SZKOLENIE TURYSTYCZNE
ADV ENDURO
BIESZCZADY

Szkolenie adventure enduro kierujemy do właścicieli dużych, turystycznych motocykli soft enduro / adventure, ale także lekkich motocykli klasy hard enduro, którzy zaczynają przygodę z off-roadem, jak również bardziej doświadczonych jeźdźców chcących podnieść swoje umiejętności jazdy w terenie. Trasy oraz ćwiczenia dostosowaliśmy do właścicieli takich motocykli jak Triumph Tiger, BMW GS 1200/ 800, KTM Adventure, Honda Africa Twin, Transalp, Varadero czy Yamaha Super Tenere, ale także lekkich motocykli klasy 250 ccm. Podczas szkolenia weźmiesz również udział w treningu na naszych maszynach tego typu.

logo_bieszczady_biale
Najbliższe szkolenia
27 - 30 czerwca
17 - 20 października

Nasz wyjazd to nie tylko szkolenie jazdy adv enduro. To również możliwość poznania prawdziwie dzikich Bieszczadów i przejazd niezwykle malowniczymi odcinkami na co dzień zamkniętymi dla ruchu - wyeliminujemy twoje błędy i pokażemy jak bezpiecznie i technicznie radzić sobie w trudnych sytuacjach terenowych.

Dla kogo jest to szkolenie?

Opanowałeś już jazdę na motocyklu po asfalcie i chcesz zjechać z głównych szlaków komunikacyjnych, ale brakuje ci umiejętności, które zapewnią ci bezpieczeństwo i komfort podróżowania? Jeżeli TAK, to to szkolenie jest dla ciebie.

A może jeździsz w terenie i chcesz zweryfikować oraz podnieść swoje umiejętności? Jeżeli TAK, to ten wyjazd jest dla ciebie.

Dla jeźdźców motocykli enduro 150-450 ccm polecamy również dedykowane dla tego typu sprzętu szkolenie Bałtyk enduro zimowisko a jeśli chcesz zimę spędzić w Andaluzji to zapraszamy do Hiszpanii na enduro dla osób bez doświadczenia i z doświadczeniem.

Jakim motocyklem mogę przyjechać?

Trasa oraz ćwiczenia dostosowaliśmy do właścicieli takich motocykli jak Yamaha Tenere 700, Triumph Tiger, BMW GS, KTM Adventure, Honda Africa Twin, Transalp, Varadero czy Yamaha Super Tenere.

Aby bezpiecznie i komfortowo wykonywać ćwiczenia, a także poczuć pełną satysfakcję ze szkolenia wymagamy opon typu kostka (najlepiej nowe) z homologacją na asfalt, np Metzeler Karoo 3, Continental TKC 80, Pirelli Scorpion Rally.

Możesz również wypożyczyć jeden z naszych motocykli enduro.

Miejsce i termin szkolenia

Kompleks Rekreacyjno-Wypoczynkowy Natura Park w Bieszczadach.

 • 27 - 30 czerwca 2024 wolnych miejsc: brak miejsc 🙁
 • 17 - 20 października wolne miejsca
Jak przeprowadzone jest szkolenie?

Czeka na ciebie kilkadziesiąt kilometrów szutrowych i leśnych tras, które prowadzą na zamkniętym, prywatnym terenie, a także przez region rdzennych, dzikich Bieszczadów.

Naszym celem jest wyeliminowanie błędów i wskazanie technik jazdy na różnorodnych nawierzchniach, które sprawią, że jazda terenowa stanie się dla ciebie frajdą i doskonałą zabawą.

Nie uczymy jak wygrać wyścig, ale jak bezpiecznie dojechać do celu.

W szkoleniu bierze udział niewielka liczba uczestników - 8 osób.

Jaki jest zakres szkolenia?

Jazda w terenie

 • Omówienie doboru  odzieży do jazdy terenowej
 • Ustawienie motocykla
 • Budowanie pozycji na motocyklu
 • Dynamiczna zmiana pozycji
 • Balans ciała
 • Trening na naszych lekkich motocyklach enduro
 • Techniki wzrokowe - czytanie drogi
 • Techniki zmiany kierunku jazdy
 • Hamowanie
 • Jazda po różnej nawierzchni (kamienie, piach, woda, błoto)
 • Podjazdy, zjazdy, pokonywanie przeszkód
 • Sztuczki i kruczki terenowe

GDZIE JEŹDZIMY NA SZKOLENIU ADV ENDURO

Bieszczady to pasmo górskie leżące w Beskidach Wschodnich należących do Karpat Wschodnich. Jego teren jest ograniczony dwiema przełęczami – Łupkowską i Wyszkowską. Nasze trasy wiodą terenami Polski, ocierając się o region Słowacji i Ukrainy.

