SZKOLENIE ENDURO NA TORZE

Masz motocykl w 100% drogowy i nigdy jeszcze nie skosztowałeś off-roadu? A może jeździsz na co dzień dużym, turystycznym motocyklem enduro i chciałbyś spróbować jazdy w terenie?

Nasze wieloletnie doświadczenie zaowocowało opracowaniem trzech poziomów szkolenia.  Do Twojej dyspozycji oddajemy także flotę profesjonalnych motocykli, choć możesz również przyjechać na własnym . Trasy oraz ćwiczenia dostosowaliśmy do właścicieli zarówno lekkich enduro jak i ciężkich  typu Triumph Tiger, BMW GS, KTM Adventure, Honda Africa Twin, Transalp, Varadero czy Yamaha Super Tenere.

Dla kogo jest to szkolenie?

Prowadzimy szkolenia zarówno dla osób, które jeszcze nigdy nie siedziały na motocyklu enduro jak i dla bardziej zaawansowanych jeźdźców. Wybierz odpowiedni poziom i podnoś umiejętności jazdy pod okiem najlepszych instruktorów w Polsce.

Nigdy nie jeździłeś w off-roadzie, a na co dzień jeździsz 100% drogowym motocyklem, nie masz motocykla enduro, ale chciałbyś spróbować czegoś nowego i po prostu świetnie się bawić?
Wybierz poziom Start Enduro

Opanowałeś już jazdę na motocyklu po asfalcie i chcesz zjechać z głównych szlaków komunikacyjnych, ale brakuje ci umiejętności, które zapewnią ci bezpieczeństwo i komfort podróżowania?
Wybierz poziom I

Ukończyłeś poziom I w naszej szkole lub masz już dobrze opanowane podstawy jazdy w terenie i chcesz podnieść poprzeczkę?
Wybierz poziom II

Jakim motocyklem mogę przyjechać?

Możesz wynająć jeden z naszych motocykli o pojemności 250/350/1200 ccm lub przyjechać własnym.

Trasę oraz ćwiczenia dostosowaliśmy do właścicieli takich motocykli jak Triumph Tiger, BMW GS, KTM Adventure, Honda Africa Twin, Transalp, Varadero czy Yamaha Super Tenere. Pamiętaj tylko, że twój motocykl powinien być wyposażony w opony typu "kostka".

Terminy szkoleń 2021

Terminy na sezon 2021 opublikujemy na przełomie październik - listopad.

Jak przeprowadzone jest szkolenie?

Nasze szkolenie to przede wszystkim doskonalenie techniki połączone z dobrą zabawą. Trasy jak i stopień trudności ćwiczeń zawsze dobieramy indywidualnie do umiejętności uczestników ich motocykli i poziomu szkolenia. Jeśli czujesz strach przed zjechaniem z asfaltu spokojnie - krok po kroku wspólnie go przełamiemy.

Czekają na ciebie trasy off-road o zróżnicowanej nawierzchni  i ukształtowaniu terenu. Od szutrowych i leśnych dróg po odcinki piaszczyste i błotne. Nie zabraknie zjazdów i podjazdów o rożnym stopniu nachylenia. Pamiętaj - ćwiczenia zawsze dobierane są do Twoich możliwości.

Naszym celem jest wyeliminowanie błędów i wskazanie technik jazdy na różnorodnych nawierzchniach, które sprawią, że jazda terenowa stanie się dla ciebie frajdą i doskonałą zabawą.

Szkolenie w godzinach 10:00 - 17:00 w grupie maksymalnie 8 osobowej. Uczestnicy zamiennie wykonują ćwiczenia praktyczne i uczestniczą w teorii tak, aby był czas na jazdę i na odpoczynek.

Szkolenie realizowane jest z godnie z ideą założyciela MotoPomocnej Szkoły Jazdy - Mariusza Tiahnyboka: "Nie nauczymy Cię jak wygrać wyścig, ale jak bezpiecznie dojechać do celu".

