MOTO HISZPANIA

Zawsze marzyłeś o pięknej pogodzie, płaskich jak stół trasach z nieskończoną ilością zakrętów, zapierających dech w piersi widokach? Spełnij swoje marzenia podczas naszych wyjazdów szkoleniowych do słonecznej Hiszpanii! Zabierzemy cię w podróż do Katalonii, regionu Hiszpanii położonego na Półwyspie Iberyjskim w okolice Barcelony. Trasa poprowadzi cię malowniczymi drogami Costa Brava wzdłuż wybrzeża Morza Śródziemnego, ale także zakrętami Gór Katalońskich.

Termin I wyjazdu:
05-08.03.2017 (brak miejsc)
Termin II wyjazdu:
12-15.03.2017 (brak miejsc)
Termin III wyjazdu:
19-22.03.2017 (brak miejsc)
Termin IV wyjazdu:
26-29.03.2017 (brak miejsc)

GDZIE JEDZIEMY

Jedziesz z nami do Katalonii - regionu Półwyspu Iberyjskiego w okolicach Barcelony i Girony, leżącego pomiędzy Morzem Śródziemnym a Pirenejami. To wyżynno-górzysty teren, który od lat uważany jest za najważniejszy region turystyczny Hiszpanii. Uważaj, bo Katalończycy mają silne dążenia separatystyczne - lepiej więc nie mów na miejscu, że przyjechałeś do Hiszpanii, bo jesteś przecież w słonecznej Katalonii!

Na motocyklu podróżować będziesz dzikim i poszarpanym wybrzeżem Costa Brava. Skaliste brzegi, malownicze klify, złote plaże i mnóstwo zakrętów - tego możesz się spodziewać. Brzmi świetnie? A może brzmieć jeszcze lepiej, bo oprócz wybrzeża odwiedzisz także katalońską część Pirenejów. To miejsce w którym górską drogą przedzierać będziesz się przez niezliczoną liczbę zakrętów, a imponujące widoki na malownicze doliny za zawsze zapadną ci w pamięć.

 

katalonia

Nasze wyjazdy, to nie tylko zwiedzanie Hiszpanii! Zyskasz potężną dawkę nowych umiejętności z zakresu techniki jazdy - wyeliminujemy twoje błędy i pokażemy jak bezpiecznie i komfortowo cieszyć się turystyczną jazdą na motocyklu.

Od lipca 2014 prowadzimy pierwszy w Polsce program edukacyjnych wyjazdów motocyklowych. Coaching motocyklowy to innowacyjny system doskonalący styl i technikę jazdy, dzięki któremu zaczniesz lepiej kontrolować maszynę, czuć się na motocyklu bardziej komfortowo, a przede wszystkim jeździć bezpieczniej. Wyjazdy organizowane są w kilkuosobowych grupach i prowadzone przez doświadczoną grupę trenerów oraz instruktorów.
Dla kogo jest to szkolenie?

Opanowałeś już jazdę na motocyklu (masz za sobą przynajmniej 2-3 sezony) i chcesz nauczyć się nowych technik? A może jeździsz na motocyklu od dziecka, jednak nigdy nie weryfikowałeś swoich umiejętności i nie masz informacji zwrotnej odnośnie do swojego stylu jazdy? Jeżeli TAK, to ten wyjazd jest dla ciebie.

Zakres szkolenia

 • Część I - omówienie reguł podczas wyjazdu, zasad bezpieczeństwa, ergonomii i pozycji jazdy na motocyklu, oględziny pojazdu przed wyjazdem
 • Część II - zasady jazdy w grupie, przyczepność, dystans w łuku, margines manewru, trzy pasy w pasie, zagrożenia drogowe
 Forma i cel szkolenia

Szkolenie odbywa się na drogach publicznych, a także na placu manewrowym. Naszym celem jest wyeliminowanie błędów i wskazanie technik, które zwiększą Twoje bezpieczeństwo i komfort jazdy. Nauczysz się jak podróżować w grupie, ale też jak sprawniej i przede wszystkim bezpieczniej pokonywać trasę samodzielnie.

 

TWOJE TRASY

Dzień 1.

Droga powiedzie nas dziesiątkami zakrętów wzdłuż wybrzeża Costa Brava. Przygotuj się na nadmorskie klify, turystyczne kurorty (Lloret de Mar, czy Tossa de Mar) i płaski jak stół asfalt.