Bieszczady uznawane są za najpiękniejszy, a zarazem najdzikszy regionem Polski. Szanując naturalne środowisko zabierzemy cię do miejsc oddalonych od turystycznych szlaków i niedostępnych dla motocykli drogowych. Podczas naszego szkolenia adventure enduro czekają na ciebie kilometry szutrów, górskie wąwozy, rzeczne brody i niezapomniane widoki. Przekonasz się, że tam gdzie kończy się asfalt, zaczyna się prawdziwa przygoda!

mapa_baza

PLAN SZKOLENIA ADV ENDURO

Dzień 1

Czwartek to dzień przyjazdu uczestników i zakwaterowania w pokojach, które do dyspozycji są od godziny 17:00. Ze względu na przyjazd uczestników w różnym czasie, tego dnia nie zaplanowaliśmy kolacji. Możesz skorzystać z ogólnodostępnej kuchni lub pobliskiej restauracji. Wieczór to czas luźnych rozmów i integracji.

Dzień 2

W piątek przywitamy cię pysznym śniadaniem, które rozpoczynamy wspólnie o godzinie 8:00. To będzie intensywny dzień. Zaraz po posiłku wyruszymy na własnych motocyklach w lekką trasę off. Tego dnia poznasz podstawy jazdy w terenie na dużych i małych motocyklach enduro. O godzinie 14:00 wracamy na obiad do bazy. Po południu wrócimy na znane ci już trasy ucząc się kolejnych elementów jazdy w terenie. Dzięki powtarzalności, zjazdy i podjazdy przestaną być dla Ciebie zmorą, a jazda przez koleiny czy błoto będzie bardziej przewidywalna i bezpieczna. Dzień zakończymy wspólną kolacją przy grillu.

Dzień 3

Czujesz już trudy poprzedniego dnia, ale to właśnie dzisiaj przygotuj się na nowe wyzwania i doświadczenia. O godzinie 8:00 spotykamy się na śniadaniu. Około godziny 10:00 odbędzie się trening na naszych lekkich motocyklach enduro (bez dopłaty). Poczujesz różnicę i przekroczysz granice niedostępne dla ciężkich adv. Po treningu zjemy obiad, a następnie będziesz mógł zdecydować czy dzisiejsze szkolenie w terenie chcesz kontynuować na własnym motocyklu czy skusisz się na wynajem któregoś z naszych. Przejedziemy niezwykle malowniczą trasą i poznasz prawdziwe piękno dzikich Bieszczadów. Do bazy wrócimy wieczorem, dzień zakończymy wspólną kolacją.

Dzień 4

To już ostatni dzień naszych bieszczadzkich wojaży, co nie oznacza, że będziemy odpoczywać. Tuż po śniadaniu, o godzinie 09:30 wybierzemy się na wycieczkę lekkimi trasami typu adventure. Podczas przejazdu instruktor nie będzie spuszczał z was oka. Przez cały czas będzie analizować waszą jazdę i przekazywać cykliczne informacje zwrotne. Spotkanie zakończymy wspólnym obiadem o godzinie 14:00.

OBEJRZYJ RELACJĘ WIDEO

NASZA BAZA NA SZKOLENIU ADV ENDURO

Zapierające dech w piersiach widoki, orzeźwiające górskie powietrze, kojąca zmysły cisza okolicy to cechy charakteryzujące Kompleks Rekreacyjno-Wypoczynkowy Natura Park w Bieszczadach. To tutaj w przestrzeni między Małą i Dużą Pętlą Bieszczadzką zlokalizowana jest nasza baza noclegowa.

domek_bieszczady
domek_bieszczady1

Nocujemy w klimatycznych domkach w pokojach dwu i trzy-osobowych. Dostępny jest w pełni wyposażony aneks kuchenny, łazienka z toaletą, lodówka oraz TV SAT. Domki usytuowane są z dala od hotelu głównego co daje poczucie swobody i kameralnej atmosfery.

domek_bieszczady4
basen1

DOSTĘPNE MOTOCYKLE

Dysponujemy flotą  profesjonalnych motocykli enduro o pojemnościach 250 - 350 ccm, które doskonale spisują się zarówno w lekkim jak i trudniejszym terenie. Niewielka waga, zmienne mapy zapłonu i kontrola trakcji w wybranych modelach to cechy, które docenią ci, którzy nie mają dużego doświadczenia w jeździe terenowej. Z drugiej strony mocny moment dostępny od niskich obrotów, zawieszenie, prześwit i optymalną wysokość siedziska docenią bardziej doświadczeni jeźdźcy.

