SZKOLENIE WYJAZDOWE
BIESZCZADY ENDURO

Szkolenie kierujemy do właścicieli dużych, turystycznych motocykli soft enduro, ale także lekkich motocykli klasy hard enduro, którzy zaczynają przygodę z off-roadem, jak również bardziej doświadczonych jeźdźców chcących podnieść swoje umiejętności jazdy w terenie.  Trasy oraz ćwiczenia dostosowaliśmy do właścicieli takich motocykli jak Triumph Tiger, BMW GS 1200/ 800, KTM Adventure, Honda Africa Twin, Transalp, Varadero czy Yamaha Super Tenere, ale także lekkich motocykli klasy 250 ccm. Podczas szkolenia weźmiesz również udział w treningu na naszych maszynach tego typu..

Najbliższe szkolenie:
brak terminów

GDZIE JEŹDZIMY

Bieszczady to pasmo górskie leżące w Beskidach Wschodnich należących do Karpat Wschodnich. Jego teren jest ograniczony dwiema przełęczami – Łupkowską i Wyszkowską. Nasze trasy wiodą terenami Polski, ocierając się o region Słowacji i Ukrainy.

Bieszczady uznawane są za najpiękniejszy, a zarazem najdzikszy regionem Polski. Szanując naturalne środowisko zabierzemy cię do miejsc oddalonych od turystycznych szlaków i niedostępnych dla motocykli drogowych. Czekają na ciebie kilometry szutrów, górskie wąwozy, rzeczne brody i niezapomniane widoki. Przekonasz się, że tam gdzie kończy się asfalt, zaczyna się prawdziwa przygoda!

mapa_baza

Nasz wyjazd to nie tylko szkolenie jazdy enduro. Pod okiem najlepszych instruktorów w Polsce poznasz również techniki jazdy po asfalcie - wyeliminujemy twoje błędy i pokażemy jak bezpiecznie i komfortowo cieszyć się turystyczną jazdą na motocyklu, niezależnie od rodzaju nawierzchni.

Od lipca 2014 prowadzimy pierwszy w Polsce program edukacyjnych wyjazdów motocyklowych. Coaching motocyklowy to innowacyjny system doskonalący styl i technikę jazdy, dzięki któremu zaczniesz lepiej kontrolować maszynę, jeździć bardziej komfortowo, a przede wszystkim bezpieczniej. Wyjazdy organizowane są w kilkuosobowych grupach i prowadzone przez doświadczoną grupę trenerów oraz instruktorów.
Dla kogo jest to szkolenie?

Opanowałeś już jazdę na motocyklu po asfalcie i chcesz zjechać z głównych szlaków komunikacyjnych, ale brakuje ci umiejętności, które zapewnią ci bezpieczeństwo i komfort podróżowania? A może jeździsz w off-roadzie i chcesz zweryfikować oraz podnieść swoje umiejętności? Jeżeli TAK, to ten wyjazd jest dla ciebie.

 

Forma i cel szkolenia

Czeka na ciebie kilkadziesiąt kilometrów tras off-road, które prowadzą na zamkniętym, prywatnym terenie, a także przez region rdzennych, dzikich Bieszczadów. Trasy wytyczyliśmy także asfaltowymi krętymi drogami publicznymi.  Naszym celem jest wyeliminowanie błędów i wskazanie technik jazdy na różnorodnych nawierzchniach, które sprawią, że jazda terenowa stanie się dla ciebie frajdą i doskonałą zabawą.

 

NASZA BAZA

Zapierające dech w piersiach widoki, orzeźwiające górskie powietrze, kojąca zmysły cisza okolicy to cechy charakteryzujące Kompleks Rekreacyjno-Wypoczynkowy Natura Park w Bieszczadach. To tutaj w przestrzeni między małą i dużą pętlą bieszczadzką zlokalizowana jest nasza baza noclegowa.

dsc_4284
gosciniec-natura-park-1

Nocujemy w dwu i trzy-osobowych komfortowych pokojach wyposażonych w pełen węzeł sanitarny oraz TV SAT.  Z okien pokoi rozpościera się niezapomniany widok na góry i doliny nieistniejących już wiosek Radziejowa i Tyskowa.

restauracja-natura-park-5
basen1

ZAKRES SZKOLENIA

Wyjazd podzielony jest na bloki szkoleniowe. Każdy dostarcza innej wiedzy i umiejętności przygotowując cię do kolejnego etapu. Warsztaty odbywają się zarówno w bazie, jak i na trasie przejazdu w różnych miejscach. W programie między innymi:

JAZDA W TERENIE

 • Omówienie doboru  odzieży do jazdy terenowej
 • Ustawienie motocykla
 • Budowanie pozycji na motocyklu
 • Dynamiczna zmiana pozycji
 • Balans ciała
 • Trening na naszych lekkich motocyklach enduro
 • Techniki wzrokowe - czytanie drogi
 • Techniki zmiany kierunku jazdy
 • Hamowanie
 • Jazda po różnej nawierzchni (kamienie, piach, woda, błoto)
 • Podjazdy, zjazdy, pokonywanie przeszkód

JAZDA DROGOWA

 • Omówienie doboru  odzieży do jazdy turystycznej, drogowej
 • Ustawienie motocykla
 • Budowanie pozycji na motocyklu - róznice teren/droga
 • Planowanie i pokonywanie zakrętów
 • Patrzenie w zakręcie
 • Techniki zmiany kierunku jazdy
 • Manewrowanie i jazda powolna
 • Hamowanie

PLAN WYJAZDU

Dzień 1

Czwartek to dzień przyjazdu uczestników i zakwaterowania w pokojach, które do twojej dyspozycji są od godziny 15.00. Tego dnia o godzinie 17.00 spotykamy się na szkoleniu teoretycznym. O godzinie 20.00 planowana jest kolacja grillowa. To czas luźnych rozmów i integracji.

