MOTO HISZPANIA - TURYSTYKA I SZKOLENIE Z TECHNIKI JAZDY

Zawsze marzyłeś o pięknej pogodzie, płaskich jak stół trasach z nieskończoną ilością zakrętów, zapierających dech w piersi widokach? Spełnij swoje marzenia podczas naszych wyjazdów szkoleniowych do słonecznej Hiszpanii! 

logo
Dla kogo jest to szkolenie?

Szkolenie kierowane jest do osób, które opanowały już podstawy jazdy na motocyklu lub jeżdżą na motocyklu „od dziecka” jednak nigdy nie weryfikowały swoich umiejętności pod okiem profesjonalnych trenerów.

Miejsce i termin szkolenia

Wybrzeże Costa Blanca w Hiszpanii

 • 05-08.04.2018
 • 12-15.04.2018
 • 19-22.04.2018
 • 26-29.04.2018
Jak przeprowadzone jest szkolenie?

Szkolenie odbywa się na drogach publicznych w ruchu miejskim. Szkolenie prowadzi Trener Techniki Jazdy MotoPomocni.

 

Jaki jest zakres szkolenia?

Bezpieczeństwo i ergonomia

 • prawidłowa pozycja na motocyklu
 • bezpieczeństwo bierne motocyklisty
 • ergonomiczne ustawienie motocykla uczestnika szkolenia

Ćwiczenia w trakcie jazdy

 • przyczepność, margines błędu, dystans
 • tor jazdy w pasie ruchu
 • płynne pokonywanie zakrętów
 • efektywne hamowanie
 • zagrożenia drogowe

 

GDZIE JEDZIEMY

Jedziesz z nami na hiszpańskie wybrzeże Costa Blanca w prowincji Alicante w regionie Walencji. Czeka na Ciebie 200km linii brzegowej i ponad 300 słonecznych dni w roku! 

Na motocyklu podróżować będziesz dzikim i poszarpanym wybrzeżem. Skaliste brzegi, malownicze klify, złote plaże i mnóstwo zakrętów - tego możesz się spodziewać. Brzmi świetnie? A może brzmieć jeszcze lepiej, bo oprócz wybrzeża odwiedzisz także górzyste tereny Sierra Aitana. To miejsce w którym górską drogą przedzierać będziesz się przez niezliczoną liczbę zakrętów, a imponujące widoki na malownicze doliny za zawsze zapadną ci w pamięć.

Nasze wyjazdy, to nie tylko zwiedzanie Hiszpanii! Zyskasz potężną dawkę nowych umiejętności z zakresu techniki jazdy - wyeliminujemy twoje błędy i pokażemy jak bezpiecznie i komfortowo cieszyć się turystyczną jazdą na motocyklu.

TWOJE TRASY

Dzień 1.

Wyjeżdżamy z Morairy i kierujemy się przez rejony industrialne do Cumbre del Sol. Tam wjeżdżamy na najwyższy punkt w okolicy skąd rozciąga się przepiękna panorama. Następnie drogami krętymi jak rollercoster zjeżdżamy nad morze do sennej zatoki gdzie zwiedzimy jaskinię Cala Moraig.

Stamtąd wąskimi drogami pojedziemy na przylądek Cap de la Nao , stanowiący najdalej na wschód wysunięty fragment Prowincji Alicante z kolejnymi cudownymi widokami. Następnie mijając nadmorskie kurorty oferujące zarówno klimatyczne uliczki starego miasta jak i rozległe plaże wulkaniczne udamy się na kolejny klif Cap de Sant Antoni. W tym miejscu przy latarni morskiej rozciąga się widok zapierający dech w piersi – podobnie jak na norweskim Nord Capie, tylko tu będzie cieplej!

Długość trasy około 150 kilometrów, czas jazdy około 4,5 godziny + przerwy.

36
37
38
40

Dzień 2.

Wyruszamy z Morairy i kierujemy się na południe. Mijamy Calp z jego pocztówkową górą i dalej wzdłuż rzeki Guadalest na zachód. Następnie skręcamy na południe i jedziemy wzdłuż pasma górskiego Sierra Aitana na zachód do skrzyżowania drogi z rzeką Riu de Sella. Dalej na północ i malowniczą drogą nieutwardzoną prosto nad przepaść…

Później kierujemy się na północ aż do Plaries i tym razem na wschód wzdłuż pasma górskiego Sierra de Albureca wzdłuż drogi 700 przez przełęcz Val de Galimera w okolice Pego. Stamtąd wracamy na południe przez Xalo do Morairy.

