowy i wieczorną integrację. Ze względu na różny czas dojazdu uczestników, tego dnia nie przewidujemy kolacji.

 

Dzień 2

W sobotni poranek przywitamy Cię o 9.00 pysznym śniadaniem, które zjemy wspólnie.

O 10.00  rozpoczniemy nasze zajęcia praktyczne od omówienia ustawienia twojego motocykl tak, aby jazda na nim była maksymalnie ergonomiczna. Następnie czas na ćwiczenia praktyczne - jazda powolna, jazda precyzyjna, hamowanie awaryjne.

Po kilku godzinach ćwiczeń ruszymy w drogę. Nie będzie to jednak zwykła przejażdżka - podczas wspólnej jazdy otrzymasz od naszych Instruktorów wskazówki na temat swojej techniki jazdy. W czasie jazdy zatrzymujemy się na obiad. Do bazy wrócimy późnym popołudniem, a dzień zakończymy wspólnym ogniskiem i kolacją.

Dzień 3

Niedziela to czas intensywnego szkolenia drogowego. Oczywiście zaczniemy od wspólnego śniadania, ale tuż po nim ruszamy na malowniczą górską trasę.

W trakcie wycieczki (m.in. słynną Drogą Stu Zakrętów) kilkukrotnie zatrzymamy się w najbardziej atrakcyjnych miejscach Kotliny Kłodzkiej. Nie tylko w celach turystycznych - to także czas na przekazanie dla Ciebie wskazówek odnośnie Twojej techniki jazdy.

Nasz ostatni dzień szkolenia zakończymy wspólnym obiadem. Szkolenie kończymy ok 16.00.

 

PAKIET OBEJMUJE

 • udział w 2-dniowym szkoleniu z techniki jazdy prowadzonym w niewielkiej grupie
 • pełne 2-dniowe wyżywienie (sobota-niedziela)
 • 2 noclegi w pokojach wieloosobowych

Cena za pełen pakiet wrażeń

1180,00 zł

Koszt pobytu z wyżywieniem dla osoby towarzyszącej + 350 zł

EnglishGermanSpain