Dzień 2.

Jeżeli wczoraj myślałeś, że przejechałeś dużo zakrętów, to dziś zmienisz zdanie. Jedziemy w góry! Czekają na nas mrożące krew w żyłach przepaście i nieziemskie widoki górskich dolin.

ZAKWATEROWANIE I MOTOCYKLE

Nocujemy w hotelu Ibis Budget Girona* w pokojach dwuosobowych (łóżka pojedyncze bądź małżeńskie - do wyboru). Cena zawiera również śniadanie w hotelowej restauracji. W niedalekiej odległości od hotelu znajduje się supermarket.

exterior
41007194

Czekają na was nowe motocykle marki Yamaha z pakietem ubezpieczeń i paliwem. Przygotowaliśmy dla Was modele Super Tenere 1200ZE, 09 Tracer, MT-07, XSR900, XSR700, T-max 530, XJR1300, XV950.

cbl2cdewgaehlek
trafach

PLAN WYJAZDU

Dzień pierwszy

Spotykamy się o godzinie 19:30 na wrocławskim lotnisku. Przechodzimy kontrolę bezpieczeństwa, check-in i o godzinie 20:30 wylatujemy samolotem Ryanair do Girony.

Lądowanie w Hiszpanii o godz. 22:50, a następnie transport taksówką do hotelu Ibis Budget Girona. Check-in w hotelu i rozlokowanie w pokojach.

Co dalej? Wyśpij się dobrze, bo już jutro odbieramy motocykle i ruszamy w drogę!

 

Dzień drugi

Pobudka! Wyjrzyj za okno i rozkoszuj się piękną pogodą. O godz. 7:30 widzimy się na śniadaniu w hotelowej restauracji.

Już godzina 8:00 i wybieramy się taksówką po odbiór motocykli. Dopełniamy formalności i zapoznajemy się z motocyklami. Jeszcze chwila na omówienie ergonomii jazdy na motocyklu oraz przypomnienie zasad jazdy w grupie i zaraz ruszamy w drogę.

Pierwsze kilometry upłyną nam na „oswojeniu się” z maszyną oraz rozgrzaniu opon. Wyjeżdzamy z Girony i kierujemy się w stronę wybrzeża Costa Brava do miejscowości Sant Feliu de Guixois.

Sant Feliu de Guixois to jeden z wielu kurortów na słonecznym wybrzeżu Costa Brava i zatrzymamy się tu tylko na kilka chwil odpoczynku. To także okazja, aby od instruktora usłyszeć kilka wskazówek na temat poprawy Twoich umiejętności w jeździe na motocyklu.

Następnie kierujemy się na południe, zmierzając w kierunku Barcelony. Na odcinku 25 km czeka nas ponad setka zakrętów. Przygotuj się, bo widoki na tej trasie na długo zostaną w Twojej pamięci i zapewne kilkukrotnie zatrzymasz się na pamiątkowe zdjęcie.

Za chwilę wjedziemy do malowniczego Tossa de Mar. Ten niewielki kurort zadziwi Cię ruinami zamku, piękną plażą i wspaniałą zatoką. To czas na obiad w zaprzyjaźnionej Tawernie - świetna okazja do zjedzeniu tradycyjnej Paelli z owocami morza.

Ten odpoczynek to również dawka wiedzy o technice jazdy na motocyklu. Krótki "wykład" przyda się, aby na kolejnych zakrętach poczuć się jeszcze lepiej.

Z Tossa de Mar udamy się przez Lloret de Mar do miejscowości Blanes, gdzie wypijemy smaczną kawę przed kolejnym – górskim etapem naszej podróży.

Wjeżdżamy w Rejon Les Guilleries. Tutaj na krętych drogach czekają Cię fantastyczne górskie krajobrazy i Katalońska roślinność. Niestety to już czas na powrót do hotelu w którym zameldujemy się o godz. 19:00.

To czas na krótki odpoczynek, ale nie koniec naszego wspólnego dnia w Hiszpanii. O 20:30 wyjedziemy na kolację z lampą miejscowego, katalońskiego wina.

 

Dzień trzeci

Koniec spania! Jak poprzednio o godzinie 7:30 wspólnie zjemy śniadanie w restauracji hotelowej.