Długość trasy 200 km, czas jazdy około 7 godzin + przerwa.

hiszpania-trasa-1
hiszpania-trasa-1-a
hiszpania-trasa-1-b
hiszpania-trasa-1-c

Dzień 3.

Wyruszamy z Morairy i kierujemy się na południe. Mijamy Calp i niedługo później skręcamy na zachód. Przecinamy rzekę Riu Algar i kierujemy się w stronę legendarnego zamku Castell de Guadalest. Mijamy Callosa d'En Sarriá i zatrzymujemy się w muzeum Motoryzacji gdzie na 500 metrach kwadratowych zgromadzonych jest około 140 eksponatów, głównie motocykli. Wejście do Muzeum to koszt 2 euro i naprawdę warto je wydać. Po wyjściu z Muzeum udajemy się do wybudowanego przez muzułmanów na nagiej skale zamku Guadalest, który robi wspaniałe wrażenie. Wejście na zamek to koszt 4 euro. Z góry rozciąga się imponujący widok na dolinę i sztuczny zbiornik wodny. Po zwiedzaniu zjeżdżamy w stronę zalewu i parkujemy przed tamą – możemy popatrzeć na niesamowicie niebieska wodę która swój kolor zawdzięcza białemu wapiennemu podkładowi. Stamtąd wracamy do Morairy.

Długość trasy 120 km, czas jazdy około 3 godzin.

66
66
63

ZAKWATEROWANIE I MOTOCYKLE

Wszystkie noclegi przewidziane są w urokliwym hotelu w hiszpańskim stylu. Na terenie obiektu znajduje się basen, sauna oraz jacuzzi.

Każdy pokój jest dwuosobowy wraz z prywatną łazienką oraz dostępem do internetu. Wszystkie pokoje są przestronne, jasne, z dużymi łazienkami, klimatyzacją, ogrzewaniem, telewizorem oraz bardzo wygodnymi łóżkami.

DCIM115MEDIA Nocleg
578_b Nocleg
4 Nocleg
hiszpania-nocleg-1 Nocleg
hiszpania-nocleg-2 Nocleg
hiszpania-nocleg-3 Nocleg
hiszpania-nocleg-4 Nocleg
hiszpania-nocleg-5 Nocleg

Czeka na Ciebie flota naszego partnera MotoFiesta (centrum testowego motocykli Yamaha). Wszystkie motocykle wyposażone są w gmole i tankbagi, posiadają pakiet ubezpieczeń OC/AC.

Przygotowaliśmy dla Ciebie następujące modele: Yamaha Tracer 900, Tracer 700 , MT-09, MT-07, XT660Z Tenere. A na specjalne życzenie także coś z mniejszych pojemności - Yamaha MT-03 oraz MT-125.

 

hiszpania-moto-Tracer900 Yamaha Tracer 900
hiszpania-moto-Tracer700 Yamaha Tracer 700
hiszpania-moto-MT09 Yamaha MT09
hiszpania-moto-MT07 Yamaha MT07
hiszpania-moto-XT660Z Yamaha XT660Z Tenere

GWARANTUJEMY DLA CIEBIE

 • niezapomniane motocyklowe wrażenia w Costa Blanca w Hiszpanii!
 • opiekę kadry instruktorskiej MotoPomocni oraz MotoFiesta
 • zakwaterowanie w hotelu
 • motocykl marki Yamaha dostępny wraz z paliwem oraz ubezpieczeniem
 • transport z/na lotnisko Alicante
 • wyżywienie (śniadanie i obiadokolacja)

Cena nie obejmuje przelotu do Alicante. Polecamy skorzystanie z lotu Ryanair na trasie Wrocław - Alicante - Wrocław. Ceny już od 350 zł.

cena za pełen pakiet wrażeń

2.480,00 zł

cena za osobę towarzyszącą (bez wynajmu motocykla)
1.000,00 zł

dochód z wyprawy w całości przeznaczamy na organizację szkoleń z Pierwszej Pomocy - zapisując się wspierasz nasze działania na rzecz polskich motocyklistów

Jeżeli wolisz poruszać się samodzielnie – nie ma problemu. Każdy z uczestników otrzyma trasę przejazdu na dany dzień i może wybrać samotne podróżowanie. Musisz jednak pamiętać, że nie będziesz wtedy mógł liczyć na pomoc grupy w niezaplanowanych przygodach (awaria sprzętu, brak paliwa etc.). A więc... w grupie zawsze raźniej!