Lokalizacja torów i terenów szkoleniowych
 • Wrocław - szkolimy w okolicach Wrocławia (20 minut od centrum). Szczegółowe wskazówki dojazdu zostaną przekazane zapisanym osobom.
 • Toruń - Tor znajduje się 5 minut od centrum. Szczegółowe wskazówki dojazdu zostaną przekazane zapisanym osobom.
 • Warszawa - Tor znajduje się 45 km od centrum Warszawy w kierunku Grodziska Mazowieckiego. Szczegółowe wskazówki dojazdu zostaną przekazane zapisanym osobom.
 • Trójmiasto - teren znajduje się 60 km od Gdyni w okolicach miejscowości Choczewo. Trasy przebiegają również linią brzegową z widokiem na morze. Szczegółowe wskazówki dojazdu zostaną przekazane zapisanym osobom.
 • Poznań - teren znajduje się ok 45 km od granic miasta w pobliżu Książa Wielkopolskiego
 • Katowice - tor znajduje się ok 30 km od centrum miasta w kierunku miejscowości Orzesze

PROGRAM I POZIOMY

Poziom Start Enduro

Ten poziom przeznaczony jest wyłącznie dla osób bez doświadczenia lub początkujących, które decydują się na wynajem motocykla.

 • Dobór odzieży Enduro
 • Ergonomiczne ustawienie motocykla
 • Budowanie pozycji na motocyklu
 • Balans ciała
 • Techniki wzrokowe - czytanie drogi
 • Techniki zmiany kierunku jazdy
 • Hamowanie

Kursanci na motocyklach jeżdżą zamiennie, tak aby po wysiłku fizycznym był czas na odpoczynek. Wynajmując motocykl współdzielisz go z drugą osobą.

Cena szkolenia wraz z motocyklem: 480 zł

Poziom I
 • Ergonomiczne ustawienie motocykla
 • Budowanie pozycji na motocyklu
 • Balans ciała
 • Techniki wzrokowe - czytanie drogi
 • Techniki zmiany kierunku jazdy
 • Hamowanie
 • Jazda po różnej nawierzchni (kamienie, piach, woda, błoto)
 • Proste podjazdy i zjazdy

Wynajmując motocykl korzystasz z niego na wyłączność z możliwością testowania wszystkich naszych maszyn.

Cena szkolenia: 390 zł
Wynajem motocykla: 290 zł

Poziom II
 • Ergonomiczne ustawienie motocykla
 • Budowanie pozycji na motocyklu
 • Balans ciała i dynamiczna zmiana pozycji
 • Techniki wzrokowe - czytanie drogi
 • Techniki zmiany kierunku jazdy przy większych prędkościach
 • Hamowanie na prostej i wzniesieniach
 • Jazda po różnej nawierzchni (kamienie, piach, woda, błoto)
 • Wymagające podjazdy i zjazdy
 • Jazda trawersem
 • Praca zawieszeniem i pokonywanie przeszkód

Wynajmując motocykl korzystasz z niego na wyłączność z możliwością testowania wszystkich naszych maszyn.

Cena szkolenia: 480 zł
Wynajem motocykla: 290 zł

DOSTĘPNE MOTOCYKLE

Dysponujemy flotą  motocykli enduro o pojemnościach 250 - 350 ccm, które doskonale spisują się zarówno w lekkim jak i trudniejszym terenie. Niewielka waga jak i łagodny charakter to cechy, które docenią Ci, którzy nie mają dużego doświadczenia w jeździe off road. Z drugiej strony mocny moment dostępny od niskich obrotów, zawieszenie, prześwit i optymalną wysokość siedziska docenią bardziej doświadczeni jeźdźcy.

Wszystkie wyposażone są w opony typu kostka z homologacją na asfalt. Motocykle mają nie więcej jak 2-3 lata i są w doskonałym stanie technicznym.

Wynajmując motocykl będziesz miał możliwość jazdy na każdym z prezentowanych modeli. Uczestnicy korzystają z motocykli zamiennie poznając różnice w ich konstrukcji i właściwościach jezdnych.

KTM EXC-F 250 6 days

ktm_250_exc_6days

HONDA CRF 250 L

honda_crf250l

HUSQVARNA FE 350

Husqvarna FE 250

KTM EXC 350

ktm_250_excf

HUSQVARNA FE 250

Husqvarna FE 250

KTM Freeride 250

KTM FREERIDE 250 F

Dla osób o niższym wzroście

Co się stanie jak uszkodzę motocykl w trakcie szkolenia?

