SZKOLENIE
ENDURO DLA DOŚWIADCZONYCH

HISZPANIA / ANDALUZJA

Przeżyj niezapomnianą przygodę i poznaj Hiszpanię jakiej nie pokażą Ci biura turystyczne. Podróżuj dzikimi bezdrożami Andaluzji i podnieś umiejętności jazdy enduro pod okiem doświadczonego przewodnika i instruktora techniki jazdy.

W naszej bazie czeka na Ciebie profesjonalny motocykl enduro, komplet odzieży i niezbędny zestaw
wyprawowy. Jedyne co musisz zabrać z Polski to bagaż podręczny i dobry nastrój.

Masz również możliwość wypożyczenia motocykla drogowego z opcją noclegu w naszym domu. Przygotowaliśmy atrakcyjne trasy asfaltowe, którymi będziesz mógł podróżować we własnym zakresie, przedłużając u nas pobyt.

logo enduroespana white

Nasz wyjazd łączy zaawansowane szkolenie enduro z turystyką jakiej nie doświadczysz w biurach podroży. Nasze trasy mają zapierające dech w piersiach widoki i są niezwykle zróżnicowane. Wytyczyliśmy je tak, aby dostarczyć Ci maksymalnych wrażeń z jednoczesną dbałością o bezpieczeństwo.

Dla kogo jest to szkolenie?

Jeździsz na co dzień ciężkim motocyklem klasy adventure 700-1200 ccm? A może masz już doświadczenie w jeździe na motocyklach klasy 250 ccm? Nie oczekujemy od Ciebie wysokich umiejętności, te przekażemy Ci w Hiszpanii. Ważne, abyś miał opanowane podstawy i był obyty z luźną nawierzchnią. Nie bez znaczenia jest też dobra kondycja fizyczna. Czekają na Ciebie trzy dni intensywnej jazdy i wiele odcinków specjalnych. Szkolenie kierujemy do osób, które doświadczyły już jazdy w terenie i chcą podnieść swoje umiejętności pokonywania przeszkód terenowych. Nasze lekkie motocykle pozwalają skupić się w 100% na technice, którą następnie łatwiej przenieść na własny ciężki adventure lub rozwijać jazdę na motocyklach lekkich.

Jeśli masz wątpliwości czy ten wyjazd jest dla Ciebie, skontaktuj się z nami, aby rozwiać wszelkie zwątpienia.

Jeśli te szkolenia są zbyt zaawansowane wybierz poziom dla osób początkujących.

Czym różnią się poszczególne poziomy?

Sprawdź opis i wybierz optymalny dla siebie.

POZIOM II
TURYSTYCZNY

Jeździsz na co dzień ciężkim motocyklem klasy adventure lub lekkim enduro i luźna nawierzchnia nie jest Ci obca. Nie oczekujemy od Ciebie wysokich umiejętności, te przekażemy Ci w Hiszpanii. Nie bez znaczenia będzie dobra kondycja fizyczna. Czekają na Ciebie trzy dni intensywnej jazdy i wiele odcinków specjalnych. To poziom o walorach turystycznych. Łącznie przejedziemy ok 250 km. Trasa łączy odcinki specjalne z krajoznawczymi, podczas których znajdziesz chwilę na odpoczynek. Jeden nocleg zaplanowany na campingu, poza główną bazą. Szczegółowy program znajdziesz poniżej.


Wymagana kondycja

POZIOM II
TECHNICZNY

Czujesz się swobodnie w terenie, ale chcesz podnieść umiejętności jazdy i poznać techniczne niuanse pokonywania przeszkód. Na co dzień jeździsz motocyklem klasy adventure lub lekkim enduro i cechuje Cię dobra kondycja fizyczna. Czekają na Ciebie trzy dni intensywnego treningu. Każdego dnia eksplorujemy inny obszar zwiększając poziom trudności. Poziom dedykowany szczególnie tym, którzy byli już na poziomie II turystycznym i chcą podejmować kolejne wyzwania. Każdego dnia nocujemy w naszym domu.


Wymagana kondycja

POZIOM III
TECHNICZNY

Szkolenie przeznaczone wyłącznie dla osób, które ukończyły II poziom naszego szkolenia w Hiszpanii i otrzymały rekomendację udziału od Mariusza Tiahnyboka. To najbardziej wymagający poziom szkolenia z wieloma elementami hard enduro i odcinkami specjalnymi. Nie zabraknie nauki trawersowania, pivotów, jazdy na kole czy pokonywania kamienistych strumieni. Tutaj strome podjazdy często mają kilkaset metrów długości.