A tuż po śniadaniu czas na spowiedź - omówimy  największe „grzechy motocyklowe” dnia poprzedniego. Zwrócimy uwagę, nad czym powinieneś popracować, aby Twoja jazda przynosiła maksimum przyjemności i była jeszcze bardziej bezpieczna.

O godz. 10:00 wyruszamy na zachód w kierunku miejscowości Les Planes d'Hostelos. Ten pierwszy odcinek będzie przedsmakiem tego, co nas dzisiaj czeka.

Po krótkiej przerwie udamy się w wyższe partie górskie do miejscowości Rupit i Pruit. Setki zakrętów będą z każdą chwilą weryfikować Twoje umiejętności, a krajobrazy dookoła potwierdzą słuszność decyzji jaką podjąłeś decydując się na przygodę z ekipą MotoPomocnych. Dzisiaj nie będzie miast i kurortów, ale góry, zakręty, przepiękne widoki i świetnej jakości asfalt.

Gdy wybije godz. 13:00 zjemy obiad w restauracji, by o godzinie 15.00 osiągnąć cel naszej podróży – miejscowość Tavertet. Ten niesamowity cud przyrody niczym Wielki Kanion Kolorado oczaruje Cię swoją potęgą i majestatem. Wykonasz masę zdjęć, a stojąc nad kilkusetmetrową przepaścią doświadczysz potęgi natury - wrażenia z tego dnia na długo odcisną swoje piętno.

Pozostał nam już tylko powrót do hotelu w którym planujemy stawić się o godz. 18:00. To czas na krótki odpoczynek po którym wyjedziemy na kolację, po której czeka cię niespodzianka... Koncert jazzowy w towarzystwie pysznego, katalońskiego wina.

Dziś możemy zaszaleć dłużej, gdyż kolejny dzień poświęcimy na zwiedzanie Girony.

Dzień czwarty

To niestety ostatni dzień naszej wspólnej przygody, w którym odpoczniemy po emocjonujących dwóch dniach jazdy na motocyklu.
Tradycyjnie o 7:30 spotykamy się na śniadaniu. A później? Pakowanie bagaży, które pozostawimy jak na razie w hotelu i udajemy się „w miasto”.

Girona to piękne, uniwersyteckie miasteczko ze świetną architekturą i mnóstwem uroczych wąskich uliczek w południowoeuropejskim stylu. Będziesz miał czas na zakup pamiątek dla najbliższych, spacer czy zwiedzanie Katedry. Ty zdecydujesz jak wykorzystasz ten czas.

O 15.00 odbieramy bagaże z hotelu i taksówką w kwadrans docieramy na lotnisko, gdzie czeka nas 2,5 godzinny lot do Wrocławia.

To już koniec naszej wspólnej przygody – pierwszej lecz nie ostatniej , bo jesteśmy pewni, że jeszcze się spotkamy!

GWARANTUJEMY DLA CIEBIE

 • niezapomniane motocyklowe wrażenia w Katalonii!
 • opiekę kadry instruktorskie Motopomocni
 • coaching motocyklowy - szkolenie doskonalące styl i technikę jazdy*
 • przelot na trasie Wrocław - Girona - Wrocław samolotem Ryanair
 • zakwaterowanie w hotelu Ibis Budget Girona w pokojach dwuosobowych
 • motocykl marki Yamaha dostępny wraz z paliwem oraz ubezpieczeniem
 • transport w Gironie z/na lotnisko do hotelu
 • wyżywienie (śniadanie i obiadokolacja) w restauracji
 • pamiątkowy T-shirt
 • zwiedzanie Girony
 • kamera sportowa dla Ciebie na czas wyjazdu
 • zdjęcia i filmy z trasy

cena za pełen pakiet wrażeń

2.699,00 zł

cena za osobę towarzyszącą
1.999,00 zł

dochód z wyprawy w całości przeznaczamy na organizację szkoleń z Pierwszej Pomocy - zapisując się wspierasz nasze działania na rzecz polskich motocyklistów

* dopłata za coaching motocyklowy +289 zł/os.

GOTOWY? ZAREJESTRUJ SIĘ!

Zakończyliśmy organizację wyjazdów Moto Hiszpania w 2017 roku. Zapraszamy za rok!

EnglishGermanSpain