Wszystkie wyposażone są w opony typu kostka z homologacją na asfalt. Motocykle są w doskonałym stanie technicznym.

Wypożyczając motocykl będziesz mieć możliwość jazdy na każdym z prezentowanych modeli. Uczestnicy korzystają z motocykli zamiennie, poznając różnice w ich konstrukcji i właściwościach jezdnych.

Dlaczego warto wypożyczyć motocykl?
Podczas szkolenia jednym z elementów, które przeszkadzają w bezpiecznym podnoszeniu umiejętności jest waga motocykla. Wypożyczając lekki motocykl  skupisz się na technice bez zbędnej "walki" z maszyną. Wypracowaną technikę dużo łatwiej przeniesiesz na motocykl klasy adventure. Taki wybór zalecamy głównie tym, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z jazdą terenową.

Nie bez znaczenia jest też twoje bezpieczeństwo. Trenując na lekkim motocyklu zmniejszasz ryzyko urazu spowodowanego ewentualnym upadkiem na motocyklu ciężkim. To również oszczędność w przypadku uszkodzenia lub po prostu porysowania własnego sprzętu. Nasze motocykle są znacznie bardziej odporne na upadki.

HUSQVARNA FE 350

Husqvarna FE 250

Husqvarna FE 350

husqvarna_fe_350_2022

HUSQVARNA FE 350 Rock Start

husqvarna350rockstar

HUSQVARNA FE 250

Husqvarna FE 250

HUSQVARNA FE 250

fe2502023

KTM 250 FREERIDE

KTM FREERIDE 250 F

Dla osób o niższym wzroście
od 160 cm

Co się stanie jak uszkodzę motocykl w trakcie szkolenia?

Konstrukcja motocykli przewiduje upadki i są one odporne na uszkodzenia. Dodatkowo we wszystkich modelach zamontowane są handbary, które chronią klamki przed złamaniem. Zabezpieczeniem większych szkód (połamane plastiki, skrzywienie kierownicy) jest wpłata kaucji w wysokości 1000 zł.

Teren, na którym organizujemy szkolenie to 80% miękka nawierzchnia, więc jeśli będziesz przestrzegał zasad bezpieczeństwa, to lekkie wywrotki im nie straszne.

WYPOŻYCZ ODZIEŻ OFF ROAD

Kask off road

kaski_offroad

Zbroja

zbroja_1

Ochraniacze kolan

ochraniacze_kolan

Spodnie i koszulka

spodnie_offroad

Buty enduro

buty_enduro_wynajem

Jeśli nie masz własnej lub chciałbyś poczuć pełen komfort trenując w dedykowanej odzieży do enduro możesz ją wypożyczyć od nas. Do twojej dyspozycji czekają kompletne stroje renomowanych firm. Wystarczy jeśli w formularzu zaznaczysz odpowiednie pole wybierając rozmiar.

CENA OBEJMUJE

 • Bogaty pakiet szkoleń i warsztatów
 • Zakwaterowanie w Natura Park w domkach w pokojach dwu i trzyosobowych
 • Wyżywienie (3 x śniadanie)
 • Opiekę ratownika z grupy MotoPomocni

CENA NIE OBEJMUJE

 • Kolacji w czwartek
 • Obiadów i kolacji - koszt od 35 zł, korzystamy z restauracji w Natura Park
 • Wjazdu na prywatne tereny Natura Park (koszt 150 zł na cały pobyt)

Cena za pełen pakiet wrażeń

1980 zł

Wypożyczenie motocykla (z paliwem) na cały wyjazd

1200 zł

Wypożyczenie kasku enduro: 50 zł
Wypożyczenie zbroi, ochraniaczy kolan, spodni, koszulki i rękawiczek enduro: 120 zł
Wypożyczenie butów enduro: 80 zł

ZAREJESTRUJ SIĘ TERAZ

EnglishGermanSpain