Wymagana kondycja

Terminy szkoleń

Terminy grup doświadczonych 2024:

 • 30 stycznia - 03 lutego / POZIOM II TECHNICZNY: wolnych miejsc: BRAK MIEJSC 🙁
 • 3-10 lutego / Sprawdź szkolenie enduro Sahara
 • 5-9 marca / POZIOM II TURYSTYCZNY: wolnych miejsc: BRAK MIEJSC 🙁
 • 12-16 marca / POZIOM II TECHNICZNY: wolnych miejsc: BRAK MIEJSC 🙁
 • 2-6 kwietnia / POZIOM III: wolnych miejsc: BRAK MIEJSC 🙁
Kto prowadzi szkolenie

Twoim instruktorem będzie Mariusz Tiahnybok. Twórca i założyciel MotoPomocni.pl, a także MotoPomocnej Szkoły Jazdy. Motocyklista z ponad 30 letnim doświadczeniem, instruktor techniki jazdy, który szkoleniem motocyklistów zajmuje się ponad 10 lat.

Mariusz prowadzi także szkolenia terenowe w Bośni i na Saharze. Od wielu lat rozwija umiejętności jazdy ciężkimi motocyklami klasy adventure, a także trenuje i uczy jazdy na lekkich motocyklach łącząc turystykę motocyklową z elementami super enduro.

To również doświadczony przewodnik i nawigator. Organizator Motocyklowego Rajdu Latarników.

Mariusz jest również ratownikiem co zapewnia grupie bezpieczeństwo i fachową pomoc w razie nieprzewidzianych zdarzeń.

Jak przeprowadzone jest szkolenie?

Przygotowaliśmy kilkadziesiąt kilometrów tras, które prowadzą dzikimi bezdrożami Andaluzji. Już pierwszy dzień Twojej Hiszpańskiej przygody rozpoczniesz od szkolenia w naturalnym środowisku. Znajdziesz tu wszystkie techniczne elementy, które spotkają Cię podczas dwudniowej wyprawy.

Trasy mają zapierające dech w piersiach widoki. Jadąc szutrowymi drogami wspinamy się na kręte, górskie i kamieniste szlaki. Pokonujemy przełęcze przejeżdżając wyschnięte koryta rzek. Nie brakuje wymagających zjazdów i podjazdów, skalistych tarasów i wąskich ścieżek na skraju przepaści. Cały czas towarzyszy nam woń egzotycznej roślinności. Podczas przejazdu instruktor cały czas bacznie obserwuje grupę, eliminuje błędy pokazując poprawny sposób pokonywania przeszkód.

Ten wyjazd to nie tylko bezdroża. Podczas naszej wędrówki zatrzymamy się w małych miasteczkach próbując lokalnej kuchni i zwiedzając okoliczne atrakcje.

Ze względu na komfort podróżowania i bezpieczeństwo grupa liczy tylko 5 osób + instruktor.

Jaki jest zakres szkolenia?

Szkolenie łączy elementy kursu stopnia I i II z elementami super enduro. Podczas podróży uczestnicy pod okiem instruktora pokonują poszczególne przeszkody z jednoczesną natychmiastową informacją zwrotną i ewentualnymi wskazówkami co należy poprawić. Podczas zajęć omawiane i trenowane będą techniki

 • Omówienie doboru odzieży do jazdy terenowej
 • Ustawienie motocykla - ergonomia
 • Budowanie pozycji na motocyklu
 • Dynamiczna zmiana pozycji
 • Balans ciała
 • Techniki wzrokowe - czytanie drogi
 • Techniki zmiany kierunku jazdy przy rożnych prędkościach
 • Jazda po różnej nawierzchni (kamienie, piach, woda, błoto)
 • Hamowanie na prostej i wzniesieniach
 • Wymagające podjazdy i zjazdy
 • Jazda trawersem
 • Praca zawieszeniem i pokonywanie przeszkód
 • Skoki, przejazd przez belki i naturalne przeszkody

PLAN SZKOLENIA ENDURO II POZIOM TURYSTYCZNY

Dzień 1

Wtorek to dzień Twojego przylotu do Malagi skąd odbierzemy Cię naszym busem i przewieziemy do bazy w okolicy miejscowości Marbella. To czas na zakwaterowanie, luźne rozmowy i odpoczynek po podróży.

Dzień 2

W środę punkt 8.00 przywitamy Cię pysznym śniadaniem z akcentami lokalnej kuchni. To będzie intensywny dzień. Zaraz po posiłku spotykamy się na odprawie i omówieniu planu pobytu oraz zasad bezpieczeństwa, chwilę po tym odbierasz motocykl. O 10.00 wyruszymy na intensywne szkolenie nieopodal bazy. Będziemy ćwiczyć elementy i techniki, które wykorzystasz podczas dwudniowej wędrówki bezdrożami Andaluzji. Nie zabraknie kamienistych zjazdów, wymagających podjazdów, wyschniętych koryt rzek i przeszkód terenowych. Podczas zajęć robimy przerwę i wybierzemy się do lokalnego baru, w którym zjemy typowo hiszpański obiad. O godzinie 18.00 wracamy do bazy. Po tak wyczerpującym dniu zabierzemy Cię na wspólną kolację, później przyda się kąpiel w naszym basenie i jacuzzi.