Dzień 2

W piątek przywitamy cię pysznym śniadaniem, które rozpoczynamy wspólnie o godzinie 8.00. To będzie intensywny dzień. Zaraz po posiłku wyruszymy na własnych motocyklach w lekką trasę off. Tego dnia poznasz podstawy jazdy w terenie na dużych i małych motocyklach enduro. O godzinie 14.00 wracamy na obiad do bazy. Po południu zabierzemy cię na wycieczkę drogami asfaltowymi. Czeka na ciebie Mała i Wielka Pętla Bieszczadzka, wspaniałe widoki i kultowe serpentyny. Na naszej trasie znajdzie się zapora w Solinie i miejsca charakterystyczne na mapie regionu - przystań motocyklowa w Czarnej, cerkwie i punkty widokowe. Podczas wycieczki omawiać będziemy podstawy jazdy turystycznej, a pod okiem instruktorów każdy kolejny zakręt pokonywać będziesz sprawniej i bezpieczniej. Dzień zakończymy wspólną kolacją przy grillu.

Dzień 3

Czujesz już trudy poprzedniego dnia, ale to właśnie dzisiaj przygotuj się na nowe wyzwania i doświadczenia. O godzinie 8.00 spotykamy się na śniadaniu. Ok godziny 10.00 odbędzie się trening na naszych lekkich motocyklach cross-enduro (bez dopłaty). Przygotowaliśmy dla ciebie: Hondę CRF 230, Kawasaki KLX 250, Yamahę WR 400, Suzuki DRZ 450E. Poczujesz różnicę i przekroczysz granice niedostępne dla ciężkich enduro. Po treningu zjemy obiad, a następnie będziesz mógł zdecydować czy dzisiejsze szkolenie w terenie chcesz kontynuować na własnym motocyklu czy skusisz się na wynajem któregoś z naszych. Do bazy wrócimy późnym wieczorem, a dzień zakończymy biesiadą przy ognisku.

Dzień 4

To już ostatni dzień naszych bieszczadzkich wojaży, co nie oznacza, że będziemy odpoczywać. Tuż po śniadaniu o godzinie 10.00 uczestnicy otrzymają mapy nawigacyjne, a ich zadaniem będzie samodzielne pokonanie lekkiej trasy ADV. Po drodze będą czekały na Was zagadki do rozwiązania i zadania specjalne. To będzie grupowa zabawa w motocyklowe podchody. Być może będzie to twój pierwszy przygodowy rajd motocyklowy  Podczas rajdu nasi instruktorzy nie będą spuszczać z was oka.  Przez cały czas będziemy analizować waszą jazdę i przekazywać cykliczne informacje zwrotne. Spotkanie zakończymy wspólnym obiadem o godzinie 14.00.

ZALECANE OPONY

Aby bezpiecznie i komfortowo wykonywać ćwiczenia, a także poczuć pełną satysfakcję ze szkolenia zalecamy opony typu kostka z homologacją na asfalt, np:

Metzeler KAROO 3

metzeler_karoo_3

Continental TKC 80

continental_tkc_80

Pirelli Scorpion Rally

pirelli_scorpion_rally

ZABIERZ ZE SOBĄ RODZINĘ

Zachęcamy Cię do przyjazdu wraz z rodziną. Podczas kiedy ty będziesz taplał się w błocie, twoi bliscy mogą odpoczywać i korzystać z atrakcji zlokalizowanych na terenie kompleksu natura Park:

 • Mini centrum SPA,
 • Drewnianych balii z podgrzewaną wodą oraz sauny w formie beczek,
 • Stadniny koni,
 • Kręgielni,
 • Parku linowego.

CENA OBEJMUJE

 • Bogaty pakiet szkoleń i warsztatów pod opieką kadry instruktorskiej MotoPomocni
 • Zakwaterowanie w Natura Park w pokojach dwu- i trzyosobowych
 • Wyżywienie w restauracji
 • Pamiątkowy T-shirt
 • Mobilne wsparcie serwisowe
 • Opiekę ratownika z grupy MotoPomocni
 • Zdjęcia i filmy z trasy

cena za pełen pakiet wrażeń

1780.00 zł

Koszt pobytu osoby towarzyszącej 680 zł (4 dni)
Cena za szkolenie jednodniowe 450 zł

Dochód z wyjazdu w całości przeznaczamy na cele statutowe naszego Stowarzyszenia. Biorąc udział w szkoloeniu wspierasz nasze działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa polskich motocyklistów

* dopłata za ewentualny wynajem motocykla +250 zł

GOTOWY? ZAREJESTRUJ SIĘ!

Wysłanie formularza rejestracyjnego nie zobowiązuje cię jeszcze do udziału w wyjeździe. Skontaktujemy się z tobą, aby uzgodnić wszelkie szczegóły.

A gdybyś po prostu chciał o coś zapytać, to napisz do nas na adres szkolajazdy@motopomocni.pl

EnglishGermanSpain