Każdy uczestnik samodzielnie wybiera prędkość jazdy tak, aby czuć się komfortowo, pewnie a przede wszystkim bezpiecznie. Przez cały czas wyjazdu dostosujemy tempo do grupy, a jeżeli ktoś chce jechać wyraźnie wolniej – nie ma problemu! Nie zostaniesz pozostawiony sam sobie, przy najbliższym przystanku poczekamy na Ciebie.

Każdy z uczestników wyprawy bierze wyłączną odpowiedzialność za swoje poczynania na drodze. Jazda motocyklem, to niebezpieczne hobby i nie można o tym zapominać. Jednak jeżeli chcesz ryzykować – nie ma problemu! Umówimy się tylko w którym miejscu poczekasz na resztę grupy i droga wolna. Możesz również w ogóle odłączyć się od grupy.

Z motocyklem jak z samochodem – wsiadasz, przejeżdżasz kilka kilometrów i już zaczynasz „czuć maszynę”. A pierwszy odcinek wspólnej wyprawy na pewno przejedziemy bardzo spokojnie, tak abyś miał czas zapoznać się z Twoim motocykle. Sprawę ułatwią również nasze maszyny – są to wybrane, nowe modele marki Yamaha, które nie posiadają „narowistego” charakteru.

Wyruszamy do słonecznej Katalonii i spodziewana przez nas pogoda to około 15-20 stopni C. Jednak nie zapominaj, że część naszej trasy prowadzi górskimi drogami – możemy natrafić na zachmurzenia, bądź przelotne opady deszczu.

Dowód osobisty i polskie prawo jazdy kategorii A – to w zupełności wystarczy. Na wyjazd do Hiszpanii nie potrzebujesz paszportu, nie jest też konieczne tzw. międzynarodowe prawo jazdy.

Polecamy podróż liniami lotniczymi Ryanair ze standardowym bagażem podręcznym. Kask motocyklowy możesz wziąć po prostu w rękę – nie musisz go umieszczać w swoim bagażu. Dobrym pomysłem może być również ubranie na siebie Twoich ciuchów motocyklowych oraz butów.

Po pierwsze – zawsze w takim przypadku możesz liczyć na pomoc instruktorów MotoPomocni i nikt nie zostawi cię bez pomocy! Posiadamy opracowane procedury awaryjnego postępowania w tym przypadku.

Jeżeli zaś martwisz się o motocykl, to każdy z nich posiada pełne ubezpieczenie OC/AC wraz z Assistance. Niestety w przypadku zaistnienia szkody rozliczona zostanie Twoja kaucja, którą wpłacasz przed jego wypożyczeniem – jest to tzw. udział własny w ubezpieczeniu. Jest to jednak maksymalny limit wydatków, które wiążą się z uszkodzeniem przez Ciebie wypożyczonego motocykla.

Każda grupa liczy 6 - 10 osób + trener techniki jazdy MotoPomocni + przewodnik MotoFiesta.

Na każdy wyjazd zbieramy grupę minimum sześciu osób. Jeżeli grupa zbierze się mniejsza - nic straconego!

Twój wyjazd się odbędzie nawet w przypadku jeżeli zgłosisz się tylko Ty (choć tego nie przewidujemy :)). Nie będziemy mogli zapewnić wtedy udziału Trenera Techniki Jazdy MotoPomocni i obniżymy z tego powodu cenę do 2.100 zł. Brzmi dobrze, prawda?

Najtaniej? Polecamy Ryanair, który kursuje do Portu Lotniczego Alicante z Wrocławia, Poznania, Krakowa i Warszawy-Modlina.

Terminy naszych wyjazdów pokrywają się z lotami Ryanair właśnie z Wrocławia.

Jasne, miłych chwil na wybrzeżu Hiszpanii nigdy nie za wiele! Skontaktuj się z nami, a skalkulujemy dla Ciebie dowolne przedłużenie Twojego wyjazdu.

ZAREJESTRUJ SIĘ TERAZ

A gdybyś chciał po prostu o coś zapytać to jesteśmy do dyspozycji: marcin.cichon@motopomocni.pl, tel. 693 429 997

Nie znaleziono żadnych pól.

EnglishGermanSpain