Dzień 3

To jest ten dzień! To właśnie w czwartek tuż po śniadaniu, które zjemy o 8.00 wyruszymy w naszą dwudniową podróż. Przez dwa dni przejedziemy ponad 200 km dzikimi drogami Andaluzji. Zabierzesz ze sobą jedynie plecak i zapas niezbędnej wody. Sprzęt biwakowy i Twój bagaż podręczny przetransportowany zostanie na miejsce noclegu naszym busem. Już chwilę po wyjechaniu przekonasz się jak potrzebne było szkolenie wstępne. Wspinając się szczytami Sierra Parda dojedziemy do jednego z charakterystycznych dla tego regionu białego miasteczka. Jazda jest pełna górskich zakrętów, wysoko nad wybrzeżem Malagi. Dalej trasa przecina górskie pasma i wiedzie wyschniętymi korytami rzek. Przejeżdżamy przez miasteczko Guaro gdzie zatrzymujemy się na szybki posiłek. Dalej trasa kieruje nas w stronę miasteczka El Chorro. W okolice docieramy późnym popołudniem. W miejscowej restauracji zjemy kolację, a następnie jedziemy do naszego obozowiska gdzie w otoczeniu jeziora kładziemy się spać.

Dzień 4

Przed nami kolejny dzień motowędrówki. Po zjedzeniu śniadania i złożeniu pola namiotowego wsiadamy na motocykle i ruszamy w dalszą drogę kierując się w stronę historycznego miasteczka Teba. Po drodze mijamy dno słynnego wąwozu El Tajo, gdzie pokonując skalne tarasy przedostajemy się na drugą stronę strumienia. Po krótkiej przerwie wśród ruin starego zamku ruszamy dalej. Tego dnia czeka Cię kolejne wyzwanie jakim jest górski odcinek specjalny. Tych wrażeń nie zapomnisz. Wieczorem wrócimy do naszej bazy, a następnie całą grupą siądziemy przy uroczystej kolacji świętując udany wyjazd.

Dzień 5

W końcu nie nastawiamy budzików 🙂 Sobota to czas relaksu i odpoczynku po intensywnym szkoleniu enduro. Na śniadaniu spotykamy się o 9.30. Ostatniego dnia możesz zdecydować czy chcesz odpocząć, wynająć motocykl enduro i ponownie odwiedzić pobliskie góry, lub skorzystać z jednego z naszych motocykli drogowych i wybrać się na wycieczkę drogami asfaltowymi.

PS. Jeśli chciałbyś przedłużyć swój pobyt możesz skorzystać z noclegu w naszej bazie.

Na lotnisko zostaniesz przewieziony w dogodnym dla Ciebie czasie.

POZNAJ OPINIE UCZESTNIKÓW

Co uczestnicy sądzą o naszych wyjazdach szkoleniowych do Hiszpanii? Jak oceniają trasy, organizację i formę prowadzenia zajęć? Obejrzyj film i poznaj ich opinie.

ZOBACZ JAK WYGLĄDAJĄ TRASY

Każdego dnia czeka na Ciebie kilka wyzwań. Po wymagających odcinkach wjeżdżamy na malownicze, szutrowe górskie drogi, które pozwalaj odpocząć i złapać oddech. To wyjazd, podczas którego przełamiesz kolejne bariery i staniesz się znacznie lepszym riderem.

GDZIE JEŹDZIMY NA SZKOLENIU

Andaluzja to wspólnota autonomiczna w południowej Hiszpanii, która ma dostęp zarówno do Morza Śródziemnego, jak i do Oceanu Atlantyckiego. Nasze trasy wytyczyliśmy wysoka ponad wybrzeżem Costa Del Sol z widokiem na miasta Marbella i Malaga.

Poza dzikimi bezdrożami górzystej Andaluzji odwiedzisz kilka miasteczek i wsi poznając lokalną kuchnię i kulturę mieszkańców.

Odwiedzisz między innymi historyczną wioskę Teba. We wszystkie te miejsca dotrzemy przecinając wysokie pasma górskie nie rzadko przedzierając się kanionami i korytami rzek.

mapka szkolenie enduro andaluzja motopomocni

POGODA W REGIONIE

W okresie zaplanowanych szkoleń panuje idealny klimat dla enduro. Niebo jest bezchmurne, praktycznie zerowe prawdopodobieństwo opadów, a temperatura wynosi od 15 do 25 stopni.

pogoda_marbella

NASZA BAZA POCZUJ SIĘ JAK W DOMU

Zapraszamy Cię do naszego komfortowego domu, położonego na samym wybrzeżu z bezpośrednim dostępem do plaży. Dom otoczony jest zielenią i jest usytuowany w cichej i spokojnej okolicy.