Konstrukcja motocykli przewiduje upadki i są one odporne na uszkodzenia. Dodatkowo w wybranych modelach zamontowane zostały handbary, które chronią klamki przed złamaniem.

Zabezpieczeniem większych szkód (połamane plastiki, skrzywienie kierownicy) jest wpłata kaucji w wysokości 500 zł.
Teren, na którym organizujemy szkolenie to 80% miękka nawierzchnia, więc jeśli będziesz przestrzegał zasad bezpieczeństwa, to lekkie wywrotki im nie straszne.

WYNAJMIJ ODZIEŻ OFF ROAD

Jeśli nie masz własnej lub chciałbyś poczuć pełen komfort trenując w dedykowanej odzieży off road możesz ją wynająć od nas. Do twojej dyspozycji czekają kompletne stroje renomowanych firm. Wystarczy jeśli w formularzu zaznaczysz odpowiednie pole wybierając rozmiar.

Kask off road

kaski_offroad

Buzer - tzw. zbroja

zbroja_1

Ochraniacze kolan

ochraniacze_kolan

Spodnie i koszulka

spodnie_offroad

Oczywiście w odzieży przeznaczonej do jazdy off-road będzie Ci najwygodniej oraz będziesz miał zapewniony komfort termiczny. Unikniesz również ewentualnych przetarć lub uszkodzeń własnej odzieży lub kasku.

Wśród uczestników jest oczywiście grupa, która trenuje w odzieży w której na co dzień jeżdżą na motocyklu. Oczywiście o ile jest to tekstylna odzież, a nie skórzane kombi 😉 Wybór należy do Ciebie.

Zła pogoda, to zdecydowanie więcej zabawy w off-roadzie! Jeżeli będzie padać - to świetnie. Szkolenie odbędzie się niezależnie od pogody.

Zdecydowanie powinieneś zaopatrzyć się w opony z bardziej agresywnym bieżnikiem, ale z homologacją na jazdę drogową. Popularne modele to m.in. Continental TKC, Dunlop Trailsmart, Metzeler Karoo, Pirelli Scorpion.

Jazda w terenie off-road jest z zasady trudniejsza niż poruszanie się po utwardzonej drodze. Powinieneś więc posiadać na tyle doświadczenia, aby potrafić sprawnie posługiwać się przednim i tylnym hamulcem, umieć obsługiwać sprzęgło również w sytuacji w której tylne koło traci przyczepność. Zwykle wystarczy 1-2 sezony na motocyklu drogowym, aby świetnie dawać sobie radę w off-roadzie.

Poziom szkolenia rośnie wraz ze wzrostem umiejętności jego uczestników. Zaczynamy od zbudowania poprawnej pozycji na motocyklu off-road w lekkim terenie, następnie przechodzimy do ćwiczeń z balansu ciałem przy niewielkich prędkościach, aby skończyć na bardziej ambitnych wjazdach i zjazdach ze wzniesienia.

Każdy z uczestników wykonuje te same ćwiczenia, choć sprawność ich wykonania będzie oczywiście różna w zależności od jego indywidualnego doświadczenia.

Trasy i ćwiczenia  dostosowane są zarówno do lekkich motocykli enduro jak ciężkich  typu Triumph Tiger, BMW GS, KTM Adventure, Honda Africa Twin, Honda Transalp, Honda Varadero czy Yamaha Super Tenere, Yamaha Tenere.

CENA OBEJMUJE

 • 7 godzin szkolenia na torze pod opieką kadry instruktorskiej MotoPomocni
 • Opiekę ratownika z grupy MotoPomocni
 • Napoje bez ograniczeń
 • Obiad

Poziom Start Enduro

480,00 zł
Cena wraz z motocyklem i paliwem

Poziom I

390,00 zł
Wynajem motocykla wraz z paliwem: 290 zł

800,00 zł
Szkolenie dwudniowe I i II poziom

Poziom II

480,00 zł
Wynajem motocykla wraz z paliwem: 290 zł

800,00 zł
Szkolenie dwudniowe I i II poziom

Odzież

Wynajem kasku enduro: 50 zł
Wynajem zbroi, ochraniaczy kolan, spodni, koszulki i rękawiczek: 120 zł
Wynajem butów: 80 zł

ZAREJESTRUJ SIĘ TERAZ

EnglishGermanSpain