Do Twojej dyspozycji są 4 sypialnie z opcją zakwaterowania w pokojach jedno i dwuosobowych oraz 3 łazienki. Przestronny salon oraz kuchnia sprawią, że poczujesz się jak u siebie. Wejdź i rozgość się 🙂

W pokojach przygotowaliśmy komplet pościeli oraz ręczniki. Nasi goście mogą również korzystać z basenu i jacuzzi.

Nasz dom zapewni Ci wiele udogodnień. Wyposażony jest między innymi w darmowe Wi-Fi, telewizor, klimatyzację, kominek, ekspres do kawy, mikrofalówkę, a także takie praktyczne rzeczy jak żelazko i suszarka do włosów.

Jeśli przyjedziesz z osobą towarzyszącą z pewnością doceni komfortowe warunki. Odpowiednio wcześnie możesz zarezerwować prywatny pokój z łóżkiem małżeńskim.

DOSTĘPNE MOTOCYKLE

Dysponujemy flotą  motocykli enduro o pojemnościach 250 - 350 ccm, które doskonale spisują się zarówno w lekkim jak i trudniejszym terenie. Wszystkie wyposażone są w opony typu kostka z homologacją na asfalt. Motocykle mają nie więcej jak 2-3 lata i są w doskonałym stanie technicznym. Podczas naszej wyprawy będziesz miał możliwość jazdy na każdym z prezentowanych modeli. Uczestnicy korzystają z motocykli zamiennie, poznając różnice w ich konstrukcji i właściwościach jezdnych.

husqvarna_fe_350_2022

HUSQVARNA FE 350

husqvarna350rockstar

HUSQVARNA FE 350 RockStar

husqvarna.te300

HUSQVARNA TE 300

fe2502023

HUSQVARNA FE 250

fe2502024

HUSQVARNA FE 250
Specjalna wersja dla osób o niższym wzroście

husqvarna_fe_250

HUSQVARNA FE 250

KTM FREERIDE 250 F

KTM FREERIDE 250 F
Specjalna wersja dla osób o niższym wzroście

Co się stanie jak uszkodzę motocykl w trakcie szkolenia?

Konstrukcja motocykli przewiduje upadki i są one odporne na uszkodzenia. Dodatkowo w wybranych modelach zamontowane zostały handbary, które chronią klamki przed złamaniem. Zabezpieczeniem większych szkód (połamane plastiki, skrzywienie kierownicy) jest wpłata kaucji w wysokości 1500 zł. Jeśli będziesz przestrzegał zasad bezpieczeństwa, to lekkie wywrotki im nie straszne.

CENA OBEJMUJE

 • Zaawansowane szkolenie enduro
 • Profesjonalny motocykl wraz z paliwem
 • Zakwaterowanie w naszym domu w pokojach wieloosobowych (3 noclegi) i jeden nocleg poza domem
 • Wyżywienie (4 x śniadanie)
 • Transfer z i na lotnisko
 • Stałą opiekę instruktora-przewodnika, który jednocześnie jest ratownikiem
 • Pamiątkowy t-shirt
 • Zdjęcia i filmy z wyjazdu

WAŻNE: CENA NIE OBEJMUJE

 • Biletów lotniczych. Cena przelotu z Polski do Malagi (w obie strony) wynosi ok 700 zł Proponujemy przelot liniami lotniczymi Ryanair. Loty odbywają się praktycznie z każdego większego miasta w Polsce. Terminy naszych szkoleń pokrywają się właśnie z datami lotów linii Ryanair i WizzAir. Warto również sprawdzić loty z Berlina. Jest ich znacznie więcej i często w niższej cenie niż z Polski
 • Wynajmu odzieży enduro. Możesz przywieźć własną lub skorzystać z pełnego stroju dostępnego w naszej bazie w Hiszpanii.
 • Zakupu napojów, dodatkowych posiłków (obiadów, kolacji) i przekąsek poza bazą i poza wymienionymi w programie. Przygotuj "kieszonkowe"

Cena za pełen pakiet wrażeń

4650 zł

Wypożycz strój enduro/cena za cały wyjazd:
Kask: 80 zł
Zbroja, ochraniacze kolan, spodnie, koszulka i rękawiczki: 180 zł
Buty: 90 zł
Camelbak - zasobnik na wodę 2L: 80 zł

Możesz przedłużyć swój pobyt i skorzystać z dostępnych motocykli szosowych.
Nocleg 1 doba: 190 zł
Sprawdź ofertę najmu i pakietów weekendowych

ZAREJESTRUJ SIĘ TERAZ

EnglishGermanSpain